Ключ до Лувру через Євгена Равського (ФОТО)

У Львові відкрили «музей-Лувр» двох відомих львівських майстрів Євгена Равського і Володимира Костирка. За словами організаторів, такі виставки відбуваються не часто. Відтак, своїх героїв потрібно знати не лише в обличчя, а й з робіт. Спеціально до днів Лувру 032.ua знайомить читачів з творчістю кожного митця. Наразі з Євгеном Равським. 

євген равський

 

Євген Равський є один із небагатьох представників так званого середнього покоління українських художників, чия постать є «засекреченою» для більшості поціновувачів мистецтва.

У рідному Львові художник вважається майже киянином, а для столиці він – стовідсотковий львів’янин, що ігнорує київську арт-тусовку. Його роботи зберігаються у Львівській галереї мистецтв, Музеї Сучасного Образотворчого Мистецтва та приватних колекціях України, США, Норвегії, Німеччині, Польщі, Естонії, Голандії.

DSC_0211

За словами відомого мистецтвознавця Віти Сусак «Лувр» - назва провокаційна, амбітна, іронічна водночас. Ключем до неї є фото колаж Євгена Равського, на якому він розмістив лаврську піраміду перед палацом Потоцьких. Це – візуальна підказка художника, як саме має ставитися Львів до своєї культурної спадщини, який потенціал містить це місто.

піраміда

На виставці Євген Равський також представив «Подвиг Менелая». Ця робота ілюструє епізод античної поеми «Іліада», де ролі головних героїв виконують вуличні бійці у джинсах і камуфляжних штанях. 

подвиг менелая

 

Представив митець і свою роботу написану цього року під назвою «Masakra». У живописному фокусі якої зображені вуличні бійці. Їхня боротьба набуває епохального значення завдяки історичним декораціям і назві «Masakra», що з польської перекладається, як «різанина»

masarka

 

Споглядаючи його роботи та вивчаючи його творчість, можна помітити, що він, як і великий італійський живописець Караваджо, приділяє особливу увагу світлотіні, а образи персонажів створює безпосередньо із своїх знайомих та друзів.

DSC_0266

 

Поєднання у його житті таких творчих професій, як художник, дизайнер, сценарист, впливає на живописну манеру Равського і втілюється у стилі «нових старих майстрів».

равський

 В своєму живописі художник вводить у сучасний контекст символ віри, релігії та загальнолюдських духовних цінностей. 

DSC_0166

 

Зазначимо, в творчості Євгена Равського проект «Лувр» -  перша за останні майже десять років спроба спільної ретроспекції та репрезентації абсолютно нових творів.

DSC_0165

 

DSC_0258

 

DSC_0263

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі