16:50, 20 червня 2013 р.
Відреставрувати балкон у Львові коштує 55 тисяч гривень
В рамках проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що втілюється спільно Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці, протягом 2012-2013 років було відреставровано 9 балконів. Про це інформує прес-служба Львівської міськради.
Роботи на двох ще тривають. Загальна сума реставрації усіх балконів склала майже 500 тис. грн., тобто, один балкон в середньому обійшовся в 55 тис. грн.
«Спочатку було складно, бо потрібно було купить верстак знайти підрядників і навчити їх виконувати роботи, як того вимагають наші німецькі партнери. Ми це зробили, балкони вийшли гарні і мешканці задоволені. На балкон тепер безпечно вийти, з нього не тече, з нього у найближчі 20 років нічого не обвалиться. Найскладніший був балкон на вул.Дудаєва, 9. Матеріал для нього нам довелося привозити аж з-під Праги, ремонт вийшов фантастичний, мешканці задоволені. У цьому випадку була ініціатива мешканців, вони перші звернулися і хотіли реставрувати балкон», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.
«Балкони є одним з найскладніших конструктивних елементів будівлі, адже складаються з різних матеріалів, кожен з яких треба реставрувати по-своєму. Крім того, залежно від архітектурної епохи, до якої належить будівля, методика опрацювання цих матеріалів різниться. Технічні складності на об`єктах були дуже різними, адже всі балкони мають різні конструктиви і матеріали, а знаходились на дуже різних стадіях руйнації. Це вимагало від нас надзвичайно уважного архітектурного нагляду та індивідуальної архітектурної концепції для кожного балкону», – розповідає архітектор GIZ Анна-Марія Роте.
Балкони, що було відреставровано, знаходяться на п’яти будівлях з трьох століть. Серед них: вул. Краківська, 17 - найстаріша будівля з 18 ст., на якій відбувалась реставрація балкону. Тут була проведена реставрація кронштейнів з природного каменю та чавунної решітки, що з'явилась пізніше в 19 ст.; вул. Левицького, 10 - балкон складається переважно з металевих конструкцій; на балконах на вул. Федорова, 12 і 29 з часу сецесії в першу чергу були проведені роботи на металевих решітках та було виготовлено в більшості, відсутні ліпні кронштейни; балкон на вул. Дудаєва 9, який знаходиться на еркері, став одним з найскладніших об’єктів, оскільки втратив велику кількість декоративних елементів з «роман-цементу» – матеріалу, історична продукція матеріалу якого у Львові на сьогодні практично втрачена
«Під час цього пілотного проекту ми взялися за реставрацію балконів, що знаходилися в дуже поганому стані. До реставрації були залучені чотири фірми, з якими ми крок за кроком пройшли технологію реставрації балконів різних часів. Тим самим ми створили базу для реставрації в місті на майбутнє. На 2013 рік ми запланували реставрацію 21 балконів на 16 будівлях», – розповідає керівник проекту GIZ у Львові, Іріс Гляйхманн.
Як уточнила Ліля Онищенко, цього року триватимуть на вул.Сербській, 13, Лесі Українки, 24 - Друкарська, 6а, вул.Краківська, 26, пл.Соборна, 11, 9, 10, вул.Дорошенка, 6, вул.Лесі Українки, 36, вул.Богомольця, 10, вул.Лисенка, 7.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
13:29, 1 грудня
09:15, 27 листопада
98
10:43, 29 листопада
23:44, 5 грудня
live comments feed...
Коментарі