Електронні платежі набувають все більшої популярності

Система електронних платежів Національного банку України (СЕП), що є державною системою міжбанківських розрахунків, демонструє стабільне зростання. Про це повідомили у НБУ.

У першому півріччі 2013 року учасники СЕП (банки, філії банків, органи Державної казначейської служби України, установи  Національного банку України та ПАТ “Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках”) здійснили платежів на 2 % більше за кількістю та на 8 % − за сумою порівняно з першим півріччям 2012 року. За січень – червень поточного року було здійснено 163 762 тис. платежів на суму 5 680 172 млн. грн.

Переважна більшість платежів була надіслана до СЕП банками України – 152 236 тис. документів (93 % від їх загальної кількості).

У середньому за день у СЕП оброблялося 1 365 тис. платежів на суму 47 335 млн. грн.

Середньодобовий коефіцієнт обігу коштів за рахунками учасників СЕП становив 1,7.

Робота СЕП базується на безпаперовій технології з використанням  сучасних програмно-технічних і технологічних рішень, які дозволяють прискорити проходження платежів від відправника до отримувача.

СЕП забезпечує здійснення розрахунків у межах України між банками як за дорученнями клієнтів банків, так і за зобов’язаннями банків та інших учасників системи. У СЕП міжбанківські перекази виконуються як у режимі реального часу, коли кошти зараховуються на рахунок отримувача негайно, у момент надходження платежу від відправника до СЕП, так і в файловому режимі, шляхом приймання-передавання платежів технологічними циклами, тривалість яких складає 15 - 20 хвилин.

Дієвість СЕП підтверджує і директор Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем Національного банку України Наталія Синявська: “Система протягом першого півріччя 2013 року успішно виконувала покладені на неї функції, задовольняла потреби її учасників у переказі коштів, забезпечувала максимальну швидкість, прозорість, високий рівень безпеки та надійності проведення платежів”.

Варто відзначити, що з місяця в місяць зростають обсяги розрахунків у безготівковій формі не тільки серед юридичних осіб, але і серед населення країни. У перспективність безготівкових розрахунків вірить переважна більшість банкірів. За їх словами, Україна має великий потенціал у сфері безготівкових електронних платежів. Приміром, оплата комунальних послуг, отримання соціальних виплат можуть здійснюватися безготівково.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі