• Головна
 • Свій переселенець чи ворожий диверсант: як не переплутати, щоб не відмовити співгромадянам у праві на житло
10:40, 12 квітня 2022 р.
Надійне джерело

Свій переселенець чи ворожий диверсант: як не переплутати, щоб не відмовити співгромадянам у праві на житло

З початку широкомасштабного російського вторгнення нова хвиля переселенців, які рятуються від бомб та снарядів окупантів прийшлася на центральні та західні області Україні. Вже мільйони українців з Харкова, Маріуполя та Краматорська знайшли прихисток у Львові та Чернівцях, Івано-Франківську та Полтаві.

Але на жаль зʼявилася проблема, коли деякі українці, яка мають можливість прихисти безкоштовно чи здати в оренду житло співвітчизникам не роблять цього тільки з одної причини — бояться, що нададуть притулок потенційним диверсантам. Дійсно, перед початком війни були випадки, коли групи чоловіків серед яких були не тільки росіянин, а і мешканці окупованих територій Донбасу заселялися у помешкання, а потім їх виявляли чи самі громадяни чи наші спецслужби, як диверсантів.

Але зараз переважна більшість подібних груп, яки вже встигли проявити себе після 24 лютого вже чи знищена, або нейтралізована правоохоронцями. Але на жаль, при всій згуртованості нації та бажанні допомогти співвітчизникам і досі трапляються чисельні відмови переселенцям в оренді житла тільки через «диверсійну лихоманку», особливо, коли вони є вихідцями з Донбасу.

Та як же відрізнити вимушених переселенців, які дійсно потребують допомоги, від потенційних диверсантів?

За допомогою наших правоохоронних органів ми створили невеличку  інструкцію, яка допоможе вам використати шість порад, щоб прийняти правильне рішення.

Докази того, що людина справжній переселенець:

 1. Наявність  громадянства України або посвідки на постійне проживання в Україні іншої держави (за винятком країни-агресора).

 2. Людина зареєстрована за місцем свого проживання на території Донецької та Луганської областей, які були звільнені ще влітку 2014 року - Маріуполь, Слов'янськ, Краматорськ та інші. Крім того, на території Донеччини та Луганщини є населені пункти та цілі райони, на які до 2022 року не ступала нога російського окупанта, де органи української влади весь час працювали повноцінно.

 3. Людина з дійсно окупованої території: Донецьк, Луганськ, Горлівка. Вичерпний перелік таких населених пунктів зазначено у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 1085, який систематично оновлюється та коректується. Останні зміни були внесені 2 лютого 2022 року (розпорядження №117-р, посилання https://xn--80aagahqwyibe8an.com/ministriv-kabineta-postanovi/rozporyadjennya-vid-lyutogo-2022-117-pro-2022-95762.html).

  Але вона має довідку переселенця, якій вже кілька років — 2014 -2021 роки. Тобто давно вже проживає на території вільній Україні та відповідно має перевірені документи.

  Нагадаємо, що у разі реєстрації особи у такому населеному пункті, яке з 2014 року перебуває під контролем окупантів, громадянин України має перереєструватись у територіальному відділені Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у будь-якому іншому населеному пункті України як вимушений переселенець, про що мати відповідну довідку встановленого зразка із зазначенням дати взяття на облік та реальної адреси проживання після вимушеного залишення своєї домівки.

 4. Склад сім’ї вимушених переселенців. За інформацією правоохоронців, родини, у яких є діти (особливо малолітні), а також особи похилого віку, інваліді (незалежно від місця їх реєстрації), не використовуються ворогом для підривної діяльності проти нашої держави. Тому такі сім’ї вимушених переселенців не становлять жодної загрози, а враховуючи ті жахіття, які їм вже довелось пережити, потребують лише підтримки та допомоги.

  Натомість, самотні особи, родини з двох осіб, або групи осіб середнього віку (незалежно від статі), які не можуть надати документального підтвердження факту своєї перереєстрації у будь-якому населеному пункті поза межами тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей, при відсутності достатньої кількості необхідних на перший час побутових речей але при наявності автомобіля, можуть викликати підозри. У такому випадку, про таких осіб краще повідомляти правоохоронців, аби убезпечити себе та не дати ворожим диверсантам облаштуватися за новим місцем проживання.

 5. Наявність біометричного закордонного паспорту громадянина України для виїзду за кордон, реєстрації у застосунку «Дія», сертифікату вакцинації. Вказані документи можна отримати лише нереєстрованим громадянам.

 6. Працевлаштованість особи, місце її роботи, для студентів – навчання, дітей – перебування у садочках та середніх навчальних закладах.

Вказаний перелік підказок не є, звісно, вичерпним, але дає можливість все ж не бачити жителям центральних та західних областей у кожному вимушеному переселенці ворога, а навпаки, розкрити всю  щирість української душі, адже всі ми, незалежно від того, де живемо, громадяни нашої держави. І на сьогодні у нас є єдиний ворог – російський окупант!

Також запрацював додаток “ТиХто” для перевірки підозрілих осіб та виявлення диверсантів:

 ▪️Як повідомила пресслужба СБУ, основна мета зазначеного додатку – спростити процедуру перевірки підозрілих осіб на блокпостах, на вулицях під час комендантської години, на вході в укриття чи в інших ситуаціях.

▪️Додаток не містить, не зберігає і не передає персональних даних осіб, а працює з інформацією з відкритих реєстрів.

▪️Завдяки йому можна перевірити:

чи відповідає фото в паспорті дійсності, чи є паспорт недійсним та чи вважається він втраченим;

чи перебуває людина в державному розшуку;

чи накладені на неї санкції РНБО України та чи присутня ця особа в реєстрі терористів;

чи є особа включена до списку воєнних терористів і ДРГ або бази “Миротворець”;

чи перебуває авто особи в розшуку.

▪️СБУ наголошує: у разі виявлення за допомогою додатку “фактору ризику” необхідно негайно передати цю інформацію представникам силових структур для більш ретельної й додаткової перевірки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці #житло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
40,05
40,09
EUR
43,43
43,53
PLN
10,15
10,19
Оголошення
live comments feed...