Панькевич вимагає від МЗС публічно засудити так звані «історичні реконструкції» в польському Радимно

Народний депутат Олег Панькевич закликав Міністерство закордонних справ України публічно засудити проведення так званої «історичної реконструкції» Волинських подій у м. Радимно (Республіка Польща) як антиукраїнську провокацію. Про це йдеться в депутатському звернені Олега Панькевича на адресу міністра закордонних справ України Леоніда Кожари.

Як зазначає народний депутат, 20 липня 2013 року в м. Радимно Підкарпатського воєводства Республіки Польща відбулася так звана «історична реконструкція» знищення підрозділами УПА та українськими селянами польського села під гаслом «Волинь 1943. Не про помсту, а про пам'ять закликають жертви».

«За повідомленнями ЗМІ, в реконструкції взяли участь близько 300 учасників, а за «спаленням села» спостерігало кілька тисяч осіб, – зазначає Олег Панькевич. – Захід відбувся в рамках відзначення 70-ї річниці подій на Волині і став, по суті, черговою антиукраїнською провокацією. Вважаю, що проведення такого роду акцій та «історичних реконструкцій», які насправді є провокаціями, не сприяють процесу примирення між двома народами й потребують належного реагування від громадськості, органів державної влади України, Польщі та інших європейських держав».

За словами народного депутата, особливе обурення викликає факт, що реконструкцію проводили на території, де упродовж 1944-1947 років відбувалися масові вбивства українців. «Дивує, що офіційної реакції або коментарів від Міністерства закордонних справ України стосовно здійснення останнім часом антиукраїнських провокацій польською стороною, зокрема, проведення історичної реконструкції у м. Радимно, так і не з’явилося», – наголошує свободівець.

Олег Панькевич вважає за необхідне, аби МЗС України підготувало та оприлюднило свою офіційну заяву з осудом антиукраїнських провокацій, вчинених польською стороною під час проведення так званої «історичної реконструкції» у м. Радимно в рамках відзначення 70-ї річниці подій на Волині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі