• Головна
  • Визначні місця Львова: 5 сакральних пам'яток, які варто побачити у місті, - ФОТО
13:15, 14 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Визначні місця Львова: 5 сакральних пам'яток, які варто побачити у місті, - ФОТО

Визначні місця Львова, які можна знайти у центрі міста. 

Львів вважають культурною столицею України. Це місто із неповторною історією, архітектурою та атмосферою. Свою красою та унікальністю воно приваблює безліч туристів. Кореспондентка 032.ua створила добірку сакральних пам'яток, які можна побачити у центрі. 

Каплиця Боїмів 

На площі Катедральній, 1 можна побачити одну із пам'яток архітектури - каплицю Боїмів. Вона є однією з визначних споруд XVIІ століття. Каплицю збудували понад 400 років тому. Звели її на території тогочасного міського цвинтаря біля Латинського собору. До нашого часу каплиця Боїмів є однією із культових споруд у місті. Біля будівлі часто проводять екскурсії, фотографуються, також можна побачити низку туристів. 

Каплиця Боїмів, Фото: 032.ua

Каплиця Боїмів, Фото: 032.ua

Домініканський собор 

На площі Музейній, 3 у Львові розташована греко-католицька церква Пресвятої Євхаристії у Львові (колишній Домініканський собор). Вона є однією зі значних архітектурних пам’яток національного знання. Це є барокова споруда, можна побачити, що вона є окрасою міста із оригінальним скульптурним оздобленням. 

Собор створили на місці готичного костелу, який через аварійний стан розібрали у 1748 році. У 1990 роках собор передали українській греко-католицькій церкві, тоді його  освятили на честь Пресвятої Євхаристії.

Церква Пресвятої Євхаристії

Церква святого Андрія 

На площі Соборній, 3 розташована церква святого Андрія у Львові (раніше Костел та монастир бернардинів). Це чинна греко-католицька культова споруда, а також історико-архітектурна пам'ятка. Перша служба у церкві відбулася у 1611 році. Це сталося у день святого Андрія, тому храм і отримав свою назву.

У наш час церква святого Андрія є однією із визначних та вишуканих святинь. При цьому, у приміщенні монастиря діє Центральний державний історичний архів України.

Церква святого Андрія, Фото: 032.ua

Церква святого Андрія, Фото: 032.ua

Успенська церква

На вулиці Руських, 5/7 у Львові височить однак із визначних архітектурних об'єктів - Успенська церква. Це чинний мурований храм, святиня належить до Львівської єпархії православної церкви України. Ансамбль храму складається з вежі Корнякта, каплиці Трьох Святителів і власне самої церкви. До нашого часу комплекс є важливою сакральною спорудою, яка приваблює увагу жителів та гостей міста.

Успенська церква, Фото: ua.igotoworld.com

Успенська церква, Фото: ua.igotoworld.com

Латинський кафедральний собор

На площі Катедральній, 1 розташована Львівська катедра. Це значна та унікальна будівля у центрі Львова, яка є своєрідною візитівкою міста. Це культова споруда, римо-католицька базиліка. Збудували її близько 1493 року. Будівля поєднує у собі три стилі: готичний, ренесанс та бароко. Катедру неодноразово перебудовували і добудовували. Її вежа є однією з найвищих споруд у центрі. 

Латинський кафедральний собор, Фото: пресслужби Львівської міськради

Латинський кафедральний собор, Фото: пресслужби Львівської міськради

Читайте також: Куди поїхати біля Львова: бюджений відпочинок на вихідні

Фото на головній: pinterest.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #визначні_місця #Львівщина #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...