Підготували зміни до Конституції, які запровадять імпічмент суддів та суд присяжних

Парламентські депутатські фракції ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» підготували законопроект «Про внесення змін і доповнень до Конституції України щодо формування незалежної судової влади». Ці зміни, вважають нардепи, зможуть реально забезпечити незалежність судової гілки влади та унеможливлять вплив на неї з боку виконавчої та законодавчої влад.

Окрім того, ці зміни необхідні в рамках виконання з боку України вимог Європейського Союзу щодо підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті.

Законопроект опозиції передбачає контроль народу за судовою гілкою влади завдяки імпічменту суддів, зокрема шляхом місцевого референдуму. А також закріплюють безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя через народних засідателів та присяжних.

Також документ передбачає ліквідацію Конституційного суду як органа, який себе повністю дискредитував та поновлення функцій Верховного суду України як найвищого судового органу в країні.

Опозиційний законопроект пропонує кардинально новий механізм обрання суддів на посади. Всі рішення щодо обрання, переведення та звільнення суддів ухвалювати дійсно незалежний орган – Вища рада юстиції. Склад ВРЮ має бути скорочено до 15 членів, 10 із яких буде обирати з’їзд суддів, а 5 – Верховна Рада України. ВРЮ має формуватися винятково на професійній основі з суддів, а не політиків чи держслужбовців. Президент у процесі призначення суддів виконує винятково церемоніяльні функції, що усуває можливість тиснути на судову гілку влади.

Законопроект також пропонує обмежити повноваження президента в частині створення або ліквідації судів – такі рішення ухвалюватиме Верховна Рада України шляхом затвердження спеціальних законів.

Крім того, проект закону нарешті скасовує повноваження прокуратури щодо загального нагляду, які вся європейська спільнота визнала недемократичними.

Фракції ВР «Батьківщина» та ВО «Свобода» зібрали під цим законопроектом 127 підписів народних депутатів і очікують на підписи депутатів від фракції «УДАР» Віталія Кличка для внесення проекту закону до Верховної Ради України в найкоротші строки, оскільки, згідно з чинним законодавством, для реєстрації змін до Конституції України необхідно не менш як 150 підписів народних депутатів.

Нагадаємо, 4 липня 2013 року президент вніс до Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежних суддів», в якому, зокрема, запропоновано відібрати в парламенту конституційну функцію призначення і звільнення суддів, вилучити положення про строк повноважень Генерального прокурора України, змінити склад та порядок формування Вищої ради юстиції та чинний порядок зняття суддівської недоторканності.

Опозиція переконана, що ухвалення такого закону поставить судову гілку влади в іще більшу залежність від президента, призведе до руйнування принципу розподілу влади на законодавчу, виконавчу і судову та порушить принцип стримування і противаг між гілками влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі