Текст Угоди про асоціацію з ЄС досі зберігають під грифом таємності, - Панькевич

Причиною поганої поінформованості громадян України стосовно Угоди про асоціацію з ЄС є, зокрема те, що на текст угоди накладено гриф "Для службового користування". Навіть для народних депутатів доступ до цього документу обмежений. Про це заявив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Олег Панькевич.

Зокрема, на засіданні комітету обговорювали інформацію Посла Європейського Союзу в Україні Яна Томбінські та Посла Великої Британії в Україні Саймона Сміта на тему інформування громадськості стосовно Угоди про асоціацію (УА) між Україною та ЄС.

У своєму виступі Олег Панькевич зазначив, що дослідження консалтингової агенції Key Communications, яке презентували посли, є актуальним та доволі об'єктивним. Результати цього дослідження свідчать, що рівень поінформованості різних цільових аудиторій щодо європейської інтеграції та, зокрема Угоди про асоціацію, дуже низький. Українці схильні розглядати тему євроінтеграції як питання «великої політики», яке не стосується життя пересічних громадян – принаймні, в осяжному майбутньому, а умови, що склались, є сприятливими для маніпуляцій з боку політиків всередині країни, а також для проведення в Україні пропагандистських кампаній із-зовні.

"Причиною необізнаності громадян України стосовно Угоди про асоціацію є також і той факт, що текст угоди все ще тримають під грифом «Для службового користування». Навіть для народних депутатів доступ до цього документу є обмеженим. Цей та інші чинники не сприяють участі суспільства в обговоренні та виробленні політики щодо співпраці України з ЄС, зокрема, щодо ймовірної ратифікації Угоди про асоціацію", - наголосив Олег Панькевич.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі