• Головна
  • На Форму видавців у Львові приїде польська журналістка Юстина Соболевська
11:12, 17 серпня 2013 р.

На Форму видавців у Львові приїде польська журналістка Юстина Соболевська

У 20. Форумі видавців у Львові візьме участь Юстина Соболевська, відома польська журналістка і літературний критик, авторка «Книги про читання». Онучка письменниці Ядвіги Станчакової. Батько – польський кінокритик Тадеуш Соболевський. Мати, Анна Соболевська, досліджує істо-рію літератури. Про це повідомляють організатори Форуму.

Юстина вивчала полоністику у Варшавському університеті. Працювала редактором літе-ратурного відділу у польському соціально-культурному тижневику «Przekroj», реда-гувала культурний розділ газети «Dziennik». Дописувала рецензії на книги у «Gazeta Wyborcza», «Tygodnik Powszechny» i «Przegląd Polityczny».

книги по России с доставкой

книги по России с доставкой

Наразі працює журналісткою у тижневику «Polityka». Публікується в «Odrz», «Kresy», «Res Publica Nowa», подає літературні огляди та інтерв’ю.

«Книга про читання, або решту допиши сам» («Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam»), яка вийшла 2012 року, присвячена культурі читання. У ній кожен знайде для себе щось автобіографічне. Про те, як розставити книжки на полицях, що читати у відпустці і у ванні. Людям подобається про таке читати і впізнавати себе.

Книгу навіть називають польським додатком відомої «Історії читання» Альберто Мангуела, в якій безпосередньо описані історія та методи читання. Письменниця зізнається, що том Мангуела – один з найбільш затертих у її бібліотеці. Вона навіть збиралась зробити добірку улюблених цитат з нього.

Польські рецензенти від «Книги…» у захваті:

«Це твір про книги, читання і про тих, хто полюбляє і те, й інше. Ця книга для нас і про нас. І все написано легко, так, що можна прочитати за один вечір, а потім повернутися і зробити помітки. Автор навіть залишила місце для нотаток».

Сама письменниця вважає, що книга не стільки про читання, скільки про читача. Адже ми – це книжки, які ми читаємо.

«У книжок з’являється все більше і більше конкурентів – це ігри, Інтернет, телебачення, серіали. Зараз можна навчатись у школі і не читати взагалі, тільки завантажувати реферати з Інтернету. А читання – це корисна звичка, якщо вона не вироблена у дітей, вони матимуть труднощі з розумінням тексту, – зауважує Юстина в інтерв’ю, – Але не все так погано. У метро я часто бачу людей з книгами, в тому числі, електронними. Нещодавно один молодий чоловік написав мені, що завдяки електронній книзі повернувся до читання, бо може виділяти на це час у корках на дорогах».

 На 20. Форумі видавців у Львові Юстина Соболевська візьме участь у редакційних візитах, які реалізовуються в межах проекту Book Platform. Проект Book Platform реалізовується фондом Next Page (Болгарія) за підтримки програми «Культура» Східного Партнерства Європейського союзу спільно з Громадською організацією «Форум видавців» (Україна), Національною асоціацією видавців (Вірменія) та Асоціацією видавців Грузії (Грузія).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,88
41,93
EUR
45,65
45,73
PLN
10,60
10,64
Оголошення
live comments feed...