До Львова привезуть метафізичний щоденник життя Анджея Струмілло

Сьогодні, у Львівському Палаці мистецтв відкриють виставку професора Анджея Струмілло - живого класика, старійшини мистецтва Польщі. До Львова він привіз графічні роботи, малюнок, інсталяції, фотографії та листки із щоденника у форматі А4. Переглянути експозицію можна буде до кінця серпня.

"Напевно найхарактернішим атрибутом творчості Анджея Струмілло – є всеохоплюючий, наповнений рефлексіями, роздумами, думками метафізичний щоденник його життя. В ньому графічна лінія, проведена вправною рукою митця, творить нотатки та зарисовки, своєрідні роздуми та медитації над буттям, концептуальні записи, які переростають згодом в живописні картини, виявляються в скульптурі, плакаті, книжковій ілюстрації, виставковій діяльності, театрі, фотографії, виливаються в поезії. Спраглий до самовираження Струмілло поривається зрозуміти і наздогнати оманливу точку, яка, поставлена на картині вправним рухом художника, розтягується в криву, ламану, вигнуту лінію, що розливається плямою, і перетворюється в площину, а та зникає, виростаючи в об’ємний тривимірний предмет… Як охопити неосяжне, спіймати форму і вкласти в неї ідею, або ж навпаки, як не загубитися в лабіринті ілюзій та фантазій?!", - пише про творчість митця кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри книжкової графіки і дизайну друкованої продукції Української академії друкарстви Олег Руденко.

20091130-124904-717

 

Довідка:
Анджей Струмілло народився 23 жовтня 1928 у Вільнюсі. Він завершив своє навчання під керівництвом Владислава Стржемінській в Державній Вищій школі образотворчих мистецтв у Лодзі, в Академії витончених мистецтв у Кракові в 1950 році. Творить в багатьох областях: живопис, графіка, малюнок, фотографія, дизайн книги, виставки, сценографія. Фотографує з 1945 року, опублікував 2 збірки віршів, а також численні книги по природі та культурі. Створив колекцію мистецтва і матеріальної культури Далекого та Близького Сходу для етнографічного музею в Кракові і Музей Азії і Тихого океану в Варшаві. Серед багатьох його нагород є державна нагорода, дві нагороди від міністра культури і мистецтва, нагорода від Міністерства закордонних справ, і нагорода від міста Варшави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі