• Головна
  • Депутати вимагають повернення Львівського автобусного заводу державі
16:12, 19 червня 2013 р.

Депутати вимагають повернення Львівського автобусного заводу державі

18 червня на сесії Львівської обласної ради депутати, розглянули звернення громадської ради ветеранів Львівського автобусного заводу щодо ситуації, що склалася на підприємстві. Про це інформує прес-служба ЛОР.

Врахувавши висновок депутатської профільної постійної комісії з цього питання, Львівська обласна прийняла рішення звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України, Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України щодо повернення Львівського автобусного заводу в державну власність.

У Зверненні депутатів йдеться про те, що приватизація ЛАЗу у 2001 році відбулася з порушеннями чинного законодавства.

«Фонд державного майна України 15 жовтня 2001 року провів приватизацію Львівського автобусного заводу і продав 70, 41% пакета акцій Українсько-Російському спільному науково-виробничому підприємству товариство з обмеженою відповідальністю «Сіл-Авто» (оригінальна назва) за 5,5 млн дол. США, – йдеться, зокрема, у Зверненні депутатів Львівської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України, Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України. – Колишні керівники ВАТ «ЛАЗ», члени громадської ради ветеранів ЛАЗу, заявляють, що вартість підприємства на час приватизації складала майже 600 млн дол. США, окрім того, на складах заводу запаси металу, комплектації різних агрегатів та метизів було на 48 млн дол. США.

Деснянський районний суд м. Києва 29 листопада 2001 року скасував протокол робочої комісії Фонду державного майна України і визнав своєю постановою  конкурс-продаж 70,41 % пакета акцій ВАТ «ЛАЗ»  недійсним.        

Вищий господарський суд України 20.01.2004 № 31/205 залишив постанову Київського апеляційного господарського суду від 24.06.2003 № 31/205 без змін, а касаційну скаргу Фонду державного майна України без задоволення.

 Отже, приватизацію офіційно визнали незаконною. Був наказ Київського господарського суду щодо повернення акцій Фонду державного майна України. Акціонери і члени громадської ради ветеранів ЛАЗ про рішення суду дізналися лише у червні 2009 року.

Окрім того, на виконання вказівок Генеральної прокуратури України заборонено відчужувати об'єкт злочинних дій – майно ВАТ «Львівський автобусний завод» у розмірі 70, 41 % статутного фонду та контрольний пакет акцій підприємства (40928241 шт.), який придбано у 2001 році Українсько-Російським спільним науково-виробничим підприємством товариством з обмеженою відповідальністю «Сіл-Авто», а слідчим приєднано це майно, як речові докази, до кримінальної справи.

У цій  справі вбачаються корупційні дії – завод до сьогодні знаходиться в незаконного власника, який довів підприємство до банкрутства, вивозить обладнання, комплектуючі та інструменти на металобрухт, у той час як діє арешт на майно підприємства, накладений Генеральною прокуратурою України».

Депутати вважають, що завод слід відновити, він може випускати не тільки автобуси. Трудовий колектив та 76 тисяч акціонерів, які володіють 11-ма мільйонами акцій, просять обласну раду допомоги у виконанні рішень судів щодо повернення підприємства в державну власність.

«Враховуючи вищезазначене, просимо Вас не допустити остаточної руйнації промисловості Львівської області, повернути Львівський автобусний завод у державну власність та передати його в комунальну власність Львівської обласної ради. Просимо притягнути винних у розкраданні державної власності до кримінальної відповідальності і таким чином відновити соціальну справедливість», – йдеться у Зверненні депутатів облради до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України, Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
40,48
40,60
EUR
43,90
44,00
PLN
10,25
10,30
Оголошення
live comments feed...