На виставці про Волинську трагедію представили польську антиукраїнську листівку 1944 року

У львівському музеї визвольної боротьби України відкрили виставку присвячену пам’яті жертв українсько-польського збройного конфлікту, під назвою: «Волинь: українсько–польська трагедія 1943р.» Організатори представили документальні матеріали з архіву Центру Досліджень визвольного руху та архіву Українського Центрального комітету.

З метою об’єктивного висвітлення причин формування ворожих настроїв, як з українського так і з польського боку, на виставці представили теми, які пояснюють послідовне наростання конфлікту починаючи від окупації Польщею Східної Галичини і Волині згідно Ризького договору перемиря 1921р.: активну полонізацію Волині у 1920-х рр., яка супроводжувалась постійним наростаючим утиском українців з боку польської держави.

З документів на виставці представили звернення українських представників до УЦК про погрози фізичного знищення працівників українських економічних установ, списки вбитих і пограбованих кооперативів Люблинщини 1942-1943 рр. Документи Організації українських націоналістів, світлини загиблих українців над якими стоять поляки, інформацію про польську підпільну організацію «Зожа». Також представили карту території українсько-польського збройного конфлікту, де вказано населені пункти  жителів, які постраждали у ході конфлікту. 

На виставці застосували також аудіовізуальні засоби. До прикладу, за допомогою проектора представлено хроніку  перебування делегацій Львівщини на українських цвинтарях, що на території Польщі з ушанування  пам’яті жертв польського терору. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі