В Римі розпочалась літня школа з нагоди 50-ліття звільнення Патріарха Йосифа Сліпого

4 липня в Інституті св. Климента Папи в Римі розпочалась літня школа з нагоди 50-ліття звільнення Патріарха Йосифа Сліпого. Учасники школи вивчають так званий «римський період» біографії Патріарха, його погляди на догматичні та історичні основи УГКЦ. Про це інформує прес-служба Товариства «Свята Софія» в Римі.

Звертаючись до учасників школи, о.-др. Іван Дацько, Директор Інституту, розповів про заснування Українського Католицького Університету у Вічному місті, його місію та завдання відповідно до Заповіту Патріарха Йосифа: «Для Патріарха служіння науці стояло нарівні з його священичим служінням та свідченням ісповідника. Завданням новоствореного університету було виховання молодого покоління, готового  присвятити себе науці і застосовувати набуте знання в житті».

Навчальна програма літнього академічного курсу передбачає знайомство учасників із спадщиною Патріарха Йосифа в Римі, курс лекцій та семінарів. Лекторами школи є  викладачі різних наукових інституцій та університетів з України та з-за кордону.  У понеділок, 8 липня, відбудеться семінар-презентація фондів історичного архіву УГКЦ в Римі, а його дослідники розкажуть про упорядкування і опрацювання архівних матеріалів. Навчальний курс завершиться Божественною Літургією у четвер, 11 липня.

За словами о. Івана Дацька, «Інститут св. Климента Папи в Римі часто організовує літні школи, щоб науковці мали можливість краще вивчити спадщину визначних постатей в історії УГКЦ, а відтак зрозуміти сучасний стан та розвиток нашої Церкви».

Додамо, що Інститут св. Климента Папи  в Римі був заснований Патріархом Йосифом Сліпим після звільнення із багаторічного заслання у Сибірі. Сьогодні він є осередком УКУ в Римі, а його основним завданням є сприяння академічному обміну між УГКЦ та Ватиканом через організацію міжнародних конференцій, а також продовження традиції літніх шкіл, закладеної Патріархом Сліпим. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі