Психічне здоров’я дітей у Львівській області помітно погіршується.

Завтра, 2 квітня у Львові відзначать  Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм. На Львівщині у дитячих психіатрів області перебуває 145 дітей з розладами спектру аутизму, що становить 29,9 на 100 тис. дитячого населення.

Згідно інформації Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА, сьогодні від аутизму у світі страждає 67 млн. осіб. Згідно з даними ВООЗ психічне здоров’я дитячого населення помітно погіршується.

«Останнім часом в суспільстві щораз більшу увагу привертає проблема загального порушення психічного розвитку (розлади спектру аутизму), яка набуває соціального значення. Епідеміологічні дані свідчать про загальносвітову тенденцію зростання кількості дітей з цією патологією.» - переконані у департаменті.

Згідно слів головного позаштатного спеціаліста з дитячої психіатрії Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Марії Люсак, на сьогоднішній день на диспансерному спотереженні у дитячих психіатрів області перебуває 145 дітей з розладами спектру аутизму, що становить 29,9 на 100 тис. дитячого населення. Але слід відзначити, що не зважаючи на значне покращення діагностики аутизму у дітей його насправді значно більше.

«Збільшення захворюваності дітей на розлади спектру аутизму відмічаються з кінця 80-х років ХХ століття. В Україні суттєвий ріст захворюваності на розлади спектру аутизму спостерігається протягом останніх років. Зокрема, у Львівській області ріст захворюваності з 2007 по 2012 роки зріс більше, ніж у 3 рази.  Захворюваність по Україні складала 4,3 на 100 тис. дитячого населення, у Львівській області 4,6 на 100 тис. дитячого населення.» - каже головний позаштатноий спеціаліст з дитячої психіатрії Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Марії Люсак

Згідно слів Марії Люсак, на сьогоднішній день на диспансерному спотереженні у дитячих психіатрів області перебуває 145 дітей з розладами спектру аутизму, що становить 29,9 на 100 тис. дитячого населення. Але слід відзначити, що не зважаючи на значне покращення діагностики аутизму у дітей його насправді значно більше.

Багато хто з нас знає про таке захворювання, як аутизм. На жаль, медицина ще не здатна вилікувати таких пацієнтів, але наш обов’язок допомогти їм максимально адаптуватися до навколишнього світу. Важливим етапом у допомозі дітям з аутизмом є його рання діагностика. Батьки, в першу чергу, повинні звертати увагу на основні ознаки поведінки, і якщо у дитини присутня хоч одна з таких ознак слід негайно звернутись до лікаря.

 «Від ранньої діагностики та своєчасного початку реабілітаційного процесу залежить доля дітей, хворих на аутизм. Чим раніше буде виставлено діагноз і розпочнеться робота з реабілітації, тим більше шансів, в подальшому, на повноцінніше життя дитини. Тому зараз, як ніколи назріло питання про удосконалення організації медико-соціальної допомоги дітям з аутизмом та їх родинам, яка б відповідала сучасним стандартам.» - кажуть у Львівському обласному дитячому психоневрологічному диспансері.

Коротка довідка:

Ознаки, що вказують на недугу:

• дитина не посміхається, не проявляє теплих і радісних почуттів у віці 6 місяців і більше;

  • уникає дивитися в очі батькам та іншим людям;
  • не переносить набуті навички на іншу обставину або ситуацію;
  • не реагує на своє ім’я, поводиться, ніби не чує;
  • · пізнає навколишній світ неадекватними методами – наприклад, лиже, нюхає;

• не повторює за дорослими звуки, не посміхається у відповідь на усмішку, не проявляє емоції за допомогою міміки у віці від 9 місяців;

• відсутність дитячого лепету у віці 12 місяців;

• відсутність звичайних жестів, таких як вказати пальцем, продемонструвати, витягнути руку, щоб дотягнутися або помахати на прощання, у віці 12 місяців;

• не знає жодних слів у віці 16 місяців;

• відсутність осмислених фраз із двох слів (без наслідування або повторення) у віці 24 місяців;

• відсутність реакції на звернення під назвою у віці 10 місяців;

• будь-яка втрата мови (або лепету), соціальних навичок у будь-якому віці.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі