На виставці Лувр порція культурного шоку для львів’ян (ФОТО)

З 5 по 26 липня у Львівському Палаці Мистецтв експонуватиметься мистецький проект «Лувр». Його авторами стали -  два відомі львівські художники: Євген Равський та Володимир Костирко, а куратором виставки – Павло Гудімов. Презентував проект Арт-центр «Я Галерея» спільно із Львівським палацом мистецтв.

DSC_0173

За зізнанням авторів, задум подібного проекту визрівав досить довго, проте результат став для обох абсолютною несподіванкою. «Проект розраховано на широку аудиторію і обіцяє справжній емоційний вибух. Чому Лувр? Це ж очевидно!» - каже куратор Павло Гудімов.

DSC_0180

Центральною ідеєю, що об'єднує усі вибрані роботи, є спроба іронічного перегляду мистецької спадщини - світової і власної. Цю своєрідну суміш представлено через пошарпані меблі, пластикові пляшки, валізи. В інсталяціях використано продукти львівського мотлоху, починаючи із пляшок з-під кефіру, закінчуючи горою сміття, яке випотроше із старих помешкань.

DSC_0254

 В деяких колах до подібних витівок «нових старих майстрів» уже звикли, але масового глядача чекає щонайменше культурний шок. Адже звичка відстороненого споглядання просто не матиме місця - надто великим є контраст між художньою манерою і сучасними сюжетами, що підсилюють враження тотального обігрування історії мистецтва.

DSC_0305

 Ще один культурний шок чекає на глядача в просторі нових інсталяцій авторів, де перенесення минулого у сучасне показує зворотній бік захоплення «великою» класикою.

DSC_0237

 Смислові та предметні авторські інтервенції в історію мистецтва насичують весь виставковий простір, де герої полотен виявляються звичайними глядачами - знайомими чи друзями художника.

DSC_0263

 Принагідно зазначимо, в творчості обох авторів це перша за останні майже десять років спроба спільної ретроспекції та репрезентації абсолютно нових творів. До проекту також увійшли їхні уже відомі твори, деякі з яких востаннє були представлені в проекті «Нові старі майстри» у Львівській Національній Галереї Мистецтв влітку 2011 року. А останній спільний проект авторів «I don't like fish», присвячений субкультурам футбольних фанатів та байкерів, відбувся в арт-центрі Я Галерея у Києві в 2010 році.

DSC_0204

 

Довідка 032.ua 

Євген Равський – художник, дизайнер, сценарист. Багато робіт художника зберігаються у музейних та приватних колекціях України, США, Норвегії, Польщі, Росії, Німеччини та Голландії.

Володимир Костирко – художник, історик мистецтва. Працює у стилі «нових старих майстрів». Учасник чисельних групових та персональних виставок. Редактор журналу «Громадські ініціативи». За словами Віктора Неборака, «забійна суміш монархізму, анархізму і католицизму».

DSC_0239

 

DSC_0240

 

DSC_0234

 

DSC_0251

 

DSC_0259
DSC_0262

 

DSC_0286

 

DSC_0272

 

DSC_0243

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі