У Львові зростає кількість хворих на гепатит С (ВІДЕО)

Цьогоріч у Львові значно збільшилась кількість хворих на гепатит С у порівнянні з минулим роком. А на 1 тис. українців припадає 5 інфікованих гепатитом С. Про це заявила головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я Львівської міської ради з профілактики ВІЛ/СНІДу Леся Королюк.

«У першому півріччі 2013 року у Львові зареєстровано 11 гепатитів С гострих, а також 80 хронічних гепатитів. Це засвідчує, що кількість хворих значно збільшилася у порівнянні з дев’ятьма останніми місяцями 2012 року. Тоді у Львові було зареєстровано 9 гепатитів С гострих і 73 хронічних», – розповіла Л. Короляк.

Читайте також: 190 львів’ян пройшли тестування на гепатит С

«Гепатит С – це інфекційне захворювання. Зараження яким відбувається парантерально, тобто через кров від хворої до здорової людини. Вірус вражає в основному печінку і в кінцевому результаті переростає в цероз або в рак печінки. Зараження гепатитом С різко зростає у цілому світі. Не є винятком і Україна. На сьогодні кількість захворюваних на гепатит С в 15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих. Захворіти на гепатит може кожен. Лікування гепатиту і його профілактика є вкрай дорого вартісна, але це захворювання є виліковне», – розповіла головний спеціаліст з організації медичної допомоги дорослому населенню управління охорони здоровя Львівської міськради Інна Оолександрівна Щербина.

Нагадаємо, за даними експертів, рівень захворюваності на вірусний гепатит В серед українців в 10-15 разів вищий, ніж серед інших європейців. У 10% випадків вірусний гепатит В переходить в хронічний, але у дітей до 1 року – в 70%-90% випадків. Найкращим методом захисту від гепатиту В є вакцинація. В Україні вона включена до Національного календаря щеплень, проводиться у перший день життя дитини, потім упродовж 1 місяця життя та у 6 років. Відзначать Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами у Львові та світі 28 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі