• Головна
  • Місто-привид, бухта Афродіти та спадщина ЮНЕСКО: усе про подорож зі Львова до Кіпру
15:31, 23 квітня
Надійне джерело

Місто-привид, бухта Афродіти та спадщина ЮНЕСКО: усе про подорож зі Львова до Кіпру

Фото - з відкритого доступу

Фото - з відкритого доступу

Природа Кіпру дійсно дивовижна, а його культура вразить навіть досвідчених туристів. Гори у поєднанні з морськими узбережжями вже давно заполонили серця мандрівників, відтак і туристичний бізнес на цьому острові на високому рівні. На правду, на Кіпрі є усе: незвідані катакомби, руїни римських палаців, та скарбниця Грецької спадщини.

У рамках спецпроэкту “Подорожуй з 032.ua” журналістка розповіла про відпочинок на острові Кіпр.

До сьогодні популярним світовим курортом залишається острів Кіпр. Він є третім за кількість населення островом у Середземномор’ї. На Кіпрі дві офіційні мови - турецька та грецька. Офіційна валюта євро, а столиця острову - місто Нікосія.

Цікаві факти про острів Кіпр

Імміграція на Кіпр

Кіпр вже давно розглядають, як чудове місце для сімейного життя та ведення бізнесу. Тому щороку туди мігрують тисячі людей. Кожен п’ятий мешканець Кіпру сьогодні є іноземцем.

Дві частини Кіпру

Острів Кіпр поділений на 2 частини. Юридично, весь острів Кіпр є однією державою, однак ще у 1975 році турецька громада оголосила на північній частині острова “Турецьку федеративну державу Кіпр”. Вона відділена від Республіки Кіпр буферною зоною, яку контролює контингент Збройних сил ООН. До сьогодні між двома частина острова немає дипломатичних відносин, а сторона Туреччини закрита для в’їзду з іншої частини. Уряди усіх країн ООН (окрім Туреччини) визнали юрисдикцію уряду Республіки Кіпр на всьому острові.

Поділ Кіпру на дві частини, Фото - з відкритого доступу

Поділ Кіпру на дві частини, Фото - з відкритого доступу

На Кіпрі немає гарячої води

На Кіпрі у більшості будинках немає підігріву вода, усе тому, що кіпріотам вона і не потрібна, за винятком багатоповерхівок у великих містах. Подорожуючи островом ви можете побачити, що на дахах більшості будинків встановлені резервуари з водою. Таким чином місцеві мешканці підігрівають воду.

Місто-привид на Кіпрі

“Містом - примарою” місцеві мешканці називають квартал Вароша у місті Фамагуста. Ще о 1970-х роках він був одним із найпопулярніших туристичних курортів, однак після конфлікту між Туреччиною у 1974 році Вароша дійсно став привидом. Згідно з резолюцію ООН у район не можна заселяти будь-кого, крім місцевих мешканців, які вирішили там залишитися.

У найкращий туристичний сезон місто Фамагуста стало чудовим містом для інвестицій. У часи розквіту там почали будувати готелі, ресторани, нічні клуби та туристичні бази. Сьогодні ж будівлі у кварталі Вароша руйнюються, тому він став схожим на місце для зйомок апокаліптичного фільму.

Кіпр є місцем народження Афродіти. Бухта Афродіти

Усім знайомий міф про грецьку богиню краси та любові Афродіти. Про її життя ходять численні легенди, одна із яких пов’язана з Кіпром. Одним із популярних туристичних маршрутів є бухта Афродіти. Саме там за легендою вона з’явилася на світ та з моря вийшла на берег.

Бухта Афродіти на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Бухта Афродіти на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Бухта Афродіти - це невелика мальовнича затока з пляжем, що розташована між містами Пафос та Лімасол. Уздовж берега розкидані величезні валуни химерних форм, один з яких назвали “Скелею Афродіти”. Місцеві мешканці розповідають, що до сьогодні бухта Афродіти зберегла свій першопочатковий вигляд.

Як доїхати до бухти Афродіти

Найзручнішим видом транспорту на Кіпрі є власне авто. Тому туристам рекомендують взяти його у оренду. Аби доїхати до бухти Афродіти потрібно виїхати на шосе В6. Якщо їхати зі сторони міста Пафос, то потрапити на неї можна, з’їхавши з автобану А1 в районі населеного пункту Піссурі. Біля цього місця встановлено інформативний дорожній знак з написом «Petra tоu Romiou» і «Tourist Pavilion».

Громадським транспортом до бухти Афродіти також можна доїхати. Сісти потрібно на автобус № 615 та прямувати до кінцевої «Порт» (Harbour), а потім пересісти на автобус № 631 і їхати до зупинки «Aphrodites Rock».

Місто пафосу на Кіпрі

Пафос, саме таку назву носить одне із найпопулярніших міст на Кіпрі. За легендою, там був культурний центр Афродіти. У Пафосі навіть звели на честь неї храм. Місто було заселене ще з неолітичного періоду. До сьогодні там збереглося настільки багато культурних пам’яток (вілл, палаців, гробниць, театрів та фортець), що місто внесли до світової спадщини ЮНЕСКО.

Місто Пафос на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Місто Пафос на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Куди поїхати у місті Пафос?

Вілла Діоніса

У околицях приморського курорту Пафос розташовано чимало цікавих історичних пам’яток, що є культурною спадщиною кіпріотів. Побудована у 3 столітті вілла Діоніса (“Будинок Діоніса”) знаходиться серед них. Місцева пам’ятка розташована на території археологічного парку Пафосу. Вілла заполонила серця мандрівників своїми збереженими мозаїками, що створені за сюжетами грецької міфології.

Загалом на території парку розташовані чотири вілли Діоніса, Орфея, Тесея, Еона. Однак “Будинок Діоніса” займає значну частину парку. Чому віллу назвали на честь бога виноділля Діоніса? До сьогодні не збереглася справжня назва цієї споруди. Однак на більшості мозаїк зображені історії пов’язані безпосередньо з богом Діонісом.

Графік роботи:

  • Зимовий сезон (16 вересня - 15 квітня): щодня 08: 30-17: 00.
  • Літній сезон (16 квітня - 15 вересня): щодня 08: 30-19: 30.

Каси зачиняються на 30 хвилин раніше. Відвідування вілли Діоніса входить у вартість квитка в археологічний парк Пафосу - 4,5 євро.

Як доїхати?

Вілла Діоніса розташована за 6 кілометрів від центру міста Пафос. Доїхати до неї можливо як на громадському транспорті, так і на орендованому автомобілі або таксі. До того ж від гавані в нижньому Пафосі йти всього декілька хвилин пішки. Про цей шлях можна запитати у місцевих мешканців.

Вілла Тесея. Бій Тесея з Мінотавром та перше купання Ахіллеса

Ще одна відома історична пам’ятка у археологічному парку Пафосу - вілла Тесея. Просто неба розташовані її руїни, а у центрі залишки вілли лежить неймовірна мозаїка, на якій зображено бій Тесея (напівбога) та Мінотавра (чудовища). У центрі - діючі персонажі цієї історії: Тесей, вхопившись Мінотавра за ріг, трохи в стороні - Аріадна. Навколо зображений лабіринт Мінотавра.

Розмір мозаїк на підлозі показує справжні розміри вілли Тесея. Ближче до моря розташована ще одна мозаїка, яка зображає новонародженого Ахіллеса до першого купання. Його мати, богиня Фетіда, занурила дитини в води Стіксу, щоб він став безсмертним. Тільки п'ята, за яку дитину тримали при купанні, залишилася вразливою.

Царські гробниці на Кіпрі

Царські гробниці - це великий некрополь, загальна площа якого становить понад 200 тисяч квадратних метрів. Вони є частиною археологічного парку Като Пафос. На відміну від назви гробниць вони не мають ніякого відношення до впочивальні царів та їх сімей. Свою назву некрополь отримав через викарбувані у скелі підземні гробниці, створення яких датується V століттям до нашої ери.

Археологи припускають, що у цих гробницях хоронили знатних людей і аристократів аж до III століття нашої ери. Стіна однієї з наймасштабніших гробниць прикрашені вирізаним в скелі гербом з двоголовим орлом, який був символом династії Птолемеїв. Кожен похоронний комплекс належав одній родині. Ніші в стінах - це могили, а місце навколо призначалося для здійснення похоронних обрядів.

Візьміть до уваги, що но повний огляд однієї гробниці знадобиться 1-2 години. На територію некрополя краще не брати дітей, оскільки вхід в усипальні буває дуже непомітним, іноді це може бути просто отвір у скелі. Найкращим періодом для їх відвідин є початок березня, коли навкруги усе цвіте, а на острові немає ще сильної спеки.

Графік роботи, ціна квитка

Вхід на територію Царських гробниць платний. Дорослі відвідувачі платять 2,5 євро, а діти до 4 років можуть зайти безкоштовно.

У зимовий сезон (16 вересня - 15 квітня): з 8:30 до 17:00. У літній сезон (16 квітня - 15 вересня): 8:30 - 19:30 (каса зачиняється о 19:00).

Як доїхати?

Недалеко від виїзду з Пафосу, у сторону Коралового заливу розташовані Царські гробниці. До некрополя можна дійти пішки, рухаючись від гавані у північному напрямку. Зручно буде доїхати туди власним авто, оскільки на території парку є безкоштовна парковка. Водії може їхати трасою Е701, орієнтуватися потрібно на такі GPS координати: 34.774900 32.407500.

Громадським транспортом також можна доїхати до Царських гробниць. У місті Пафос потрібно сісти на рейсовий автобус № 615. За 15-20 хвилин можна зупинитися практично біля некрополя (зупинка «Thombs of the Kings»).

Катакомби Святої Соломонії на Кіпрі

Недалеко від центру Пафосу можна відвідати унікальне місце на острові - катакомби Святої Соломонії. Вони вирізані у вапняній горі Фабрика ще у IV столітті до нашої ери. Раніше там були каплиці, а сьогодні у катакомбах можна побачити збережені фрески та наскельні написи, залишені хрестоносцями.

Місцеві мешканці розповідають легенди про освячення цього місця в честь Святої Соломонії. За їхніми розповідями там відбувалися чудеса зцілення. За легендою за часів гонінь на християн всередині катакомб ховалася сім'я Соломонії, що знайшла під землею притулок від переслідувань сирійського царя Антіоха. Коли їх знайшли, то над над сімома синами Соломонії влаштували криваву розправу прямо на її очах. Незважаючи такий жах ніхто з них не відрікся від віри, а жінка залишилася молитися. Незабаром вона сама померла від горя.

Згодом це місце почали вважати святим та його почали відвідувати паломники. У XIII столітті катакомби привернули увагу хрестоносців, які прибули на острів. Зусиллями їх художників були розписані стіни і склепіння гротів. Від них зараз практично нічого не залишилися, тільки невеликі фрагменти.

Графік роботи та ціни на квитки

У катакомби можна потрапити безкоштовно. Час для екскурсій: з 09:00 до 18:00.

Як доїхати?

Катакомби Святої Соломонії розташовані за 10 хвилин від Старого міста у Пафосі. Дістатися до священних катакомб можна пішки - з центру міста в сторону Като-Пафос, на автобусі - до зупинки на вулиці Апостола Павла або на автомобілі. Недалеко від катакомб є зупинка громадського транспорту там зупиняються автобуси № 603, 606, 611 та № 615.

Неймовірна природа Кіпру

Окрім неймовірної культурної спадщини на Кіпрі справді можна насолодитися неймовірною природою морського узбережжя. Журналістка 032.ua підготувала добірку найкрасивіших пляжів острова. До слова, усі вони належать державі, тому безкоштовні.

Національний парк Акамас (західний півострів Акамас)

Національний парк Акамас на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Національний парк Акамас на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

За 50 кілометрів від міста Пафос розташований національний парк Акамас. Це заповідник, у якому збереглася краса природи у первозданному вигляді. Популярним місцем серед туристів є ущелина Акамас, що розташована серед вапнякових скель висотою 30 метрів. Навіть шлях до нього цікавий - для того щоб потрапити в саме ущелину, слід пройти близько 2 кілометрів по заповідному парку, який плавно, змінюючи пейзажі один за іншим, переходить в глибокі і вузьку ущелини, що вражають око своєю монументальністю.

Блакитна лагуна Айя-Напа (курорт Айя-Напа, мис Греко)

Блакитна лагуна Айя-Напа на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Блакитна лагуна Айя-Напа на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Однією з незвичайних природних пам'яток Кіпру стала Блакитна лагуна, розташована неподалік від популярного курорту Айя-Напа. Це місцевість дивовижної краси, що представляє собою поєднання монументальних скель, рослинності і блакиті прибережних морських вод. До слова, вода тут настільки чиста і прозора, що навіть не заходячи в неї, можна спостерігати за різнокольоровими рибками і цілими косяками яскравих риб біля берега.

Солоне озеро і фламінго (місто Ларнака)

Солоне озеро з фламінго на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Солоне озеро з фламінго на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Подорожуючи Кіпром на власному авто можна побачити білі береги Солоного озера, що розташоване між Ларнакою і селом Дромоласкіас. У цілому це озеро включає декілька озер, загальна площа яких складає понад 2 квадратних кілометрів. Ці водойми грають важливу роль в екосистемі Кіпру. Постійними його мешканцями є фламінго, які прилітають туди перезимувати. Тому з осені до весни туристи мають можливість помилуватися такими представниками фауни.

Мис Греко (південно-східна частина Кіпру)

Одним із найкрасивіших місць на Кіпрі є мис Греко, що розташований південно-східній частині острова. Це справжній оазис безтурботності, розташований на південно-сході острова. Його територія - незаймані землі, які змінюють свій вигляд кожен сезон - не випадково в 1993 році їм було присвоєно статус національного парку.

Мис Греко на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Мис Греко на Кіпрі, Фото - з відкритого доступу

Так, флора місцевого парку включає понад чотириста видів рослин, в тому числі ендеміків і просто рідкісної рослинності. Особливо прекрасні квіти - у квітні-травні вся ця місцевість зацвітає самими неймовірними фарбами, вражає яскравістю і красою. Крім усього, на мисі Греко повністю заборонено полювання, зважаючи на необхідність охорони місцевих видів фауни - поряд з численними лисицями, їжаками і зайцями, тут мешкає більше 80 видів пернатих, включаючи перелітних, а також величезна різноманітність фантастичних метеликів.

Як доїхати зі Львова до Кіпру

Зі Львова до Кі пру можна добратися літаком. Мінімальний час перельоту складає понад 6 годин, однак є і рейси з пересадкою, де час у дорозі складатиме 36 годин. Квитки можна придбати від 4 000 грн до 23 000 грн у одну сторону.

Де поселитися на Кіпрі

Так як Кіпр це один із найпопулярніших туристичних напрямків, на острові є чимало цікавих баз та готелів. На острові можна знайти і бюджетні варіанти житла. Ціни на номер у готелі за дві ночі проживання стартують від 2 000 грн (на 2 туристів). Ціна на проживання залежить від місця розташування готелю та умов проживання.

Оренда авто на Кіпрі

Щоб орендувати автомобіль на Кіпрі, необхідно бути старше 25 років і володіти правами міжнародного зразка. Ціни на оренду авто стартують від 38 доларів США (2 дні оренди). Взяти автомобіль на прокат можна поблизу аеропорту, повернути авто потрібно також там.

Читайте також: Зі Львова до Єгипту: усе про відпочинок у країні, Єгипетську Атлантиду та єдине із “Семи чудес світу”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#львівкіпрквитки #кіпрвідпочинок #кіпркудипоїхати #кіпрвизначнімісця #кудипоїхатинакіпрі #кіпрцікавіфакти #новинильвів #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Ми розпочинаємо новий спецпроект на нашому сайті під назвою “Подорожуй із 032.ua”. Кілька разів на місяць ми писатимемо про те, де можна відпочити в Україні, які місця львів'янам обов'язково варто відвідати, як туди доїхати і де зупинитись.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...