• Головна
  • Азовське море 2022: що буде з цінами на відпочинок у новому курортному сезоні
14:40, 20 листопада 2021 р.

Азовське море 2022: що буде з цінами на відпочинок у новому курортному сезоні

Невдалий для азовського узбережжя минулий курортний сезон з великою ймовірністю вплине на формування цін на відпочинок у сезоні-2022. На думку експертів, десь вони знизяться, а на якихось курортах можливе суттєве подорожчання. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Минулий рік став одним із найскладніших за останні 15 років для туристичної галузі на більшості курортів Азовського моря.

Море, яке кишить медузами, пляжі, вкриті водоростями в перемішку з сотнями їх желеподібних тіл - така картина була типовою для багатьох азовських курортів минулого літа. В результаті – потік відпочивальників, який різко скоротився, за найпопулярнішими напрямками – Кирилівка, Бердянськ і Арабатська Стрілка – фактично поставив курортний бізнес регіону на межу виживання.

При цьому, незважаючи на складності із завантаженням номерів, які почалися ще в липні, багато азовських готельєрів не поспішали опускати ціни. І почали це робити лише тоді, коли зайнятість номерів знизилася до 20-30%. Причина тут проста - зазвичай основний контингент даних курортів був лояльний до постійної висхідної цінової динаміки, яка звична вітчизняному споживачеві за будь-яким найближчим супермаркетом, і незважаючи на регулярне підвищення цін, попит на дійсно комфортне житло перевищував пропозицію. Тому зміна трендів виявилася незвичною для більшості учасників ринку.

Але в сезоні-2022, на думку багатьох туристичних експертів, ціни більшості готельних об'єктів все ж таки доведеться знизити. Можливо кратно.

По-перше, велика ймовірність, що ситуація з медузами повториться. А по-друге, слід враховувати демпінг з боку зарубіжних курортів, які суттєво подешевшали за час пандемії та не поспішають піднімати ціни до докоронавірусних показників.

Тому, у разі повторення епопеї з медузами, альтернативу популярним азовським рекреаціям складуть бюджетні зарубіжні курорти та Причорномор'я. А для менш забезпеченої частини населення – не такі популярні азовські рекреації, які, при цьому, менше постраждали від нашестя медуз. Це, наприклад, Урзуф, Мелекіне, Білосарайська коса та Приморськ. Але ці невеликі та порівняно бюджетні азовські курорти вже наступного літа можуть відчути підвищений попит і, як результат, зрости в ціні.

«Ймовірно, азовським курортам з медузами частина відпочивальників віддасть перевагу «чистим» зарубіжним курортам, наприклад, тим самим Туреччині, Єгипту, Болгарії, Греції, які стали значно доступнішими за час коронавірусної пандемії і поки що утримують порівняно невисокі ціни. З іншого боку, на Азовському морі є ряд особливо розкручених і досить бюджетних рекреацій, яких проблема медуз практично обійшла стороною або торкнулася меншою мірою. Це, наприклад, запорізький Приморськ, який через розу вітрів медузи практично обходять стороною, курорти Донецької області - Урзуф, море в районі якого опріснене річкою Зелена, а також Мелекіне та Білосарайська коса, які знаходяться на березі порівняно прісної Таганрозької затоки, в яку впадає річка Дон. Тому, незважаючи на відсутність розвиненої курортної та розважальної інфраструктури, а також скромніший у своєму розмаїтті номерний фонд у порівнянні з головною азовською трійцею, вже наступного сезону ці маловідомі курорти можуть набути більшої популярності», - ділиться своїми припущеннями в коментарі 061.ua головний редактор туристичного медіа-проєкту primorsk.ua Євген Смєльчаков.

У той же час Бердянськ, Кирилівка та Арабатка, ймовірно, намагатимуться утримати ціни на колишньому рівні та залучити відпочивальників за допомогою будівництва басейнів та розвитку інших напрямів відпочинку – гастрономічного, екскурсійного, культурного туризму тощо.

«Більшість власників готельного бізнесу на азовських курортах, яких нам вдалося опитати, нині не планують знижувати ціни або включати до торішньої ціни додаткові послуги чи сервіси, за винятком хіба що басейнів. Свою позицію вони пояснюють суттєвим подорожчанням електроенергії та комунальних послуг, підвищенням податків на землю та нерухомість, зростанням мінімальної заробітної плати та пов'язаним з ним збільшенням податкових зобов'язань, а також запровадженням реєстраторів розрахункових операцій (РРО), які, напевно, потягнуть за собою адміністративні витрати та штрафи . У такій ситуації, кажуть готельєри, проблематично буде не лише знизити ціни, але навіть зберегти їх на рівні минулого сезону, не знижуючи при цьому сервіс і не скорочуючи перелік та якість послуг, які надаються. Але це стосується переважно великих і затребуваних курортних об'єктів, яких криза торкнулася найменше. Тоді як міні-готелі та гостьові будинки воліють поки не думати про майбутнє, обмежуючись будівництвом басейнів», — коментує можливість зниження цін на відпочинок у 2022 році головний редактор профільного видання azov.zp.ua Юлія Ангеловська.

Але навіть у таких умовах ближче до початку літа готельєрам все ж таки доведеться опустити цінники, оскільки за цінами минулого року на море з медузами українці просто не хотітимуть їхати, упевнені фахівці. З іншого боку, різке падіння цін на тлі підвищених тарифів, зростання мінімальних зарплат, комунальних платежів і короткого сезону може поставити деяких готельєрів на коліна і призвести до тривалого падіння ринку.

Азовське море 2022: що буде з цінами на відпочинок у новому курортному сезоні, фото-1

«Невдалим минулий сезон для азовських курортів виявився не лише через медузи– свою роль відіграли й інші фактори. Зокрема, суттєве зростання вартості оренди землі, збільшення мінімальної зарплати, що тягне за собою підвищення одразу кількох податкових платежів, зростання тарифів на електроенергію та газ, а також обов'язкове використання з наступного року реєстратора розрахункових операцій для ФОП. Все це саме по собі здатне поставити туристичний бізнес у скрутне становище, а медузи лише посилили його, і в найближчому майбутньому ситуація навряд чи зміниться. Що буде з готелями у 2022 році, і скільки з них зможуть пережити майбутній сезон, передбачити дуже важко. Єдине, що відомо напевно, це те, що за збереження торішніх цін на вітчизняних курортах відпочивальники сюди просто не поїдуть. Принаймні більшість із них. А прибуток готелю залежить не від вартості номера, як вважають багато власників готельного бізнесу, а в першу чергу від його завантаження. Отже бізнес все ж таки змушений буде знижувати ціни, нехай навіть при цьому доведеться якийсь час працювати з нульовою рентабельністю. Але, звісно, ​​для ринку загалом це матиме негативні наслідки», — вважає редактор інтернет-видання arabat.com.ua Юлія Васильєва.

Таким чином, сезон-2022 для флагманів Азовського моря має відзначитись зниженням цін, але скільки зможуть вижити ці курорти із кратно зниженими розцінками у довгостроковій перспективі — питання філософське. Приморськ і менш популярні курорти Донецької області в контексті можливого зростання попиту можуть суттєво підняти цінники.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...