Офісні працівники перестали боятись масових звільнень, але зростання зарплати не чекають

Наприкінці 2012 року офісні працівники очікували скорочень і закриття бізнесів, але перше півріччя 2013 показало - підозри не виправдались. Офісні працівники з оптимізмом дивляться у майбутнє: 61% опитаних впевнені, що друге півріччя 2013 року принесе їх компаніям принаймні невелике зростання. А ось зростання зарплатні «білі комірці» не очікують. Про це свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Основний привід для оптимізму офісних працівників полягає в тому, що похмурі прогнози про закриття бізнесів не стали реальністю. Наприкінці минулого року 48% опитаних говорили про очікуване зростання компанії, 31% — про необхідність «втриматись на плаву», а ще 23% співробітників віщували важкі для роботодавця часи. Тут оптимісти мали рацію: очікування щодо зростання компаній практично виправдались. В червні 2013 лише кожен десятий офісний працівник відзначив, що бізнес почав скорочуватись, а 13% заявили про достатньо складний період для їх роботодавця. При цьому майже третина опитаних вважає, що компанія хоча й «утрималась на плаву», але про розвиток не йдеться.

Найбільш успішним період виявився для компаній у сферах інформаційних технологій і телекомунікацій, медицини та маркетингових, рекламних компаній. Для них початок 2013 року став часом активного зростання. Для компаній у сферах готельного та ресторанного бізнесу, виробництва і будівництва перше півріччя видалось не таким райдужним — кожен четвертий працівник відзначив, що його компанія складно переживає цей період.

Офісні працівники з оптимізмом дивляться у майбутнє: 61% опитаних упевнені, що друге півріччя 2013 року принесе їх компаніям принаймні невелике зростання. Не очікує від другого півріччя нічого хорошого лише кожен п’ятий опитаний. Найбільш позитивними є прогнози аграріїв: більше 40% впевнено, що кінець 2013 року стане для них періодом активного зростання. І це не дивно: український агросектор переживає підйом, це відзначають не лише працівники, але й роботодавці.

Ті, хто побоювався масових звільнень у 2013, теж зітхнули з полегшенням. Майже половина офісних співробітників наприкінці 2012 року побоювалась за свої робочі місця. У червні 2013 на масштабні звільнення в компаніях вказали тільки 15% респондентів. Ще 16% опитаних говорили про оптимізацію штату, коли компанії втримують і розвивають важливих, ключових співробітників. Ще майже 50% працівників відзначили, що розмір штату їх компанії в 2013 році не змінився. А ось позитивні прогнози збулись: 14% опитаних впевнені, що штат їх компанії зріс.

Розширення штату відбулось у компаніях зі сфер інформаційних технологій, маркетингу й реклами. А ось сфері банківських і фінансових послуг, страхування, а також виробництва довелось попрощатись із багатьма своїми співробітниками (43% і 34% працівників цих сфер відзначили, що були суттєві скорочення кадрів).

Що ж відносно до зарплатних очікувань на друге півріччя 2013 року, то прогнози офісних працівників менш оптимістичні. Тих, хто сподівається на стабільність, стало на 10% менше; тих, хто очікує зниження доходів, — на 10% більше. Кількість оптимістів залишилась на попередньому рівні.

Найбільш оптимістично налаштовані представники готельного і ресторанного бізнесу й програмісти. Тут кожен третій вважає, що в другому півріччі 2013 року зарплата повинна обов’язково вирости.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі