Письменниця, яка змінює буденність, приїде до Львова дискутувати на книжковому форумі

Через декілька місяців Львів перетвориться у книжкову столицю. Приїдуть відомі гості та книголюби. Не омине Форум у Львові також епатажна Сильвія Хутник.

Письменниця, журналістка та громадська діячка Сильвія Хутник завітає на Форум видавців у Львові, зокрема, візьме участь у дискусії «Пам'ять і історія». Про це 032 повідомили у прес-службі Форуму.

Книгу письменниці «Кишеньковий атлас жінок» польські критики визнали найкращим дебютом 2008 року. У романі авторка описує реальну картину життя в сучасній Польщі, розглядаючи рівень розвитку суспільства через призму ставлення до жінки. «Кишеньковий атлас жінок» – це чотири оповідання про людські долі: різні, але однаково трагічні. Хутник не тільки описала персонажів міської периферії, але й змогла передати атмосферу старих будинків Варшави.

«Повсякденне життя найцікавіше. Це найпростіша і, водночас, найважча частина життя», – вважає письменниця.

Роман «Кишеньковий атлас жінок» отримав звання Книги року за версією радіостанції «Труйка» і премію «Паспорт Політики» в номінації «Література». Перекладений російською, німецькою, литовською, словацькою і чеською мовами. У варшавському «Театрі Повшехни» з успіхом йде вистава за мотивами цього роману. 

Наступна книга Сильвії Хутник – роман «Dzidzia» (2009) – смілива розповідь про дівчинку-каліку, яка через психічну хворобу повністю залежить від своєї матері. Незвичайна історія про банальності нашого життя.

Не залишають читача байдужим й інші твори Сильвій Хутник: «Warszawa kobiet» (2011), «Mama ma zawsze rację» (2012), «Cwaniary» (2012) тощо.

У травні 2012 року Варшавський драматичний театр поставив першу п'єсу Хутник «Muranooo» – історію єврейських примар, що населяють старовинний багатоквартирний будинок на території колишнього Варшавського гетто.

Критики захоплено відгукуються про творчість письменниці:

«У Сильвії Хутник розвинений літературний слух і зір. Слух – щоб чути, що говорять її герої: у своїх похмурих будинках, на вулицях, у своїх думках. Зір – щоб вивідати серед натовпу своїх потенційних героїв, людей з цікавими і трагічними долями. Ну і талант, завдяки якому, все почуте і побачене ясно і переконливо переходить на папір».

Попри досить успішну діяльність в літературі, основна кар’єра Сильвії все ж пов’язана з журналістикою та громадською діяльністю. Хутник очолює фонд «МаМа», який захищає права матерів у Польщі, є лауреатом численних премій для громадських діячів, членом організації «Жіночого взаєморозуміння» («Porozumienie Kobiet»). У Варшаві проводить авторські екскурсії місцями, пов'язаними з іменами видатних жінок.

Письменниця перемогла у конкурсі «Жінка Варшави» (Dama Warszawy, 2007), Wowoaktywnych (2008). Номінувалася  на літературну премію Nike (Nagrody Literackiej Nike, 2009), отримала Społecznego Nobla Fundacji Ashoka (2010) – премію, присуджену за суспільну діяльність. Номінована  до нагороди «3 X Ona» порталу «Onaonaona.com» i «Okularów Równości 2012».

Сильвія Хутник публікує твори не тільки у власних книгах, але й у  суспільно-політичних та жіночих журналах. Вона вміло досліджує людську свідомість, розум, вчинки. І це «затягує». А на додачу – прекрасна мова, яка не набридає і не втомлює. В її творах ви не знайдете зайвих описів і красувань. 

В одному з інтерв’ю Сильвія зізналася: «Я твердо вірю в те, що кожен день справді будує  історію. І кожне слово має значення».

Програма «Польща – почесний гість» на 20. Форумі видавців у Львові буде реалізована за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Польського інституту у Києві, Інституту Книжки (Краків).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі