У Львові було створено 11-ту прийомну сім’ю

У Львові влаштовують дітей-сиріт у прийомні сім’ї. У п’ятницю рішенням виконавчого комітету ЛМР у Львові було створено ще одну прийомну сім’ю.

«Подружжя, яке проживає у Франківському районі створило прийомну сім’ю, в яку було влаштовано 12-річну дівчинку, позбавлену батьківського піклування.

Дівчинка уродженка Львівської  області. З 2007 року дитина перебувала в закладі інтернатного типу за заявою мами. Продовж чотирьох років працівники соціальної служби працювали з мамою щодо створення належних умов для повернення дитини у сім'ю. Проте мама не працювала, зловживала алкоголем, не піклувалась про дитину, і тому у травні 2011 року в судовому порядку маму було позбавлено батьківських прав. Після передачі дитини прийомним батькам, дівчинка проживає у Львові та навчатиметься у загальноосвітньому закладі», - повідомив начальник відділу у справах дітей ЛМР Ростислав Тимків.

Довідка

Прийомна сім’я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть за плату прийомних дітей на власну житлову площу, при цьому  діти не можуть претендувати на житлову площу.

Діти перебувають в прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі до 23 років або до закінчення навчальних закладів. Прийомних дітей забезпечують щорічним безкоштовним оздоровленням.

Ще однією з форм влаштування дітей є дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). На відміну від прийомної сім’ї, в ньому може бути влаштовано від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (включаючи рідних неповнолітніх дітей). При створені ДБСТ батькам-вихователям надається позачергово індивідуальний житловий будинок або багатокімнатна квартира за нормами, встановленими законодавством. Також ДБСТ можна створити на власній житловій території. Одному з батьків-вихователів щомісячно виплачується грошове забезпечення у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на кожну дитину, але не більше 5-ти прожиткових мінімумів.

Додаткову інформацію можна отримати, звернувшись до відділу у справах дітей Департаменту гуманітарної політики ЛМР за адресою: пл. Ринок,1, кімната 523, 524. Тел. (032) 235-40-40, 297-58-83, а також у відділах у справах дітей районних адміністрацій.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі