• Головна
  • У Львові пропонують назвати ліцей №93 на честь Юрія Руфа
12:05, 27 травня
Надійне джерело

У Львові пропонують назвати ліцей №93 на честь Юрія Руфа

Юрій Руф. Фото - з відкритого доступу

Юрій Руф. Фото - з відкритого доступу

Львівський ліцей пропонують назвати на честь Юрія Руфа.

У Львові кілька активістів виступили з ідеяю перейменувати ліцей №93 ЛМР та назвати його на честь Юрія Руфа. Таку ініціативу запропонували, адже саме в цьому закладі вчився загиблий Герой.

У рамках спецпроєкту “Війна за незалежність” журналістка вирішила розповісти, чому це рішення важливе для міста.

“Наш обов'язок увіковічнити пам'ять новітніх Героїв! Юрій Руф - це легенда національно-патріотичного руху сучасності. Наш друг, Борець за Волю України, який рік тому поклав своє життя на Луганщині”, - розповів у своєму дописі голова НВЦ “Гайдамацька Січ” Вадим Кіров.

Герой з Львівщини - Юрій Руф, Фото - з відкритого доступу

Герой з Львівщини - Юрій Руф, Фото - з відкритого доступу

З початку повномасштабного вторгнення у Львові все частіше почали називати вулиці іменами Героїв, які загинули на війні. Так, колишня вулиці Некрасова у місті тепер носить ім’я Юрія Руфа, а фонтан, що колись мав назву “Кульбаба” після реставрації присвятили загиблому воїну Дмитру Коцюбайлу, відомому під псевдонімом “Да Вінчі”.

Таке пейменування вулиць та визначних місць у Львові тепер носить особливий характер - воно нагадує мешканцям, яку ціну Україна платить для наближення перемоги.

З 24 лютого 2022 року тисячі українських захисників поклали своє життя за свободу України та українського народу. І назва вулиці, ліцею чи фонтану на їх честь - це лише невеликий прояв поваги, на яку заслуговують УСІ ГЕРОЇ.

Що відомо про перейменування ліцею №93?

Ліцей №93 ЛМР розташований у Львові на вулиці Кос-Анатольського, 10. Навчальний заклад почав функціонувати з 1 вересня 1988 року як середня загальноосвітня школа з поглибленим вивченням української та слов'янських мов. Сьогодні цей ліцей Львівської міської ради. Саме у цьому навчальному закладі вчився Юрій Руф.

Ліцей №93 у Львові, Фото - з відкритого доступу

Ліцей №93 у Львові, Фото - з відкритого доступу

7 травня активісти відправили електронне звернення до мера Львова Андрія Садового

щодо присвоєння ліцею N93 ЛМР, де Юрко навчався, ім'я Юрія Руфа (Юрія Дадака).

Ініціатор Вадим Кіров опублікував на своїй фейсбук-сторінці повний текст звернення.

“Шановний пане Андрію!

Звертаємося до Вас з громадською ініціативою щодо присвоєння ліцею N93 ЛМР ім'я Юрія Руфа (Юрія Дадака) — легендарного львів'янина, воїна, громадського діяча, поета, науковця, який героїчно загинув 1 квітня 2022р. на Луганщині.

Особистість Юрія Руфа добре відома в патріотичних колах Львова, України та за її межами. Указом Президента України N334/2022 від 14.05.2022 за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Юрій Дадак нагороджений орденом за мужність III ступеня.

В продовження кроків з вшанування пам'яті і поширення слави та честі Юрія Руфа, з метою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, вважаємо за потрібне присвоїти ім'я Юрія Руфа навчальному закладу, в якому він вчився, а зараз здобувають знання його дві доньки.

У жовтні 2022р. ГО "Навчально-виховний центр "Гайдамацька Січ" вже зверталися з відповідною ініціативою в ліцей N93 ЛМР та у постійну комісію освіти і науки ЛМР, але, на жаль, офіційної відповіді так і не отримали. Копію звернення додаємо.

Переконані, Ви розумієте важливість постаті Юрія Руфа в історії Львова і підтримаєте нашу ініціативу, — ліцей N93 ЛМР носитиме ім'я гідного українця та патріота! З повагою, голова ініціативної групи учасник бойових дій Вадим Кіров/Arnaut”.

Ініціативу учасника бойових дій Вадима Кірова підтримали чимало громадський організацій та діячів.

Серед них військові хірурги, учасники бойових дій, волонтери, ГО "Навчально-виховний центр "Гайдамацька Січ", Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті, ГО Рух Тверезих Галичан , ГО "ВЕТЕРАНС ХАБ ОДЕСА", ГО Чорноморське Гайдамацьке З'єднання, ГО "Спортивний клуб "Сила Нації", Громадська рада при Одеській обласній військовій адміністрації, ГО «ЛІТЕРАТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «ДУХ НАЦІЇ», ГО «Інтелектуальний форум», ГО "Дух Нації", ГО "Волонтерський Курінь", Львівська міська громадська організація "Союз Українок", ЛМГО "Союз Українок".

В свою чергу сайт Новини Львова - 032.ua також підтримує ініціативу Вадима Кірова. Наша редакція вважає, що це допоможе увіковічнити ім’я Героя та вкотре нагадає українцям ціну свободи.

Хто такий Юрій Руф?

На передовій загинув військовий зі Львова - Юрій Руф

Юрій Романович Дадак - український поет, видавець, сценарист, засновник концептуального літературного проєкту «Дух Нації», що став впливовим у правому націоналістичному середовищі. Один із ідеологів українського наступального націоналізму та мілітарної rock-сцени. Стрілець 24 Бригади Короля Данила ЗСУ. За фахом — вчений-технолог у галузі математичних процесів деревообробки.

Герой народився у Бережанах, батько Юрія був науковцем. Виріс Юрій Руф у Львові, тут він провадив активну громадську діяльність. 2015 року він став засновником ГО «Літературно-просвітницький проєкт „Дух нації“», що здобув популярність у правому націоналістичному середовищі.

Псевдонім “Юрій Руф” з’явився у 2011 році, коли Юрій Дадак готувався до видавництва збірки “Багряна Лірика”. Після цього письменник випустив ще чимало збірок, а його вірші увійшли до сучасних націоналістичних поетичних збірок «Голос крові» (2013) і «Відлуння свинцевих громовиць» (2015).

“Юрій Руф як поет та письменник. Він є автором збірок поезій: "Багряна лірика", "На зламі епох", "Вектор протидії", "Час революції", "Ваніль чи сталь?", автор дитячої книжки-розмальовки "Казковик", співавтор "Відлуння свинцевих громовиць", "Голос крові", "Голос барикад та бліндажів", - розповіла у коментарі 032.ua подруга Героя Оленка Незабудка.

Герой з Львівщини - Юрій Руф, Фото - з відкритого доступу

Герой з Львівщини - Юрій Руф, Фото - з відкритого доступу

З перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну був добровольцем на фронті. У складі львівської 24-ї бригади воював на Луганщині. Загинув від ворожого мінометного обстрілу 1 квітня 2022 року. 9 квітня 2022 року похований з належними почестями на Личаківському цвинтарі. У загиблого залишилося двоє доньок.

Юрій Романович як батько. Виховував двох доньок. Він завжди долучався до заходів патріотичного виховання молоді у різних куточках країни. Адже він вірив, що саме в наших дітях закладені перспективи розвитку нації і лише вони можуть сформувати міцне та надійне українське ядро, яке буде ефективно творити та управляти державою Україна.

Однією з мотивацій бути присутнім у війську вважав демосковщення широких вояцьких кіл, які були вражені нігілізмом до української мови та високих ідеологічних завдань.

Герой з Львівщини - Юрій Руф, Фото - з відкритого доступу

Герой з Львівщини - Юрій Руф, Фото - з відкритого доступу

"Те, що Юра пішов у військо першого ж дня повномасштабного вторгнення росії в Україну, не викликало жодного подиву. Адже це послідовний та продуманий крок його життєвого шляху, який опирався на міцний сплав сили та інтелекту. Зранку 24 лютого 2022 року Юрко зняв відео, в якому повідомив про своє рішення стати на захист України, взявши зброю до рук", - продовжила Оленка Незабудка. 

“Я його завжди бачила як творця. Адже все до чого Юра був дотичним завжди мало успіх та значний вплив у суспільстві. Здається, що він любив Україну більше за всіх. Тож усі його починання зводились до підтримки та возвеличення українського”, - розповіла подруга Юрія Руфа Оленка Незабудка.

Вона додала, що Герой знав - український продукт є якісним і доводив це власним прикладом. Він любив гарно одягатись, тож створив свій бренд одягу. Одяг, який своїм стильним дизайном передає україноцентричний світогляд творця торгової марки "Ґwear" та допомагає носію продукції проявити свою індивідуальність.

“Руф був справжнім поціновувачем якісної музики і сам став одним із авторів мілітарі сцени. На слова Юрія Руфа створили пісні такі музичні гурти як: "Гайдамаки", "Залізний хрест", "Nokturnal Mortum", "Друже музико", "Геннадій Пересвіт і друг Залізняк", "Nachtigall", "Фліт", "Тінь Сонця", "Morkt Tre", "Широкий лан", "Blutfahne" - розповідає вона.

1 квітня 2022 року Юрій Руф загинув на Луганщині. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Юрій Руф був вірний Ідеї Нації все своє життя і навіть смерть не змогла цього змінит. Я впевнена, що здобувши вічне життя в бою, Юрко коригує наші дії зверху.

"Чому на мою думку ім'я Юрія Руфа заслуговує на увіковічнення у назвах вулиць, скверів, парків, озер, шкіл і т.д? Тому, що все своє життя він присвятив нам з вами. Юра казав, що не буде у нас іншої України, не буде іншої сучасності чи іншого народу. Все, що стається у нашому житті, — стається нашою волею. Саме тому кожен його вчинок у сфері освіти, спорту, бізнесу, активної просвітницької діяльності— це продуманий крок до становлення української України, виховання чітких та однозначних принципів національної ідентичності, а також відродження почуття національної гордості", - підсумувала подруга Юрія Руфа. 

Читайте також: У центрі Львова відбудеться прощання з Героєм Олександром Паламарчуком

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#львів_юрій_руф #назва_ліцею_93 #ліцей_93_львів #вулиця_юрія_руфа #герой_з_львівщини #загинув_юрій_руф #новини_львів #новини_львова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Україна дає відсіч російській навалі, яка почалася 24 лютого 2022 року. Росіяни обстрілюють міста, гинуть мирні жителі. ЗСУ дає гідну відповідь терористам рф.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...