Комітет Всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури під час сесії у червні 2013 у Камбоджа, включив два українських культурних об'єкти - древнє місто Херсонес Таврійський, а також дерев'яні церкви Карпатського регіону України та Польщі до списку Світової спадщини. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури України.
«Надання цим об’єктам культурної спадщини статусу всесвітнього надбання людства - це важлива складова інтеграції України у міжнародний, зокрема, туристичний простір», - відмітив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.
Україна має величезний внутрішній потенціал для розвитку туризму, адже посідає одне з провідних місць в Європі за рівнем забезпеченості цінними природними та історико-культурними ресурсами, здатними генерувати значний і різноманітний туристичний інтерес.
«Збільшення кількості об’єктів ЮНЕСКО в Україні - важливий чинник розвитку сфери туризму, оскільки це важлива складова реалізації потенціалу держави на міжнародному туристичному ринку», - наголосив Олександр Вілкул.
Наприкінці цього року ЮНЕСКО вперше буде розглядати питання щодо надання статусу всесвітньої нематеріальної спадщини українському декоративно-орнаментальному народному малярству – Петриківському розпису. У грудні 2013 року Петриківський розпис на засіданні комітету ЮНЕСКО в Баку (Азербайджан) буде номіновано на набуття статусу нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
У рамках міжнародного промо-туру Петриківського розпису проводиться серія виставок за кордоном. У березні 2013 року за ініціативи Олександра Вілкула в Брюсселі пройшов Тиждень Петриківського розпису. У червні 2013 року представлена найбільша виставка в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Крім того, ведуться переговори про проведення виставок у Китаї та Японії.
Довідка
Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО українських культурно-архітектурних та природних об'єктів:
- Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (5 ст. до н.е. - 14 н.е.);
- Дерев'яні церкви Карпатського регіону України і Польщі (до списку внесено 8 храмів, які розташовані на території Польщі та 8 – на території України: 4 у Львівській області й по 2 у Івано-Франківській та Закарпатській областях);
- Київ: Собор Св. Софії, Києво-Печерська Лавра та прилеглі монастирські споруди (1990);
- Історичний центр м. Львів (1998);
- Букові праліси Карпат (2007, транскордонний українсько-словацький об'єкт);
- Геодезична дуга Струве (2005, транскордонний геодезичний об'єкт, був номінований від 10 європейських країн: Норвегії, Швеції, Фінляндії, Росії, Естонії, Латвії, Литви, Білорусі, Молдови та України. Чотири геодезичних пункти розташовані на території України);
- Резиденція Буковинських та Далматинських митрополитів (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) (2011).