• Головна
 • Промисловий зразок України (критерії)
Новини компаній
12:05, 29 вересня

Промисловий зразок України (критерії)

Новини компаній

Поява нових товарів на ринку, витіснення новинками старих товарів стимулюють компанії постійно адаптуватися та вдосконалюватися. Деякі фірми, які не мають достатнього потенціалу, намагаються копіювати рішення більших компаній. Для захисту своїх творчих розробок від їхнього недобросовісного використання іншими особами все більша кількість компаній реєструють свої рішення як промислові зразки.

Промисловий зразок є результатом творчої діяльності людини в галузі художнього конструювання. Він визначає вид, форму, текстуру, лінії або матеріал виробу. Щоб захистити даний об'єкт інтелектуальної власності, варто отримати патент на промисловий зразок. Терміни дії патенту на промисловий зразок складає 5 років з можливістю неодноразового продовження цього терміну ще на 5 років, але що не перевищує в загальній сукупності 25 років.

Промисловий зразок або торговельна марка?

На перший погляд, може здатися, що торговельна марка і промисловий зразок є ідентичними поняттями. Насправді це не так. Між ними існує різниця:

 • Під торговельною маркою мають на увазі засіб, який дозволяє індивідуалізувати послугу або товар, завдяки чому споживачі зможуть відрізнити їх від аналогічних, пропонованих іншими компаніями. Для цього використовується зображення або об'ємна фігура;
 • Реєстрація промислового зразка здійснюється в тих випадках, коли мова йде про захист інтелектуального (творчого) продукту, який в свою чергу, наділяє промислові вироби ергономічністю або естетичністю.

Щоб зрозуміти точніше, що являє собою промисловий зразок, приклад можна навести такий - інтерфейс комп'ютерної програми. Тобто, такий об'єкт сам по собі не може бути торговельною маркою, але ця програма може випускатися під певною ТМ.

Особливості реєстрації промзразка

Для реєстрації необхідно подати заявку, яка містить в собі наступні документи:

 • Заяву;
 • Опис об'єкта;
 • Зображення або комплект, для візуального визначення зовнішнього вигляду об'єкта;
 • Карту, схему або креслення - при необхідності.

При цьому існують чіткі умови патентоспроможності промислового зразка. Перш за все, об'єкт повинен бути унікальним і новим, що не має аналогів. Також, наприклад, не можна подавати на реєстрацію: об'єкти нестійкої форми в рідкому, газоподібному і подібних агрегатних станах; приховані в виробах об'єкти; позначення зовнішнього вигляду об'єкта, які представлені тільки технічними функціями і т.д. Більш детально вам зможуть підказати фахівці, що працюють в даній галузі.

Процедура реєстрації промислового зразка складається з декількох етапів:

 • Підготовка заявки з оформленням необхідних матеріалів;
 • Подача заявки та супровідних документів;
 • Оплата зборів за послуги відомства;
 • Проведення формальної експертизи (тривалість приблизно 6 місяців);
 • Отримання рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації;
 • Отримання свідоцтва (протягом місяця від дати реєстрації).

На всю процедуру реєстрації піде від 6 до 12 місяців. Також є можливість зареєструвати промисловий зразок за прискореною процедурою, яка займає від 3 до 5 місяців.

Важливо пам'ятати, що в разі якщо промисловий зразок не відповідає всім критеріям для отримання патенту, неправильно підготовлена ​​документація або ж несвоєчасно усунені всі невідповідності, є можливість відхилення заявки в реєстрації. В цьому випадку у заявки пропадає право на пріоритет, тобто заявник втрачає першочергове право на отримання охоронного документа.В умовах жорсткої конкуренції такий результат може завдати значних фінансових збитків. Саме тому хорошим рішенням буде довірити супровід усього процесу реєстрації фахівцям в цій галузі. Завдяки тісним партнерським відносинам з патентними повіреними СНД, Європи, США та інших країн світу, компанія «Михайлюк, Сороколат і партнери» надає повний перелік послуг з реєстрації промислових зразків в будь-який цікавить заявника країні. Зв'язатися з фахівцями компанії можливо через Skype, Viber і інші популярні месенджери. Також ви можете залишити заявку або написати в онлайн чат на сайті https://www.msp-patent.com.ua/.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реєстрація промислового зразка в Україні #промисловий зразок #Михайлюк #Сороколат і партнери #патентні повірені #процедура реєстрації промислового зразка #промзразок #реєстрація промзразка #реєстрація промзразка в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...