• Головна
  • Чому зросла кількість важких хворих на COVID-19 та яка зараз ситуація із захворюваністю у Львові та області
18:15, 5 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Чому зросла кількість важких хворих на COVID-19 та яка зараз ситуація із захворюваністю у Львові та області

Із березня цього року в Україні триває карантин через поширення коронавірусної інфекції. Щодня кількість хворих збільшується. Серед медичних закладів, куди госпіталізують людей, що захворіли на COVID-19, є Львівська обласна інфекційна лікарня. Станом на 5 листопада у лікарні перебуває 191 пацієнт. 

Кореспондентка 032.ua дізналася у директора Львівської інфекційної лікарні Сергія Федоренка про заповненість ліжкомісць, чому збільшується кількість важких випадків, чи фіксують безсимптомний та повторний перебіги хвороби, а також - чи отримують безкоштовне лікування люди, які захворіли на коронавірус. 

директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко, health-loda.gov.ua

директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко, health-loda.gov.ua

Пане Сергію, яка ситуація зараз із кількістю вільних ліжок у лікарні?

Наразі орієнтовно на 85% заповнені ліжкомісця у лікарні. У відділенні інтенсивної терапії та реанімації перебуває 9 хворих, 5 осіб - на апараті штучної вентиляції легень. Із них 80% - це люди віком від 55 років. Стан більшості хворих, які у реанімації, є тяжкий або надзвичайно тяжкий. Він зумовлений проявами дихальної і серцевої недостатністі, хронічними патологіями (цукровий діабет, надлишкова вага). 

Серед людей, які перебувають у клінічних відділеннях,  55%  - у тяжкому стані, 30% - у стані середньої тяжкості. Лише незначна кількість хворих у відносно легкому стані, які готуються до виписки зі стаціонару. 

Зараз у Львівській області - пік захворюваності на коронавірус?

Зараз дійсно спостерігаємо високу захворюваність. У Львівській області впродовж останнього часу щодня фіксують близько 400 нових випадків. 

У грудні - січні у багатьох людей фіксували пневмонію. Це тоді розпочалося поширення коронавірусної інфекції в Україні? 

Перші випадки захворюваності на коронавірус підтвердили у Китаї у грудні 2019 року. Сезонний грип, який був минулого року в Україні, розпочався у жовтні. Тоді фіксували випадки важких двобічних пневмоній. При цьому, робили тест на грип, у людей підтверджувався результат сезонного грипу.

У нашій країні масово розпочали відзначати хворих на коронавірус із початку березня цього року. Якщо говорити про тяжкість перебігу, про клінічні форми, то більшість - це були середнього ступеню  тяжкості.  Близько 10% - були важкі або надзвичайно важкі форми. Заповненість відділення інтенсивної терапії реанімації становила тоді 30 - 40%. Наразі відділення повністю заповнені хворими.

Зросла кількість важких хворих? 

У порівнянні з квітнем - травнем цього року кількість тяжких хворих зросла. При цьому, побільшало випадків прояву двобічної пневмонії із можливим ураженням легень. Якщо узагальнити, наразі спостерігаємо важчий перебіг коронавірусної інфекції та пневмонії. 

Із чим пов’язано збільшення кількості важких хворих? 

Є кілька причин. Одна із них - мутація самого вірусу. Також через несвоєчасне звернення до сімейного лікаря. Через самолікування, коли люди самостійно намагаються лікувати себе або інших членів родини. 

Кому передбачене безкоштовне лікування у лікарні?

Люди, які отримали позитивний тест на коронавірус, які лікуються на стаціонарі, отримують безкоштовно повний спектр препаратів, які необхідні для лікування. Орієнтовно 5% ліків хворі купують самостійно. Це препарати, що не входять до державного реєстру лікарських медичних засобів та ті, які необхідні для лікування хронічних хвороб.

Чи можна одночасно захворіти і на грип, і на коронавірус?

На жаль, так, це можливо. Найважче, коли буде нашарування двох хвороб. Адже є велике навантаження на імунну систему організму. Наразі у лікарні не фіксували таких випадків. 

А чи фіксували повторні випадки захворюваності на COVID-19?

Такі випадки дійсно є, їх фіксують у різних країнах. У нашій лікарні таких ситуацій не було.  

Що відомо про безсимптомні випадки?

Безсимптомні випадки фіксують. Особливо це характерно для дітей, для людей молодого віку до 20 років. Такі випадки небезпечні тим, що хворий може заразити інших людей. 

Як правило, коли немає симптомів, то і не зустрічаються випадки пневмоній. Пневмонія - це стан, що характеризується гарячкою, кашлем, можуть бути болі у грудній клітці. Безсимптомно пневмонії проходять у рідкісних випадках. 

Скільки триває інкубаційний період коронавірусної інфекції?

Інкубаційний період триває до 14 днів. У рідких випадках - до 21 дня. Впродовж цього часу можуть з’явитися клінічні прояви хвороби. 

Якщо людина захворіла на коронавірус і одужала, чи є імунітет на якийсь термін?

Це питання складне, його досліджують. Різні наукові джерела подають різну інформацію. В одних випадках називають кілька місяців, інші зазначають, що захворіти ще раз не можна лише декілька тижнів. Однозначно відповісти наразі не можна. 

Як слідкувати за здоров’ям після одужання? 

У більшості хворих фіксують посткоронавірусний синдром. Це явище загальної слабкості, можуть бути болі у верхніх та нижніх кінцівках, запаморочення. Така симптоматика може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Залежно від того, які органи і системи уражені, треба приймати або симптоматичну, або загальноукріплюючу терапію, бути на свіжому повітрі, дозовано робити фізичні вправи.  

З якими проблемами зіштовхується медперсонал у інфекційній лікарні?

Для персоналу нашої лікарні надзвичайно складно надавати хворим допомогу розпочинаючи з березня цього року і по сьогоднішній. Це моральне виснаження, також виснаження зумовлене роботою у спеціальному одязі, адже вони постійно перебувають у захисних масках, костюмах. 

На вашу думку, чи варто посилювати карантинні обмеження?

Один із головних елементів нерозповсюдження інфекційної хвороби -  введення випереджувальних карантинних заходів. Можемо побачити, що зараз у багатьох країнах знову діють повторні карантинні обмеження, що були на початку епідемії. Відповідне рішення щодо посилення чи послаблення карантину в Україні ухваює уряд. Базуватися воно має на вивченні прогнозів та поточних показниках захворюваності. 

Довідково. Коронавірусна хвороба 2019 (Coronavirus disease 2019, або COVID-19) - це гостра респіраторна хвороба, яку викликає невідомий раніше коронавірус SARS-CoV-2. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила пандемію у зв’язку з поширенням хвороби у світі, у всіх країнах ввели карантинні заходи та обмеження.  

Зазначимо, станом на 5 листопада у Львівській області загалом виявили коронавірусну інфекцію у 32 069 осіб, із них 939 людей померли та 16 197 пацієнтів одужали.

Нагадаємо, із жовтня в Україні пройшла лабораторний контроль та стала доступною вакцина від грипу. У Львові її також можна придбати та зробити щеплення у лікарні. Кореспондентка дізналася, кому це необхідно зробити у першу чергу, а також - кому заборонено. 

Читайте також: "Карантин вихідного дня": МОЗ планує ввести нові протиепідемічні заходи

Фото на головній: pravda.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032.ua #карантин #Львівщина #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,88
41,93
EUR
45,65
45,73
PLN
10,60
10,64
Оголошення
live comments feed...