• Головна
  • Безкоштовна підтримка для захисників та їхніх рідних
Партнерський матеріал
15:00, 2 червня

Безкоштовна підтримка для захисників та їхніх рідних

Партнерський матеріал

 В Україні більше року працює «Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців». Психологи та консультанти допомагають воїнам та їхнім рідним впоратися з різними викликами, які з’являються під час війни та військової служби.

Хто може звертатися?

●військовослужбовці;

●дружини, наречені, партнери військових;

●батьки та мами, сестри і брати захисників;

●інші родичі військовослужбовців.

Безкоштовна підтримка для захисників та їхніх рідних, фото-1

Як отримати підтримку?

Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців працює за трьома напрямами: телефонна лінія, групи підтримки, онлайн-консультації. Усі послуги — безоплатні.

1. Багатоканальний номер 0 800 332 720 працює щодня з 10:00 до 20:00 без вихідних. Усі дзвінки на території України — безоплатні. Спілкування — конфіденційне. Тут нададуть консультації та супровід із соціальних питань і психологічну підтримку. Проконсультуватися із спеціалістом можна також в Telegram @pidtrymkainua.

2. Групи підтримки для дружин та окремо для матерів військовослужбовців у форматі онлайн. Це майданчик для спілкування жінок, які переживають схожі життєві виклики. Зустрічі відбуваються у супроводі психологів. Тут учасниці можуть покращити свій емоційний стан, навчитися, як підтримувати себе і свого військового, відчути взаємопідтримку, отримати нові знайомства. Стати учасницею таких зустрічей можна за попередньою реєстрацією, заповнивши анкету на сайті www.pidtrymka.in.ua або зателефонувавши на лінію 0 800 332 720.

3. Індивідуальну онлайн-консультацію фахівці надають, коли військовим або їхнім рідним потрібна глибша психологічна допомога, аніж та, яку можна отримати на телефонній лінії чи у групах підтримки.

З яких питань можна звертатися за соціальною консультацією?

●коли необхідно встановити контакт із військовою частиною;

●коли хочете з’ясувати, які пільги чи соціальні гарантії передбачені для родини військовослужбовця;

●якщо маєте питання щодо оформлення документів;

●у разі потреби роз’яснення про процедуру ротації, переведення та інші питання несення служби;

●якщо необхідно уточнити щодо оформлення відпустки чи лікування;

●якщо незрозуміло, що робити, коли ваші документи не приймають або на ваші запити не відповідають;

●коли потрібно з’ясувати, до кого звертатися, якщо родич на фронті і з ним тривалий час немає зв’язку;

●якщо незрозуміло, що робити, коли є підозри або підтвердження, що рідний військовий потрапив в полон.

За психоемоційною підтримкою можуть звертатися:

●військові, коли відчувають, що вже складно витримувати існуюче емоційне навантаження або є потреба налагодити комунікацію з близькими;

●дружини, мами, наречені, сестри, партнери військових у разі емоційного виснаження від постійного хвилювання та тривоги за військового;

●рідні та друзі військових, які шукають способи підтримати військових, коли вони на фронті, у відпустці або на лікуванні;

●дружини, партнери військових, які шукають способи налагодження комунікації на відстані, коли помічають, що спілкування стало більш холодним і менш емоційним;

●родичі загиблих військових та військових, що вважаються зниклими безвісти або перебувають в полоні, які відчувають погіршення самопочуття, емоційне виснаження від втрати чи невизначеності в очікуванні.

Консультанти «Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців» зорієнтують, що робити та як можна діяти саме у вашій ситуації, а також нададуть психологічну підтримку, щоб ви могли впоратися з викликами.

За понад рік роботи фахівці опрацювали більше 3 500 звернень від військових та їхніх рідних, а в групи підтримки зареєструвалися понад 900 дружин та матерів захисників. Команда продовжує працювати, щоб підтримувати тих, хто нас захищає. Адже кожен воїн, який зараз боронить Україну, в першу чергу бореться за безпеку та майбутнє своєї сім'ї. Усвідомлення, що вдома, в колі родини, все добре, додає військовим сил й мотивації для виконання службових обов'язків на найвищому рівні.

Проєкт ініційований ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України». Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців розпочала роботу в перші тижні повномасштабного вторгнення ворога 2022 року у відповідь на запит Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України. Зараз проєкт працює у співпраці з ЗСУ, НГУ і Міноборони України, щоб підтримка військових та їхніх рідних була максимально фаховою та результативною.

Більше про роботу Служби психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців можна дізнатися: на сайті проєкту www.pidtrymka.in.ua та в соцмережах:

  • Facebook «Громадський рух «Жіноча Сила України»
  • Instagram empowering_women_in_ukraine.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...