11:05, 4 серпня 2013 р.

Квиткова істерія

Літні відпустки для кого-то ще в повному розпалі, а хтось напружено вирішує проблему повернення додому. Чудово, якщо ви подорожуєте автомобілем чи літаком. А що робити, якщо ваша дорога до моря йде по рейках?

Тисячі українців щороку їдуть на відпочинок поїздом. І кожен раз годинами простоюють в залізничних касах, щоб дістатися туди і назад.

Якщо ви плануєте відпустку за кордном прийшов час замислитись над купівлею авіаквитків.

ООО «ДЕЛЬТА ТРЕВЕЛ»

ООО «ДЕЛЬТА ТРЕВЕЛ»

Купити хороші місця на поїзд - ціла епопея, актори якої заслуговують отримати Оскар за трагічну роль. Перед входом у залізничні каси майбутні відпочиваючі налаштовують себе на бій не на життя, а на смерть. Зухвалі касири недоступні. З їх вуст ви готові в будь-яку хвилину почути жахливий вирок «Квитків немає».

Кажуть, що деяким уявним громадянам все-таки вдається взяти парочку дійсно вдалих квитків за 45 діб, однак про них тільки чули, але ніхто їх не бачив. Зазвичай, якщо в такий час і квитки можна взяти, то залишається задовольнятися лише декількома бічними полицями в плацкарті або біля туалету. З такими проблемами перед літніми відпустками стикаються більшість відбувають на відпочинок українців.


Львів: Де ви раніше були?


Щорічно влітку львів'яни вирішують гарячу проблему - як купити квитки собі і дітям? Журналісти 032 чули в касах тільки таке: «Квитків немає, приходьте в день відправлення поїзда, може, хтось здасть» або «Де ви раніше були? Треба приходити за 45 діб». Щоб зловити хоч якісь квитки, львів'яни годинами стоять у чергах біля залізничних кас на вул. Гнатюка та вокзалі.

Львов (1)

 

Чи є інші варіанти? Деякі винахідники підходять до кас з комп'ютером. На офіційному сайті Укрзалізниці є інформація про наявність вільних місць у поїздах.

«Приходжу до каси, щоб купити квиток, а мені відповідають: «немає». Я вирішив перевірити, на сайті, де бронюють квитки. Там було написано, що вільні місця є. В касі мені не вірили, навіть коли показав інформацію з сайту і не хотіли продавати квиток. Довелося звертатися до керівництва, тільки тоді касир видала квиток. Тому раджу приходити зі своїм комп'ютером, думаю, тільки тоді буде результат», - розповідає студент Святослав.


На головному залізничному вокзалі Львова на великому табло в центральному касовому залі відображається інформація про наявність вільних місць у поїздах. Це дозволяє пасажирам одержувати інформацію про всіх напрямках руху поїздів тільки на сьогодні і завтра. Погодьтеся, не багато хто з львів'ян планують відпустку за день-два.

Інші зізнаються, що мають у касах «своїх людей», де за 50-200 гривень зверху вартості квитка, касири продадуть бажаний квиток.


Маріупольський глухий кут

Маріуполь вже давно перетворюють на транспортний глухий кут. Тупикова гілка Донецької залізниці більше не цікавить Укрзалізницю як пасажиропотоку. Південне - це єдиний напрямок, який би ДОНЕЦЬКА, будь на те її воля, залишило б в Маріуполі. Власне, спроби згорнути пасажирське сполучення Маріуполя по залізниці з іншими містами України були, проте акції протесту і хвиля обурення місцевих депутатів цю затію Донецької залізниці призупинили.
Однак проблем не стало менше. Придбати квитки на потяг з Маріуполя в будь-якому напрямку дуже складно. Навіть підходячи до каси за 45 днів, вам можуть запропонувати вибір з 5-6 квитків на верхніх полицях.

Особливим маразмом відрізняється продаж квитків на Львів. Маріупольці можуть придбати квитки в це місто тільки з Донецька. Якщо ж ви купуєте квиток з Маріуполя, то вас садять незрозуміло в який вагон, а в Донецьку просять покинути своє місце і перейти в інший, сформований в столиці Донбасу. Залізничники постійно твердять про те, що львівський напрямок дуже непопулярно в Маріуполі. У той же час виїхати з Маріуполя до Львова традиційно архіскладно.


Самодостатній Миколаїв


Напередодні відпусток на миколаївському залізничному вокзалі, як і належало, утворилися черги з бажаючих «поїхати» ніжитися на золотих пісках Криму.

Николавев

 Деякі чекають своєї черги на вулиці.

Але з квитками на найбільш популярні напрямки не пощастило - їх зараз купити практично нереально: людям доводиться простоювати в довжелезних чергах на миколаївському вокзалі по кілька годин, а потім чути сумний голос касира: «Квитків у цьому напрямку немає до вересня».

На серпень, прекрасний місяць любителів «оксамитового сезону», практично немає квитків, залишилися тільки СВ. Хіба що комусь пощастить в день відправлення поїзда, і пасажир стане щасливим володарем чужий «броні».

Назад поки що невелика кількість квитків є, правда, вже на останні дні місяця.

Благо, Миколаївська область має зручне розташування для бажаючих провести відпустку на пляжі - поруч з вокзалом гучні голоси «маршрутників-зазивав» пропонують чудово провести час на Дніпро-Бузькому лимані в Очакові або відпочити в херсонському Залізному Порту.

Додаткові з Дніпра

У Дніпропетровську купити квиток на потяг до Криму - завдання не з легких. Щоб придбати квитки на середину липня в плацкартному вагоні, про це необхідно потурбуватись заздалегідь. В середині червня в касах квитків уже не було, лише в спальні вагони. Ціна квитка - кілька сотень гривень.

Про проблеми з купівлею квитків на південь говорять і читачі 056.ua. За підсумками опитування, яке проведено на сайті, не мали проблем із купівлею квитків лише 20% дніпропетровців.

Інші ж добиралися, хто як міг - машиною або автобусом. У зв'язку з цим Придніпровська залізниця призначила в серпні три додаткових поїзди. Але навряд чи це задовольнить попит на квитки.

З Луганська краще до Одеси

У Луганську традиційно - проблеми з квитками на потяги південного напрямку: на Сімферополь (342-й і додатковий 228-й) та Феодосії (420-ї). Луганчани, бажання відпочити в Криму «дозріло» лише недавно, можуть розраховувати придбати квитки тільки на кінець серпня (в кримському напрямку) і на першу половину вересня (на дорогу додому).

Трохи краще йдуть справи з квитками на поїзд «Луганськ-Одеса» (92-й). Купейні місця можна забронювати на 20-ті числа серпня.

Час від часу виникають проблеми з квитками в столичному напрямку. Особливо - на швидкий поїзд «Луганськ-Київ» (20-й), найбільш комфортний і має найбільш відповідний графік для людей, що відправляються в столицю у відрядження. Так, дуже складно придбати квитки на цей поїзд на 20-ті числа серпня, коли у Луганську відбудуться офіційні урочистості з нагоди 75-річчя Луганської області пройдуть у День незалежності України) і очікується наплив гостей зі столиці.


Донецькі варіанти


З Донецька до столиці Криму - місто Сімферополь практично все літо дістатися проблематично. І серпень - не виняток. Квитки на нічні поїзди відсутні, і тільки на кінець літа, після 25 серпня, у залізничних касах вже з'явилися місця у купейних і плацкартних вагонах. Щоправда, ситуація з відсутністю квитків не така вже й безнадійна. Наприклад, квитки на денний швидкісний поїзд «Шкода», який курсує за маршрутом «Донецьк-Сімферополь» є в наявності, але коштують від 250 до 400 грн. -в залежності від класу.

Донецк-3

 


Є ще варіант потрапити в Крим - нічний поїзд, наступний у кримському напрямку - це «Донецьк-Феодосія». Поїзд прямує через вузлову станцію Джанкой і на нього квитки є, починаючи з 7 серпня.
Проблематичніше донеччанам буде повернутися додому. Із Сімферополя в Донецьк на нічний поїзд квитки відсутні до 3 вересня. Разом з тим, є вільні місця на швидкісну «Шкоду», а з тієї ж Феодосії в Донецьк можна спробувати виїхати поїздом, який відправляється зі станції Айвазовська.


Одеса: з курорту на курорт
Приїхати на одеські курорти без зворотного квитка - рівносильно самогубству. Липень і серпень, традиційно, найбільш незручні місяці не тільки для гостей міста, понадеявшихся на «авось» купити зворотні квитки на місці, але і для одеситів, які намагаються в цей час виїхати в інші регіони.

Одесса

 


Якщо столичне напрямок якось справляється з пасажирським трафіком (квитки в Київ, Вінницю, Москви і Чернігів) в принципі можна придбати без особливих проблем на будь-який день, то з західним напрямком справи куди гірші. Так, у Львів квитків немає на найближчий тиждень. Такі ж справи з направленням на Волинь, Поділля, Буковину і Закарпаття.
Немає квитків на найближчі два тижні і до Східної України - Донецьк, Луганськ, Дніпропетровськ. Зате ось у Харків поїхати можна.

Як не дивно, по кілька квитків туди і назад є на поїзд №310, сполученням «Одеса-Сімферополь». Виходить, що між курортами пересуватися дещо легше, ніж в інші міста.
До речі, щоб позбавити себе від багатогодинного стояння в чергах, можна звернутися в сервісний центр залізничного вокзалу. Там людей поменше, зате і квитки дорожче. Зателефонувавши туди, можна дізнатися про зняття спеціальної броні на потяги і про повернення квитків.

Втім, гості Одеси воліють «не морочитися» і купують квитки у спекулянтів, які всього за 100 гривень винагороди візьмуть всі ваші паспортні дані нададуть вам квиток з броні по повній вартості. Спосіб, звичайно, ризиковий, але для багатьох - вихід з глухого кута.
Якщо шукати альтернативу, то тільки на автовокзалі. Тут без праці можна виїхати на приватних маршрутках не тільки в найближчі обласні центри, але і в столицю. До речі, квитки на комфортабельні рейси «Авто-Люкс» також розкуплені на кілька діб вперед.


Завбачливий Харків


Близько центральних кас на вокзалах південної ЗАЛІЗНИЦІ черг немає. Особливого ажіотажу на купівлю квитків у Крим у Харкові не спостерігається. На південній ЗАЛІЗНИЦІ пояснюють, швидше за все, це пов'язано з тим, що люди вже звикли купувати квитки заздалегідь.

«До того ж з Харкова до Криму на початку літа були пущені додаткові поїзди. Це рішення було пов'язане саме з тим, щоб зняти ажіотаж на квитки», - розповідають на південній ЗАЛІЗНИЦІ.

Також грає роль велика кількість проходять міст з Росії та Білорусії. На них також продаються квитки, правда, як правило, вони коштують дорожче. Особливо проходять поїзди з Москви.
Незважаючи на це, виїхати на поїзді в Крим все ж трохи проблематично. Взяти квитки на сьогодні складно, але можливо. Як запевняють на південній ЗАЛІЗНИЦІ, приміром, на 2 серпня у продажу було 50 квитків на поїзди у Крим з Харкова, а в зворотному напрямку - 400.

Безпроблемне Запоріжжя

У Запоріжжі ніякого ПП з квитками і зовсім немає, так як це південне напрямок і в пікові дати завжди пускають додаткові поїзди. Однак у Запоріжжі не обійшлося без курйозів. Коли близько місяця тому, УЗ додала в місцеві каси термінали для карток, пристрій для введення пін-коду не проходило у віконце. Касири просили записати пін на клочек папірці і передати з картою. Однак, на сьогоднішній день ця проблема залагоджена.

Замість післямови

Само собою зрозуміло, що ні в Криму, ні в якому-небудь іншому побожному місці відпочинку ще ніхто не залишався, якщо того не хотів. Всілякими шляхами, всіма правдами і неправдами, громадяни отримують квитки, щоб поїхати додому.

Одні мають «своїх» у залізничних касах і переплачують сотні гривень за бронь. Інші домовляються з провідником також за окрему плату, іноді отримуючи в якості «спального» вагону купе самого провідника. Перефразовуючи знамениту фразу Салтикова-Щедріна, можна сказати, що суворість умов купівлі квитка на південь у касах «Укрзалізниці» частково пом'якшується «зговірливість» українських залізничників.

Навіть у соціальних мережах можна побачити повідомлення «Куплю квитки в Крим. Винагороду обіцяю». Корупція в країні процвітає, і ми самі заручники цієї системи.

І це незважаючи на те, що з року в рік нам обіцяють, що вже в цьому році ви без проблем зможете замовити собі квиток через Інтернет і потім відправитися в потрібному напрямку.

Так було вчора, так є сьогодні і чомусь немає сумнівів, що і завтра «Укрзалізниця» знайде свій гідний «симетричну» відповідь на будь-яку спробу залишити залізницю без звичного «додаткового» доходу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...