Релігія чи сектантство, порятунок чи кара небесна?

Що змушує українців вступити на «шлях праведний», і чим це може обернутися

«Лжеапостолів, лукаві робітники, Христових апостолів. І не дивно, бо сам сатана прикидається Ангела світла, а тому не велика справа, якщо й слуги його прикидаються слугами правди але кінець їх буде по справах їх ».

Друге послання до Коринтян (2 Кор. XI, 13-15)


На початку 90-х років по всій Україні почали масово виникати різні релігійні течії. Країну, що тільки-но  отримала незалежність,  буквально захлеснула хвиля духовних проповідників. У багатьох містах один за одним з'являлися представники «Білого братства» або «Посольства Божого», в які з несамовитою жагою вступали люди, що вважали: тут вони нарешті знайдуть вічне блаженство ...

Трохи згодом, коли поступово почало розкриватися справжнє обличчя проповідників і назовні вилізло їх єдине бажання - заробити, уряд і правоохоронці взялися за чистку країни. Деякі організації заборонили законом, інші просто розігнали.

Країна потроху почала приходити в себе. Секти майже припинили своє існування, а їх керівники подалися до втечі, але ...

На жаль, до кінця викорінити сектантство в країні так і не вдалося, багато з сект просто пішли в підпілля або трансформувалися. Періодично в новинах проскакують повідомлення про розкриття тієї чи іншої організації, що до болю нагадує секти 90-х, тільки зараз справа заходить далеко за проповіді.
Один з останніх випадків, що вразив країну своєю шокуючою жорстокістю, стався в Києві у квітні цього року.

Помічник священика вбив свою дружину і сестру, виколовши їм очі і знявши скальп. Під час вбивства чоловік читав молитву і тримав Біблію, по якій стікала кров померлих.

Киев

 

Зі ЗМІ
... Спочатку сусіди почули дикі крики, але вирішивши, що це звичайний сімейний скандал, міліцію не викликали. Коли ж вони побачили сусіда на сходах в одних трусах і всього в крові, подзвонили по 102 і повідомили про те, що трапилося.

Співробітниками правоохоронних органів, які прибули на місце події, були виявлені повністю понівечені тіла обох жінок. У них були зняті скальпи і виколоті очі. Зняті скальпи вбивця повісив на себе. Опір міліції він не чинив, але пояснити, з якої причини скоїв весь цей жах, не зміг.

Вся сім'я, за словами сусідів, деякий час відвідувала якусь секту. Коли ці відвідування почалися, вони перестали з усіма спілкуватися і намагалися ходити непомітно. Вечорами співали якісь псалми.
Після трагічного випадку разом з правоохоронцями журналісти взялися розслідувати, що ж за секту відвідували члени цього сімейства. Слід привів у звичайну православну церкву. Безумовно, місцевий батюшка заперечував причетність його парафії до даного інциденту.

Багатолике християнство
Існує кілька тисяч релігійних організацій, що називають себе християнами, які визнають святість і авторитет Біблії. Але це не заважає їм сповідувати часом протилежні погляди. Кожна секта тлумачить Біблію по-своєму. Так, наприклад, мормони не проти багатоженства і хрещення померлих. Секта "Свідки Єгови", до слова, заборонена в Росії, заперечує безсмертя душі, загробне життя, Божество і воскресіння Христа, існування св. Духа і багато інших християнських істин. "Слово життя" вважає, що вищим проявом благодаті Божої є незв'язне виголошення якихось звуків, які вони вважають даром "мов", описаним в Діяннях св. Апостолів і так далі.

Парадокс, але на одній і тій же Біблії будують суперечливі  віровчення близько 22 тисяч різних протестантських конфесій, віросповідань, сект і т.п. Всі вони тлумачать «Книгу життя» по-своєму, часто просто вириваючи щось з контексту.

В Україні найбільша секта - неоп'ятидесятники. За підрахунками експертів, їх кількість може досягати трьохсот тисяч чоловік, але це приблизно (точніше сказати не можуть навіть самі пастори), і Свідки Єгови (близько 140 тисяч). Також, на думку експертів, дуже небезпечна "Церква саєнтології" (інші назви - Діанетика, програми Нарконон і Кримінон). Саєнтологи роблять ставку не на кількісне зростання своєї секти, а на якісне. Тобто намагаються вербувати впливових адептів - бізнесменів, політиків, чиновників.

Такі секти називають групами тоталітарного характеру. У сектах подібного роду існує суворий контроль над доходами адептів і розмірами їх пожертвувань. Адепти регулярно примушуються до передачі матеріальних цінностей. У разі критики секти з боку родичів і близьких «віруючого» у харизматичних групах схиляють до повного розриву сімейних і соціальних зв'язків.

Підходи до майбутніх адептів у кожної секти свої. Деякі діють відкрито, до вас підходить на вулиці в красивому охайному одязі молодий чоловік або дівчина зі словами: «А що ви знаєте про Бога» ... Деякі через ваших друзів або знайомих залишають спеціальну літературу «для ознайомлення», а хтось влаштовує масові концерти .

Так, наприклад, у Кривому Розі мало хто не знає про існування організації «Шелтер +». Це вони ініціювали створення культурно-громадського центру, в якому проходять різні розважальні заходи і безкоштовні уроки для дітей та молоді. Відкритої пропаганди члени «Шелтеру» не проводять, хоча, по суті, вони є "п'ятдесятниками".

шелтер

 

Щось схоже відбувається в Дніпропетровську. До редакції однієї з місцевих газет звернулася стурбована мама учениці школи № 25 Дніпродзержинська. За її словами, вона знайшла у дочки візитку благодійної організації «Новий час», яка проводила в школі профілактичні заходи проти куріння, наркоманії та алкоголізму серед молоді.

«Це, звичайно, добре, такі зустрічі потрібні, діти повинні знати про шкоду наркотиків. Але! Я з подивом прочитала адресу: вул. Ватутіна, 49, ДК «Будівельник». Адже там знаходиться релігійна громада «Еммануїл». Релігійні лідери у школі? Це занадто! Це порушення Конституції. Вони залишають "телефони довіри", запрошують наших дітей до себе, а це пряме вербування », - пише у своєму листі Ольга М.

В управлінні освіти міськради Дніпродзержинська запевнили, що жодна благодійна або релігійна організація не має права читати які б то не було лекції без узгодження з управлінням. І додали, що на сьогоднішній день жодна організація погоджень не отримувала. Виходить, що це самодіяльність школи?

Тим більше, що про цю секту в Дніпропетровську чують не вперше. У Наталі Д. в цю секту потрапив колишній чоловік. За її словами, він перестав платити аліменти. Всю свою зарплату віддає в церкву, після роботи поспішає туди. Документи на квартиру в нього забрали. «Я припускаю, що у нього і прописки вже немає», - розповідає Наталя.

Жінка стверджує, що її навіть стали залякувати, коли вона почала розбиратися, куди поділися документи на квартиру. Після того, як вона подзвонила в міліцію, загрози припинилися, а чоловік навіть прислав 300 гривень аліментів.

«Це страшно, він як зомбі, для нього немає ні сина, нікого, він повністю відданий секті», - каже Наталя.

А от у Львові найбільш відома секта «Догнала». Главою секти є громадянин Чеської Республіки Ілля Антонін Догнал, відлучений від Церкви священик. У 2008 році Ілля Догнал і його найближче оточення - Роберт Обергаузер, Маркіян Гітюк, Методій Шпіржік - самопроголосили себе єпископами і утворили секту, яку назвали «Українська Правовірна Греко-Католицька Церква». Насправді секта не має нічого спільного з УГКЦ і взагалі з християнством.

Львов

 

 

Секта нараховує близько 1000 чоловік. Сектанти відомі своїм підбурюванням до міжрелігійної ворожнечі. А під час журналістського розслідування, жінки, одягнені в чернечі одягу, ланцюгами побили журналістку Світлану Мартинець. Тоді судово-медична експертиза діагностувала у жінки забої грудної клітки і голови, струс головного мозку. Як з'ясували згодом, особи, які напали на Світлану Мартинець, дійсно не черниці, а члени секти Догнала.

Ще один кричущий випадок, пов'язаний з сектантством, стався в Одесі. Це місто завжди вабило до себе шарлатанів на зразок Остапа Бендера і окультистів, на зразок Олени Блаватської.  З моменту затвердження плюралізму і демократії в Одесі, як гриби після дощу виникали релігійні течії самого різного толку: від традиційних до дуже екзотичних і небезпечних.

Так, із завидною періодичністю в пресі з'являються історії про жертв тоталітарних сект і культів. Одна з них потрясла всю Україну.

Сатанинський окультний орден «Червоний дракон» зародився в Одесі ще на початку 90-х років. Свого розквіту секта відвертих сатаністів і чорних магів досягла у кінці 90-х, коли її членами, за різними оцінками, було близько тисячі адептів. Орден швидко поширив свій вплив по Україні і навіть здобув державну реєстрацію (природно як релігійна громадська організація). У різний час керували сектою одесит на прізвисько Ворон, а після свого від'їзду за кордон очолив «Червоний дракон» доморощений чорний маг, автор кількох теоретичних книг і практичних посібників з чорної магії Андрій Балабан, відомий у своєму середовищі під прізвиськом Аманар.

Одна з найталановитіших учениць Аманара, Діана Семенуха, вона ж Майстер Крайт - стала фігуранткою декількох кримінальних справ. Дівчина для проведення своїх ритуалів використовувала кров хлопчиків-підлітків. Жертв-донорів чаклунка підбирала з числа безпритульних в районі одеського вокзалу, привозила їх до себе на знімну квартиру, годувала, давала наркотики, різала їм руки і збирала краплі крові. З деякими з малолітніх донорів Діана вступала в статеві зв'язки.
На слідстві чаклунка пояснювала, що кров використовувала виключно в обрядових цілях, проте підлітки заявляли, що вона її пила. Всього через руки «вампірші» пройшло близько двох десятків підлітків.

Під час слідства, вже практично напередодні суду, раптово, без будь-яких причин, пов'язаних зі здоров'ям, помер 29-річний суддя Київського райсуду Одеси Олексій Синегуб. Природно, доказів причетності до цього чорної магії також немає. Дівчину засудили, але  до умовного ув'язнення, випустили із залу суду.

До речі, з відходом Семенухи від справ «Червоний дракон» аж ніяк не розвалився, а продовжує вабити у свої мережі потенційних жерців сатани. Так, орден благополучно живе на сайті в Інтернеті, а також має свої сторінки в соціальних мережах. Представлені активісти секти в поки що віртуальному «Храмі сатани». Лідер секти Балабанов-Аманар поміняв прописку з одеській на київську і практикує окультизм в столиці, про що регулярно сповіщає на сторінках своїх блогів і сайтів. Крім того, Аманар не так давно брав участь у «Битві екстрасенсів» на одному з російських каналів.

Останній раз про себе маг заявив зовсім недавно. Аманар почув у новинах про хворобу одного з головних викривачів секти - одеського тележурналіста Дмитра Бакаєва. Сатаніст гучно оголосив про те, що інсульт журналіста - це відплата за «наклеп» на його адресу і проти Діани Семенухи.
Тож крапку у всій цій історії ставити рано.

Немає ясності і в іншій історії, що сталася в Миколаєві. Буквально нещодавно місто вразила новина про те, що в економічному ліцеї міста діє секта, пов'язана з Аум Сінрікьо.

Про те, що вже більше п'яти років у Миколаївському економічному ліцеї діє секта з досить непростою назвою «Гухьясамаджі» (інші назви: Адвайта Лайя Йога, Монастир Академії Йоги «Збори Тайн»), повідомив сайт "Україна сектантська".

1366787059_nikolaev2_136679948265

 

Гухьясамаджі - секта, організаційно та ідеологічно пов'язана з одіозною терористичноїю псевдорелігійною структурою «Аум Сінрікьо». З'явилася в Україні в 90-х роках минулого століття, незабаром після арешту лідера Аум Сінрікьо »Секо Асахара. На батьківщині Асахари, в Японії, секта була заборонена у зв'язку з терористичною діяльністю.

Секта офіційно була визнана тоталітарною і заборонена і на території України. Послідовники замполіта, судячи з оголошень, розташувалися на території економічного ліцею. Яким чином адепти терористичного тоталітарного навчання отримали згоду на оренду в навчальному закладі, залишається загадкою. Вартість однієї години йогічних практик в секті коштує 100 грн.

У Миколаїв ця небезпечна тоталітарна секта потрапила завдяки учневі «Свамі Вішну Діва» - Геннадію Обрубінскому, він же «Мітра Миколаїв». Тепер він очолює «Академію Свідомості Єдність» і займається цілительською практикою раку (що заборонено законодавством України).

Як стверджують в "Україні сектантської", влаштувалася секта в економічному ліцеї № 2 (вул. Робоча 2-а), де і організовує зустрічі і проводить свої регулярні збори.

Відразу ж після повідомлення в ЗМІ, Миколаївський обласний центр Лайя-йоги спростував інформацію про причетність до секти.

Як повідомив директор Миколаївського обласного центру Лайя-йоги Олександр Романенко, Миколаївська обласна громадська організація «Миколаївський обласний центр Лайя-йоги» з 2008 року зареєстрована Головним управлінням юстиції у Миколаївській області, діє згідно з законодавством України. При цьому не є нічиїм підрозділом і не має ніякого відношення до організації «Аум Сінрікьо», або «Алеф».

Директор Миколаївського економічного ліцею також спростував інформацію про сектантів у стінах навчального закладу. "Адміністрація Миколаївського економічного ліцею № 2 Миколаївської міської ради Миколаївської області спростовує інформацію про існування та будь-якої діяльності в ліцеї секти" Гухьясамаджі ", - написано в офіційному повідомленні керівництва ліцею. Так була чи ні секта у навчальному закладі - досі залишається загадкою.

Незрозуміла історія сколихнула і Луганськ. Взимку цього року в місті сталася жахлива трагедія - чоловік убив свою дочку біля пам'ятника Ворошилову, прямо навпроти міськвиконкому. Хотів убити й сина, але не встиг - врятували. Вбивство дівчинки назвали ритуальним, так як її батько викрикував дивні слова і цифри, щось говорив про диявола. Говорили, що напередодні вбивства він читав сатанинські сайти. Однак те, що він був адептом однієї з сатанинських сект в Луганську - не доведено. Чоловіка просто визнали неосудним.

Ще одне ритуальне вбивство сталося в Харкові в далекому 2008 році, але оговтатися від нього не може місто досі. Тоді молоді люди - члени сатанинської секти, на одному з харківських кладовищ принесли в жертву вісімнадцятирічного Олександра Пустовіта. Вдаривши його по голові трубою кілька разів, сектанти перерізали йому горло, зібрали кров і почали пити її по черзі. Труп хлопця був знайдений на наступний день після вбивства, ще через пару днів заарештували ватажків секти. Під час суду глава секти Олена заявила, що винною себе не вважає.

секты харьков2

 

Сатаністи в Харкові існують і донині, правда, запевняють, що нічого спільного з поклонінням дияволу їх секта не має.

«Можна сказати, що «релігія »- це синонім слову «віра». Релігійний людина, кому б вона не поклонялася, в будь-якому випадку вірить у якусь абстрактну або цілком матеріальну вищу силу. Сатанізм ж, навпаки, не передбачає віри ні в сатану, ні в кого іншого. Сатанізм як такий існує без подання про сатану як «божества сатаністів». Сатаністи не намагаються матеріалізувати ще одного Бога - цього разу в диявольській шкурі. Ті, кому все ще потрібна зовнішня сутність для поклоніння і побожного трепету, знаходяться на тупикової гілці в нескінченному процесі розвитку. Для сатаністів сатана - всього лише метафора. Не більше, не менше. Сатана сприймається як позитивний символ сатанинського світогляду - символ свободи, саморозвитку і розумного егоїзму. Сатана символізує нашу любов до всього земного і заперечення блідого безплідного образу Христа на хресті », - розповідає харків'янин сатаніст Тимур Яровий.

секты харьков

 

У той же час хлопець запевняє, що Сатанізм не переслідує мети залучити у свої ряди як можна більше людей. Тимур просить не плутати цю філософію з дьяволопоклоннічеством і спростовує всі  міфи з приводу жертвопринесення кішок на кладовищах і злодійства християнських немовлят.

«Яка різниця між сатаністами і дьяволістамі? Різниця дуже проста: дьяволопоклонники - нічим не краще християн. Поміняли шило на мило, так би мовити. Більшість з них психічно ненормальні або просто маніяки, що прикриваються якимись ідеями. Вони дійсно небезпечні і божевільні, які можуть вчинити будь-який злочин в ім'я свого культу. Це властивість всіх фанатиків: християн, іудеїв, мусульман і дьяволістов, звичайно ж. З таким же успіхом можна поклонятися макаронному монстру або богу Ктулху », - вважає Яровий.

Секти нового покоління
Паралельно зі становленням держави секти перевтілилася з релігійних у фінансові організації. Суть одна - прибуток, манера виконання - одна - вербування, шляхи різні. Замість Бога сектанти заманюють адептів легким заробітком.

У такі секти легше заманити молодь. З прикладів - МММ-2012, «Бізнес молодість».

Такі секти ведуть пропаганду в Інтернеті. У своїх роликах вони розповідають, як легко заробити. Приводять примарні приклади людей, які вже досягли успіхів. Правда, якщо копнути глибше, то стає зрозуміло, що все це фейк. Однак, незважаючи на всі зусилля журналістів або просто не байдужих людей, сектанти збирають стадіони і поповнюють свої ряди новим адептами, які несуть їм свої по-справжньому зароблені гроші.

Чому люди йдуть у секти?
Від чого втікла людина в секту? Що вона там отримує? Яку потребу реалізовує? Що вона не спромоглася  реалізувати в "життя" і чому не знайшла себе в суспільстві?

Майже всі психологи сходяться в одному - люди туди йдуть не НАВІЩО, а ЗА ЧИМ. Людина знаходить "там" будівельний матеріал, який закриває її "чорну діру", пояснює психолог валентність Воробйова.

Колега Валентини додає, в секті заповнюють «порожню нішу в душі» ілюзією любові, там приймають в «родину». Людина і не підозрює, що повністю потрапляє під владу пастиря і секти, де їй нав'язують чужу думку.

Приміром, у Маріуполі вже не один рік діє релігійна організація, пастор якої так старається обдарувати своєю любов'ю, що не гребує навіть насильством над дітьми. Його кілька разів намагалися відправити за грати за педофілію. Однак марно. Незважаючи на зусилля прокурати та СБУ, цьому пройдисвітові вдається піти від відповідальності.

Він і зараз перебуває під слідством. Пастора затримали ще минулого року за звинуваченням у розбещенні дітей, а в грудні його випустили під підписку. Чому? Відповідь на це питання в червні на своїй прес-конференції спробував дати прокурор Донецької області Олег Сюсяйло. За його словами, "слідством доведено кілька десятків епізодів стосовно 15 неповнолітніх дівчаток. Пастору інкримінуються сім статей Кримінального кодексу. Тривалість розгляду справи в суді пояснюється тим, що чотири рази засідання суду відкладалося через хворобу підсудного. До речі, саме проблеми зі здоров'ям і з'явилися причиною того, що суд змінив йому запобіжний захід: утримання під вартою - на підписку про невиїзд. Це судове рішення оскарженню не підлягає. На даний момент вже допитані двоє потерпілих. У червні були призначені шість судових засідань у цій справі, "- пояснив прокурор . Однак і сьогодні вироку суду у справі пастора-педофіла немає. А його релігійна громада продовжує свою діяльність по залученню нових адептів.

Як врятувати?
Щоб вийти з секти людині потрібно проробити колосальну роботу. Але не менш колосальну роботу потрібно здійснити і її близьким. Чи підготовлені вони до того, щоб підтримувати, бути поруч, іноді терпіти, смиренно любити і допомагати «одержимому»?
Важлива підготовка, інформаційно наповнена і здорова система підтримки людини після того як її "витягнуть" з секти. Вихід з культу - як звільнення від будь-якої іншої залежності. Це боротьба за людину, боротьба за себе, вести яку доведеться все життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі