Чи безпечно плавати в Львівських озерах?

Літо - це якраз та пора, коли хочеться як найдалі втекти від всіх буденних справ кудись за місто, подихати чистим повітрям, поплавати в прохолодній воді і відчути себе вільним і безтурботним. Львів славиться перенасиченням і людей, і машин. Там в жарку пору практично нема чим дихати. Відповідно, всі жителі міста втікають за його межі на озера. Але тут постає проблема: чи на стільки водойми чисті, щоб в них можна було купатись?

Винники - непогане місце на околиці. Там переважає приватний сектор з гарними особнячками і доглянутими двориками. Посеред району - озеро, на якому навіть є острівці. Колись там відпочивали тисячі людей. Але з роками воно забруднювалось, чистку ніхто не проводив, зате поставили там величезну кількість барів та магазинів і зробили платний вхід. Не раз знаходили в воді якусь заразу, але це не стало перешкодою орендарям віддавати озеро в експлуатацію. Багато відвідувачів, особливо останнім часом, нарікають, що там така брудна вода, що можна хіба ноги помочити.

Озеро в Брюховичах. Це також околиця Львова, але з протилежного боку. Вважається елітним сектором. А через це трохи краще слідкують за санітарним станом пляжу, води і лісу. Купатись там можна, загаряти також, оскільки і вода чистіша, і пляж піщаний. Тому якраз цьому місцю можна оцінку підвищити.

Кар’єр в с.Ясниська. Ще зовсім недавно там була найчистіша вода і найкращий пляж. Окрім одного “але”: він робочий, а тому небезпечний. Було дуже багато випадків, коли там тонули люди. Так, на кожній водоймі таке трапляється. Але в Ясниськах - власне через людську дурість. Неможливо їм пояснити, що там проводяться роботи, копається в глибину, з’являються підводні течії і є всі шанси попасти під робочу техніку. В результаті заїзд туди закрили.

Комсомольське озеро - ще з радянських часів усім відоме. Але раніше за ним слідкували, облагороджували, а тепер - є, як є. Люди туди їздять, купаються, засмагають. Скарг ніби-то не було. А це значить, що й нарікати, в принципі, нема на що. Тим більше, що в передмісті Львова і так дуже мало куди можна поїхати. А жару переносити при постійному перебуванні в місті практично не можливо. Потрібно тоді чимось жертвувати. Так чи інакше, це вихід з ситуації.

Приблизно так виглядає картина з відпочинком поблизу Львова. Не можливо дати повністю об’єктивну оцінку водоймам, оскільки кількість думок відповідає кількості людей. Але приблизно Ви вже зможете зорієнтуватись, куди варто їхати, а куди - не слід.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі