Нардепи вимагають надати статус політрепресованим та забезпечити їх державною допомогою

Народні депутати  Олег Панькевич, Михайло Блавацький, Михайло Головко, Ірина Сех та Юрій Сиротюк зареєстрували у Верховній Раді України законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» (щодо соціального захисту жертв політичних репресій). Документ передбачає надання статусу жертв політичних репресій дітям реабілітованих, народжених в місцях примусового утримування їхніх батьків, а також тим, які перебували у віці до 18 років разом з батьками в неволі, та тим, які залишилися у віці до 18 років без опіки батьків, репресованих з політичних мотивів.

«Мало сказати, що сьогодні у багатьох реабілітованих та потерпілих від політичних репресій громадян України немає грошей, щоб придбати ліки, сплатити за комунальні послуги, за пересування пасажирським транспортом. У людей немає можливості отримати ті чи інші пільги. І така гірка тенденція у суспільстві ще раз підтверджує сумнівність ефективності Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні". Ми чітко бачимо, що цей Закон не забезпечує повної моральної та соціальної реабілітації жертв політичних репресій. Законодавство потребує негайних змін з урахуванням сучасних життєвих реалій і теперішніх соціальних стандартів та гарантій», - зазначає народний депутат України Олег Панькевич.

Мета законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» – поновленням особистих, соціальних та політичних прав і свобод громадян, які стали жертвами свавілля і беззаконня, і більшість яких уже перебуває у похилому віці. Законопроект містить доповнення щодо визначень осіб, потерпілих від політичних репресій, компенсацій та пільг реабілітованим та потерпілим від політичних репресій громадянам, інформацію про фінансову підтримку громадських організацій жертв політичних репресій, а також нову редакцію деяких статей Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні».

«З ухваленням нашого законопроекту ми зможемо забезпечити справедливе встановлення пільг і компенсацій жертвам та потерпілим від політичних репресій, підвищення рівня їх соціального захисту до рівня захисту громадян, постраждалих від інших масштабних соціальних потрясінь», - наголошує Олег Панькевич. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі