• Головна
  • Українців із «шенгенкою» не пропускають через кордон з Угорщиною: депутати вимагають пояснень
15:46, 20 червня 2013 р.

Українців із «шенгенкою» не пропускають через кордон з Угорщиною: депутати вимагають пояснень

Львівська обласна рада звернеться до Міністерства Закордонних справ та Посольства Угорської Республіки в України із проханням врегулювати  проблеми під час перетину кордону  України із Республікою Угорщина (пункт пропуску «Тиса-Захонь»).  Ініціатором звернення став депутат Львівської обласної ради Олег Баран.

«У Шенгенській угоді та Візовому кодексі ЄС чітко прописано, що, отримавши візу в одну з держав, що входять до  списку країн  шенгенської зони, громадяни держави, яка не є учасником Шенгену,  можуть на підставі цієї візи відвідувати всі країни шенгенської зони.

Слід зазначити, що громадяни держав шенгенської зони; громадяни, які мають візу на в’їзд до будь-якої з таких країн; а також інші громадяни, держави яких уклали договір про безвізовий режим з будь-якою державою, що входять до списку країн шенгенської зони, - усі без винятку мають право відвідувати держави, що підписали Шенгенську угоду. Відтак, громадяни України – як держави, яка  не входить до списку держав шенгенської зони, при наявності шенгенської візи,  мають право на в’їзд до країн Шенгену», - йдеться у тексті звернення.

Однак, як зазначено у документі, впродовж останнього часу українці, які перетинають  кордон України із Республікою Угорщина через пункт пропуску ”Тиса - Захонь” із шенгенською візою, виданою Республікою Польща, мають проблеми. Працівники угорських служб, які здійснюють паспортний контроль на кордоні, час від часу з безпідставних причин не пропускають через кордон туристів, пересічних громадян та перевізників-українців, у яких є шенгенська віза, видана Генеральним Консульством Республіки Польща, незважаючи на те, що громадяни України перетнули першим кордон тієї країни, що видала візу.

Унаслідок таких необґрунтованих дій, українці змушені додатково долати кількасот кілометрів з кордону Україна – Угорщина до кордону Україна – Республіка Польща, витрачаючи зайвий час, кошти та  терміново коригуючи терміни відпусток. Окрім того, працівники угорських служб на кордоні вимагають у подорожувальників документи на заброньовані номери в готелях або ж запрошення, що, у свою чергу, створює додаткову напругу серед українських громадян  на кордоні.

З огляду на вищевикладене, за поданням Олега Барана, Львівська обласна рада звернеться  до Міністерства Закордонних справ та Посольства Угорської Республіки в України з проханням доручити предметно розглянути порушене питання з метою врегулювання ситуації, що склалася із перетином кордону між Україною та  Республікою Угорщина.  Крім того, депутати хочуть отримати офіційне пояснення про причини відмови мешканцям України, які мають шенгенську візу, видану  Генеральним Консульством Республіки Польща,  у перетині кордону України із Республікою Угорщина через пункт пропуску ”Тиса - Захонь”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...