Новини компаній
13:13, 22 грудня 2021 р.
Ліцензія на рентген: правила отримання документа
Новини компаній
Більшість медичних закладів використовують у своїй діяльності рентгенівські апарати. Але для їх використання знадобиться ліцензія на рентген. Адже отримання такого документа регламентується на законодавчому рівні.
Для чого потрібна ліцензія на рентген?
Закладам охорони здоров’я потрібен такий документ. Без нього неможливо працювати при виконанні наступної діяльності:
- придбання та зберігання рентгенологічного обладнання;
- зарахування апаратів на баланс організації;
- використання техніки з діагностичною та терапевтичною метою.
Тобто, будь-яка дія з джерелами іонізуючого випромінювання має бути узаконена. Для цього й існує процедура ліцензування.
Даний документ видає Держатомрегулювання України. Це державний орган, який діє на підставі Постанови Кабміну від 20.08.2014 р. № 363.
Також треба пам’ятати, що при роботі з джерелами іонізуючого випромінювання, на всіх працівників висуваються додаткові вимоги. Вони повинні мати достатню кваліфікацію для виконання подібної діяльності. Під час підготовки до ліцензування потрібно враховувати всі ці правила.
Деяка техніка не потребує отримання даного документу. Згідно з Наказом Держатомрегулювання України від 03.12.2013 р. № 138, до такої техніки відносяться мамографи, дентальні рентгенапарати, деякі флюорографи, мікроскопи. На це обладнання знадобиться тільки санітарний паспорт.
Правила отримання ліцензії
Для видачі ліцензії ДІЯР (розм. - Держатомрегулювання) медичний заклад повинен надати такі документи:
- акт про реєстрацію медустанови;
- підтвердження матеріально-технічної бази;
- перелік спеціалістів, які будуть задіяні у роботі;
- інформація щодо безпеки рентгентехніки;
- перелік ДІВ, які організація планує використати.
Розглядання цих паперів відбувається протягом 10 днів. У цей період медзакладу можуть відмовити в отриманні ліцензії або погодитись. За наявності необхідних документів та їх належного оформлення проводиться державна експертиза, яка встановлює правдивість наданої інформації, та інспекційна перевірка закладу. Якщо медустанова відповідає всім умовам, представники Держатомрегулювання підписують рішення про її ліцензування. Цей етап не перевищує двох місяців після подання заяви. Рішення про видачу чи відмову публікується на офіційному сайті Держатомрегулювання.
Відмова можлива у тому випадку, якщо медорганізація надала недостовірну інформацію, відсутня належна матеріально-технічна база для експлуатації рентгентехніки або не доведена безпека обладнання. У такому разі інспектори держслужби вказують на виявлені недоліки та дають рекомендації для повторного подання заяви.
Отримання ліцензії контролюється на законодавчому рівні, а відсутність документу призводить до накладання штрафних санкцій. Тому про це треба подбати заздалегідь.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:13, 10 грудня
13:05, 28 листопада
17
12:56, 2 грудня
40
15:16, 30 листопада
16
10:43, 29 листопада
live comments feed...
Коментарі