ЮНЕСКО включив до світової спадщини Херсонес та дерев’яні церкви Карпат

Комітет Всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури під час сесії у червні 2013 у Камбоджа, включив два українських культурних об'єкти - древнє місто Херсонес Таврійський, а також дерев'яні церкви Карпатського регіону України та Польщі до списку Світової спадщини. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України.

«Надання цим об’єктам культурної спадщини статусу всесвітнього надбання  людства - це важлива складова інтеграції України у міжнародний, зокрема,  туристичний простір», - відмітив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Україна має величезний внутрішній потенціал для розвитку туризму, адже посідає одне з провідних місць в Європі за рівнем забезпеченості цінними природними та історико-культурними ресурсами, здатними генерувати значний і різноманітний туристичний інтерес.

«Збільшення кількості об’єктів ЮНЕСКО  в Україні - важливий чинник розвитку сфери туризму, оскільки це важлива складова реалізації потенціалу держави на міжнародному туристичному ринку», - наголосив Олександр Вілкул.

Наприкінці цього року ЮНЕСКО вперше буде розглядати питання щодо надання статусу всесвітньої нематеріальної спадщини українському декоративно-орнаментальному народному малярству – Петриківському розпису. У грудні 2013 року Петриківський розпис на засіданні комітету ЮНЕСКО в Баку (Азербайджан) буде номіновано на набуття статусу нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

У рамках міжнародного промо-туру Петриківського розпису проводиться серія виставок за кордоном. У березні 2013 року за ініціативи Олександра Вілкула в Брюсселі пройшов Тиждень Петриківського розпису. У червні 2013 року представлена найбільша виставка в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Крім того, ведуться переговори про проведення виставок у Китаї та Японії.

Довідка

Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО українських культурно-архітектурних та природних об'єктів:

- Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (5 ст. до н.е. - 14 н.е.);

- Дерев'яні церкви Карпатського регіону України і Польщі (до списку внесено 8 храмів, які розташовані на території Польщі та 8 – на території України: 4 у Львівській області й по 2 у Івано-Франківській та Закарпатській областях);

- Київ: Собор Св. Софії, Києво-Печерська Лавра та прилеглі монастирські споруди (1990);

- Історичний центр м. Львів (1998);

- Букові праліси Карпат (2007, транскордонний українсько-словацький об'єкт);

- Геодезична дуга Струве (2005, транскордонний геодезичний об'єкт, був номінований від 10 європейських країн: Норвегії, Швеції, Фінляндії, Росії, Естонії, Латвії, Литви, Білорусі, Молдови та України. Чотири геодезичних пункти розташовані на території України);

- Резиденція Буковинських та Далматинських митрополитів (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) (2011).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі