На Львівщині гіпертоніки не користуються привілеями Кабміну

На Львівщині в реєстрі осіб, вже сьогодні хворих на гіпертонію налічується понад 500 тисяч осіб. З метою поінформованості населення щорічно Всесвітній день здоров’я відзначається 7 квітня у день заснування ВООЗ.

Для проведення цієї дати обирається відповідне гасло. Цьогоріч захід присвячено боротьбі з гіпертонією: «Слідкуйте за своїм кров'яним тиском - скоротіть ризик інфаркту та інсульту» - гасло Всесвітнього дня здоров’я 2013.

 «500 тисяч хворих Львівщини  - це лише офіційні дані. Якщо проаналізувати скільки осіб не звертається за консультацією до лікаря, то насправді ці цифри значно вищі.» - переконані медики

За інформацією головного кардіолога Львівської області С. Павлика: «Гіпертонія – це хвороба, яку слід лікувати. Сьогодні в реєстрі осіб, хворих на гіпертонію, на Львівщині налічується понад 500 тисяч осіб. А всього в Україні зареєстровано 12 млн.осіб, хворих на артеріальну гіпертензію. З них, систематичне лікування отримують лише 14%, періодично приймають лікарські препарати 35%. Щорічно цю хворобу виявляють у 1 млн. українців».

З метою здешевлення ліків для осіб, хворих на гіпертонію, КМУ підписана постанова № 340 від 25. 04 2012 р. «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»

Як стало відомо, реалізація проекту вже розпочата. Для того, щоб придбати ліки за зниженими цінами, пацієнтові необхідно звернутись для отримання рецепту (ліки продаються тільки за рецептом)  до терапевта, кардіолога або сімейного лікаря у поліклініку за місцем проживання. Після цього, з рецептом відвідати одну з аптек, задіяних у реалізації проекту. Рецепт дійсний 1 місяць з дня видачі, і зберігається в аптечному закладі.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі