Запаси газу на Львівщині складають понад 70 мільярдів кубометрів

Державна служба геонадр продасть з аукціонів кілька десятків спецдозволів розробку газових родовищ в Україні. Кілька серед них – на Львівщині: у Стрийському, Дрогобицькому, Самбірському та Новояворівському районах.

Саме зі Львівської області почалась історія української газової промисловості, передає "Еспресо.Захід".

Перший газопровід на території України збудували 1912 року, він пролягав від Борислава до Дрогобича. Уже після Другої світової війни на тут почали розробляти великі родовища; Опарське, Угерське, Більче-Волицьке, а видобутий газ використовували не лише для потреб усього Радянського Союзу, а й постачали до Польщі. Тепер Більче-Волицьке родовище використовують як підземне сховище газу. За об'ємом воно найбільше в Європі. І хоча більшість великих родовищ на території Львівщини й Івано-Франківщини виснажені, однак геологи вважають, що газоносний потенціал Карпатського регіону до кінця не досліджений. 

"За даними Держгеонадр, видобувний потенціал Львівської області понад 70 млрд кубометрів, Івано-Франківської – близько 30 млрд. Видобувний потенціал – це не просто поклади газу, це газ, який можна видобувати, – каже т. в. о завідувача кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ірина Михайлів. – Перспективи видобутку газу у нашому регіоні є. Але щоб ми могли знаходити нові родовища, треба проводити великий комплекс пошукових робіт. Починаючи від сейсмічних досліджень і до глибокого буріння. Але це вимагає часу і значних  інвестицій. Натомість останні роки видобувають газ переважно на відкритих давніше родовищах. Є й нові відкриті родовища, але там роботи здебільшого йдуть на невеликих глибинах. Відповідно, вони не мають великих запасів, але при цьому навіть неглибокі родовища задовольняють частину наших потреб". 

Ірина Михайлів переконана, що Україна цілком могла б забезпечувати себе газом власного видобутку, якби на це була спрямована державна політика. Адже, крім Західного регіону, великі поклади газу є в Полтавській і Харківській областях. При цьому впродовж останніх десяти років Україна  скоротила споживання газу з 50-55 млрд кубометрів на рік до 30-32 млрд і в перспективі ця цифра постійно скорочуватиметься. 

"Для того, аби наростити власний видобуток, треба не розводити демагогію, а займатися реальними роботами. У нас дуже багато програм у газовому секторі, – пишуть менеджери, але було б добре, якби вони дослухались і до думки технічних фахівців, які розуміються на видобувних роботах, – каже Ірина Михайлів. –  Треба розуміти, що якщо не буде пошукових робіт, не буде  приросту запасів, не буде бурових робіт – не буде що видобувати".

Читайте також: Польська компанія інвестує у видобуток газу на Львівщині 50 мільйонів доларів

Львівщина газ запаси новиниЛьвова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі