Новини компаній
17:00, 14 грудня 2021 р.

Традиція чи щось більше?

Новини компаній
Традиція чи щось більше?, фото-1

Іноді серед усього переліку, який є в пресі чи в інших засобах масової інформації можна натрапити на новини, які мають стосунок до різного роду святкувань. Агенції на догоду клієнтам пропонують різноманітні послуги, залежно від цінностей і побажань. Це свого роду споживацький інтерес або ж клієнт завжди має рацію. Однак є й ті, які не догоджають, а твердо стоять на своїх позиціях, розуміючи те чому й навіщо вони це роблять. До таких належить студія дитячого свята “Руда панда”, котра вже шість років поспіль організовує дітям Таємну майстерню Святого Миколая і, до слова, не лише це свято. І тут жодних компромісів. Таки Миколая, а не діда Мороза чи американського Санти. Команда, яка працює над цим, живе іншими цінностями. Вони дарують дітям не лише казку, але й знання про те, що Миколай - реальна особистість, єпископ, який за своє життя зробив чимало див. І до нього завжди малеча може звернутися у тих проханнях, які ніколи не виконає ні дід Мороз, ні Санта. Адже святий Миколай - це насамперед любов, підтримка та щось значно цінніше ніж просто цукерки чи новий айфон. До нього можна звертатись й по іншу допомогу - просьба про здоров'я, про мир і злагоду в сім'ях. І, якщо віра малечі в це справді сильна, то дива в їхньому житті траплятимуться щоразу.

Про вже традиційного Миколая сьогоді розкаже Оксана Корсак - координаторка "Таємної майстерні святого Миколая"

- Оксано, а чому майстерня таємна?

- Ну яке ж свято без таємниць. Ну це я жартома, звісно, але, якщо серйозно, то таємна вона тому, що ми дітям розповідаємо про те, що це місце, де відбувається святкування, воно заховане (таємне) від чортика, від злих сил і тому ми намагаємось, щоб про нього ніхто з них не знав.Тому часто змінюємо географічне розташування. А ще. Коли діти приходять, то для них ми маємо багато цікавинок, які вони самі мають розшукати. До прикладу, входи та виходи з кімнат. Вони це просто обожнюють. Ангелики в цій таємній майстерні працюють протягом року. Вони думають над тим, як розвеселити дітей, як подарувати їм казку, як зробити свято незабутнім і щороку іншим.

А які у вас ангелики?

- У нас є ангелики-координатори, ангелики -поштарики, ангелики-фантазери та ангелики-майстри - це ті добрі друзі, які або забирають листи від дітей, або які творять наповнення свята: шиють костюми, придумують ігри, розваги чи майстер-класи. Також є ті, які доповнюють цю казку світловим шоу чи музичним супроводом. Насправді продумано все до деталей. Це велика робота, над якою працює величезна згуртована команда.

- Ого, і ви хочете сказати, що чортик таки не потрапляє до вашої майстерні? Що ангелики самі дають раду з усяким злом?

- Та як без того. Чортик то потрапляє, але діти разом з ангеликами його виганяють. Це справжнє дійство, яке варто побачити й пережити. А ще... такі речі запам'ятовуються. Це ж у грі відбувається, але згодом це можна трансформувати й на реальність, щоб потім і з власного життя виганяти "чортика".

- Цікаво. А що ще у вас входить у програму?

- Загалом програма на півтори години. Однак у цей час ми втиснули стільки всього найбомбезнішого. Це також і паперове та бульбашкове шоу. Ми як про це розповідаємо, то люди дивуться. Мовляв, чи встигнемо ми все це за той короткий час. Однак насправді все встигнемо, адже все продумано.

- А детальніше?

Традиція чи щось більше?, фото-2

- Ми проаналізували різні програми від інших організаторів та сміло можемо запевнити, що наша пропозиція є дуже унікальною. За один захід ми приймаємо 20-30 діточок. Дві групи одночасно. Перша група вирушає на майстер-клас із виготовлення ялинкової прикраси. Друга група - матиме солодкий майстер-клас, а виготовлені смаколики діти заберуть зі собою додому. Опісля групи змінюють ці майстер-класи і під час цієї зміни відбуватиметься бульбашкове шоу. По завершенню майстерок розпочнеться інтерактивна вистава, яка приверне дитячу увагу уже через звуки, дим і музику. Діти й дорослі стануть учасниками дійства. Діти проганятимуть зло та співпрацюватимуть з ангеликами. А потім усі дружно відсвяткують перемогу та дочекаються омріяної зустрічі з святим Миколаєм.

- А чому ви все-таки не резиденція як інші. Можливо річ у цінностях?

- Так, насправді це найголовніше. Ми плекаємо в дітях добро, вміння пробачати, робити добрі вчинки й не чекати винагороди. Це насправді важливіше від малку засівати зерно, яке згодом проросте чимось більшим. Іноді ті речі, які дитина почує під час якогось дійства, від чужої людини (не йдеться про батьків) запам'ятаються їм найбільше і в один момент можуть просто згадатися у пам'яті і немов народитись як зразок поведінки. Тому й сам вибір святого Миколая є обдуманий.

- Які важливі елементи Ви заклали у вашого святого Миколая?

- Ну. Насамперед - це автентичність. Правдива борода, відповідна тілобудова, але це не все. Миколай не обов'язково має бути старим, він є таким, яким хочемо ми його бачити. А найважливіше, що він справді християнин, бо під час розмови з дітьми послуговує християнськими цінностями та ставить в приклад Ісуса Христа. На завершення він благословить кожну дитину і на вушко скаже їй добрі слова настанови, які обов'язково запам'ятаються. Словом, це людина, яка має підхід до кожної дитини і зможе правильно відповісти на будь-яке запитання, навіть каверзне, вислухати вірші та пісні про Чудотворця. І не лише це, він добрий друг, який зможе підтримати й зрозуміти кожного відвідувача Майстерні. Коли дитина заплаче, то обійняти й потішити відповідною порадою, коли хтось усміхнеться, то підтримати його усмішкою. Наш Миколай має богословську освіту. Він - це той приклад, про якого батьки розповідають дітям, а тепер ще й матимуть можливість з ним їх познайомити.

- А хто може потрапити до вашого Миколая?

- Будь-хто насправді. До нас приїжджають і з Тернополя, і з Оброшино, і зі Стрия, і з інших міст. Ми відрізняємось також тим, що приймаємо і навіть заохочуємо, щоб діти були разом з батьками. Лише через теперішній карантин маємо певні обмеження. У вартість входить усе, тому батькам не треба стресувати через додаткові витрати.

- А з чого все почалось? Кому належить ідея?

- Усе почалось 6 років тому, коли наш керівник Мирослав Паздерський мав уже своїх дітей. І він хотів насамперед для них зробити свято. До слова, зараз у нього їх четверо. У мене - троє. Тому ми хочемо, щоб і інші діти й батьки, які мають ті ж самі цінності, мали можливість подарувати дітям свято, емоції чи скоріше навіть цілу пригоду. Розумієте, ми не будемо розказувати дітям про Санту - вигаданого персонажа, бо ми насправді маємо своє, глибше. Коли ринок підкидає інші цінності, ми твердо стоїмо на своєму. Ми не святкуємо Гелловін - бо це не наше та й цінності там інші. Ми - християни. Тому ми й вирішили зробити цей духовно-просвітницький проєкт насамперед для батьків, які будуть виховувати своїх дітей. І ми розповідаємо про те, що подарунок - це не головне і що його також потрібно заслужити своєю поведінкою та вчинками.

- А скільки дітей до вас приходило спочатку і скільки зараз?

- Усе починалось з 50, зараз уже близько 600.

- Хто над цим працює?

- Ми маємо команду, яка придумує сценарій, маємо професійних декораторів з "Квітарту", щороку співпрацюємо з фотографами й відеографами, щоб діти мали згадку про цей день, але концепція в нас завжди незмінна. Ми вже не один рік поспіль працюємо, тому всі нюанси передбачаємо наперед. Від початку листопада йде активна підготовка. Ми закуповуємо матеріали, пишемо сценарії. Ми ті, які щороку вдосконалюються. Ті, хто знає, для кого й для чого це робимо. Тому й якість у нас на дуже високому рівні. Зрештою, ви самі в цьому можете переконатись і написати нам свої відгуки.

Спілкувалася Марія Дацко

Традиція чи щось більше?, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...