• Головна
  • На які спеціальності вступатимуть у 2020?
Новини компаній
17:00, 27 листопада 2020 р.

На які спеціальності вступатимуть у 2020?

Новини компаній
На які спеціальності вступатимуть у 2020?, фото-1

Хто зараз найбільш потрібний на ринку праці й на кого вступатимуть випускники шкіл цього року?

Цьогорічна вступна кампанія може дещо затягнутися через карантин. Однак вже відомо, наскільки попит на ринку праці відповідає вибору спеціальностей в 2020 році. За основу взята інформація із порталу VoxUkraine, який провів аналіз і порівняння 822 000 вакансій та даних вступної кампанії.

Не секрет, що при виборі спеціальності враховується не лише інтерес до роботи, а і професійні перспективи, включно із платнею. Наскільки абітурієнти враховують тенденції ринку праці, як роботодавці ставляться до роботи не за дипломом і без досвіду – про це далі.

Кого шукають роботодавці?

Інформаційні технології та управлінська справа – ці напрямки стандартно утримують лідерську позицію. Чимало оголошень і відгуків щодо такої роботи, тому великий відсоток абітурієнтів прогнозовано вибере цей варіант. При цьому, слід обирати ВНЗ не тільки за власними уподобаннями, а і відповідністю програми тим вимогами, які висувають компанії. Так, безробіття серед молоді 15-24 років складає близько 20% останній роки. Головна причина: невідповідність напряму навчання і потребами на ринку праці.

Зі статистики, яку зібрав сайт VoxUkraine видно, що цьогоріч вступники розважливо поставилися до вибору спеціальностей. Основні популярні напрямки збігаються із затребуваними посадами:

  • Інформаційні технології. Це індустрія зі стрімким темпом росту, тому близько третини вступників обрали напрямки «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерна інженерія». Великий плюс, що попит в цій галузі перевищує пропозицію.
  • Управління й адміністрування. Менеджер – одна зі спеціальностей, які вже пару років є однією з найпопулярніших у вступників. Якщо звернутися до сайтів із пошуку роботи, то саме менеджерів із продажу запрошують майже 20% усіх оголошень. При цьому, на затребувану позицію бухгалтера абітурієнти стали звертати значно менше уваги.

Соціальні науки, право і охорона здоров’я займають значні позиції в базах пропозиції роботи. Однак, юриспруденція більше представлена в розділі «попит», аніж «пропозиція». Занадто велика кількість випускників на існуючі робочі місця.

Як обирають працівників роботодавці?

Розглянемо вимоги до випускників IT-факультетів і дізнаємося, чого очікують роботодавці. Серед професійних вимог: мови програмування (обов’язково у 84% випадках), знання англійської (34%), SQL (14%), GIT (13%), Linux (9%). Як бачимо, важливі основні професійні навички, а також знання англійської. Стосовно т.зв. soft skills (особистих навичок) серед програмістів особливих вимог немає: комунікаційні та аналітичні здібності вимагають у 7% вакансій, відповідальність – 5%.

Якщо розглянути вимоги до управлінської та адміністративної роботи, тут комунікативні навички так само важливі, як і професійні. Наприклад, знання ПК потрібне в 16% вакансій, а комунікабельність – в 17%. Також важливо правильно скласти резюме, написати супровідного мотиваційного листа, аби привернути увагу компанії. В цьому успішно і швидко допоможе ресурс https://payforessay.net/.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...