Як перевіряти надувні кола та матраци для безпечного відпочинку на воді

Фахівці  випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» здійснили випробування щодо  якості та безпечності плавзасобів – надувних кіл, матраців, захисних окулярів для води тощо. Про параметри так званої візуальної перевірки («на око») розповіла інженер випробувальної лабораторії Любов Кривуля.

Експерт уважно роздивилася  надане на перевірку надувне коло у вигляді сонечка, призначене для купання у воді –  та зауважила, що маркування нанесено не на українській мові; по-друге – можна відчути під пальцями гострі крайки і дитина може пошкодити пальці. «Крім цього завжди треба перевіряти герметичність; міцність швів; як працює зворотній клапан, щоб часом не відкрився у воді»,- підсумувала фахівець.

Перевірили у лабораторії і дитячі окуляри, які використовуються під водою. Захисні окуляри теж перевіряють на безпечність крайки – чи не гострі, щоб дитина не пошкодила лице; на запах та міцність.

Випробування зразка на герметичність - надувного кола-сонечка здійснювали таким чином: надули засіб, всередині в колі тиск має бути 10 кПа і перевіряємо чи тримається цей тиск в іграшці постійно  протягом 1,5 год. (уважно спостерігаємо чи не пропускає повітря через клапан ).

Далі випробовуємо на міцність - навантажуємо це коло вантажем 5 кг і утримуємо 30 хв. при цьому знову ж таки тиск повинен бути постійним і дорівнювати 10 кПа. Якщо всі ці випробування витримано, то плавзасіб є якісним і надійним. Результат випробувань зразка (надувного кола-сонечка) прокоментував Олександр Белущенко заступник начальника випробувальної лабораторії, що через 30 хв. тиск в колі змінився, зменшився з 10 кПа до 5 кПа, а це означає, що порушено герметичність і  випробування на міцність цей засіб не пройшов і для використання є небезпечним.

У ДП «Львівстандартметрологія» фахівці констатують той факт, що нині майже всі плавзасоби виготовлені в Китаї, оскільки в Україні таких підприємств, на жаль, нема.

Нагадаємо, випробувати плавзасоби та інші товари можна  у лабораторії випробувань харчової продукції, сировини та виробів легкої промисловості ДП «Львівстандартметрологія» за адресою: м.Львів, вул. Заводська, 26, тел. 298-67-94, 298-65-84.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі