09:10, 22 березня 2013 р.
Проти законопроекту щодо протидії корупції в судовій системі виступили… судді
Судді виступили проти законопроекту щодо забезпечення європейських стандартів публічності в судовій системі. Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до деяких законодавчих актів, відповідного до яких, суддів хочуть зобов’язати оприлюднювати власні декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
Даний законопроект вже розглядали на засіданні парламентського Комітету з питань верховенства права та правосуддя. Його метою є здійснення незалежного громадського контролю щодо запобігання і протидії корупції.
«Проект передбачає, що усі судді України зобов’язані оприлюднювати власні декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. При цьому вказані декларації мають бути відкритими для безоплатного цілодобового доступу. Окрім цього, з метою забезпечення права на вільний доступ до судового рішення законопроект передбачає встановити, що до Єдиного державного реєстру судових рішень включаються усі судові рішення судів загальної юрисдикції», – розповів депутат Олег Махніцький.
Проте під час обговорення представники судової влади категорично висловилися проти затвердження проекту. Свою позицію вони аргументували тим, що оприлюднення декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру є конфіденційною інформацією, а її оприлюднення «може призвести до порушення їхніх конституційних прав, зашкодити гідності, честі, діловій репутації, що впливатиме на суддю при здійсненні правосуддя». Представники судової влади також побоюються, що оприлюднення відомостей з декларації, включно з даними про майновий стан та заробітну плату судді, може призвести до «помсти суддям під час здійснення правосуддя з боку учасників судового процесу та зацікавлених осіб». Окрім цього, представники судової влади наголосили, що запровадження норми про включення усіх судових рішень судів загальної юрисдикції до Єдиного державного реєстру судових рішень лише перевантажить реєстр та унеможливить його роботу.
«При цьому вони чомусь не враховують загальноєвропейську традицію оприлюднення декларацій державних службовців, у тому числі і суддів, на офіційних веб-сайтах відповідних державних органів у мережі Інтернет. Також не враховано той факт, що рівень публічного захисту державних службовців, у тому числі і суддів, щодо забезпечення конфіденційності особистої інформації є значно нижчим з огляду на їхнє становище у суспільстві. Також не враховано, що після оприлюднень декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру народними депутатами України не сталося жодного порушення депутатських прав і це жодним чином не вплинуло на їхню безпеку. Оприлюднення декларацій лише забезпечило громадський контроль за законодавчою гілкою влади», – прокоментував Олег Махніцький.
Свободівець охарактеризував позицію представників судової влади щодо забезпечення їхньої безпеки як зловживання правом на забезпечення незалежності та недоторканності. «… оскільки, як показує досвід європейських держав та досвід України, оприлюднення декларації жодним чином не вплине на безпеку, якщо доходи та майно особа отримала законним шляхом».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
ТОП новини
Оголошення
23:11, 27 листопада
46
15:35, 30 листопада
09:28, 3 грудня
13:29, 1 грудня
7
08:00, 29 листопада
7
live comments feed...
Коментарі