• Головна
  • У Львові дегустували коньяки «АрАрАт»
Реклама
15:51, 25 березня 2013 р.

У Львові дегустували коньяки «АрАрАт»

Реклама

У Львові відбулася презентація «АрАрАт. Антологія». З історією, виробництвом та смаком однієї з найвідоміших марок вірменського коньяку львів’ян познайомив Бренд Амбасадор Андрій Лопатін.

З легендарним коньяком «АрАрАт» український споживач знайомий вже давно. Проте навіть цінителі цього міцного напою мали змогу вперше почути цікаві і раніше невідомі для себе факти: чому продукт Єреванського Коньячного Заводу має право називатись коньяком, а не бренді, якою є історія та технологія виготовлення напою, як правильно пити коньяк – теплим чи з льодом. Отже найцікавіше, чого ви ще не знали про вірменський коньяк «АрАрАт».

У Львові дегустували коньяки «АрАрАт», фото-1

 Все починається з винограду…

Для виготовлення автентичного вірменського коньяку «АрАрАт» використовуються винятково місцеві ендемічні сорти винограду. Основні з них — це Воскехат, Гарандмак, Чілар, Мсхалі, Кангун і Ркацителі.

Збирають виноград наприкінці вересня – на початку жовтня, після чого він йде на переробку. В результаті останньої отримують біле виноградне вино.

Шляхом подвійної дистилляції у перегінних апаратах шарантського типу з вина продукують коньячний спирт, що має міцність у 71 градус. 

Багато хто думає, що коньяк розливають у пляшки відразу із дубових бочок, де він витримувався роками. Проте, це зовсім не так. Сама технологія виготовлення коньяку називається «купажуванням». Смак вашого улюбленого коньяку – це результат талановитого змішування кількох видів коньячних спиртів різних років витримки.

 PZ_LUFA_Lviv_19-02-13_Presentation_Ararat_IMG_2651

  Смак та аромат коньяк отримує від дубової бочки:

Саме коньячний спирт проходить витримку часом у дубових бочках. Скільки часу спирт витримуватимуть – залежить від його якості, за яких погодних умов дозрівав виноград і який він має смак.

Дубова бочка – один з найважливіших етапів виготовлення благородного напою. Саме вона згодом надасть вірменському коньяку неповторного смаку. Залежно від того, який термін витримки ви згодом відчуєте в своєму бокалі смак шоколаду, ванілі, чорносливу чи кедрового горіху.

На Єреванському Коньячному Заводі, де виготовляють славнозвісний «АрАрАт», є і власне виробництво бочок. Виготовляють їх з чорного карабахського дуба, з дерев віком не менше 70-ти років. Збірка бочок – це виключно ручна робота.

У Львові дегустували коньяки «АрАрАт», фото-2

 В середньому бочку використовують не більше 70 років. Прийнято, що молодий спирт заливають лише в нові бочки. Чим більший термін витримки коньячного спирту, тим більше вживаних дубових бочок він «бачить». Навіть «наймолодший» коньяк витримується в двох бочках. Спирти, які мають 20 і більше років, витримуються протягом усього часу щонайменше у восьми різних бочках.

У Львові дегустували коньяки «АрАрАт», фото-3

 Цікаво, що на сьогодні на Єреванському Коньячному Заводі використовується 38 тисяч бочок, в яких витримуються коньячні спирти. За рік витримки з бочки випаровується 2-3% вмісту. Ці втрати неминучі і носять поетичну назву «Доля ангелів». «Дістається» «Доля ангелів» і працівникам, які день в день перевіряють стан бочок. В цілях безпеки з ними укладають контракти, згідно яких вони не мають права сідати за кермо. Справа в тому, що спиртові пари відчуватимуться у разі перевірки, хоч коньяк працівники і не вживали. Саме тому необхідним транспортом майстрів забезпечує завод.

І ще одна важлива деталь, яка розвіє наше з вами уявлення про зберігання бочок. Усі цехи, де витримується спирт, знаходяться виключно над рівнем землі, а не в погребах, як це уявляє більшість з нас. Щоб відбувся процес обміну між спиртом та дубовою бочкою, потрібне свіже повітря. Саме тому цехи витримки - це п’ять поверхів в гору, де зберігаються колосальні запаси коньячних спиртів.

PZ_LUFA_Lviv_19-02-13_Presentation_Ararat_IMG_2845

  Магія купажу:

Усі прославлені види вірменського коньяку «АрАрАт» до цього часу виготовляються за «рецептами» легендарного майстра купажу Маркара Седракяна.

Що ж таке «купаж»? Коньяк, який ви налили до свого бокалу – є купажем, іншими словами - сумішшю кількох видів коньячних спиртів. Щоб отримати неповторний смак коньяку, майстри змішують щонайменше 12 видів спиртів з різних сортів винограду різних років витримки.

У Львові дегустували коньяки «АрАрАт», фото-4

 Кожен вид коньяку «АрАрАт» має свій унікальний купажний лист. До прикладу, щоб створити «АрАрАт 3*» використовують 12 видів коньячних спиртів 4, 6, 12 років витримки.  Потім до спирту додають воду, яку Єреванський Коньячний Завод бере з Кахнапюрівського джерела. І в цьому також є своя унікальність смаку вірменського коньяку. Справа в тому, що вода з цього джерела настільки чиста, що її не дистилюють. Вода проходить лише механічну очистку, після чого змішується з коньячним спиртом. В результаті напій отримує неповторний живий смак. За словами Андрія Лопатіна цьому факту заздрять навіть виробники найдорожчих французьких коньяків.

То що ж таке бренді і що таке коньяк? За технологією виготовлення це один і той же алкогольний напій. Справа в тому, що назва «коньяк» походить від назви провінції Коньяк, що у Франції. І лише виготовлений там бренді має право називатись коньяком. Проте, свого часу між Францією, Росією та Вірменією було підписано своєрідний договір. Зокрема, в ньому зазначено, якщо весь процес виробництва коньяку (від вирощення винограду до купажу) проходить на території Вірменії – цей напій має право називатись «вірменським коньяком». Але є одна особливість: такий напис ви зустрінете лише на кирилиці, а от латинським написом назва звучатиме виключно як  «Armenian brandy».

 PZ_LUFA_Lviv_19-02-13_Presentation_Ararat_IMG_2626

  З бочки у пляшки:

Перш, ніж у пляшки розіллють коньяк, вони проходять обов’язкову очистку. Але тут ви здивуєтесь в черговий раз – пляшки спершу миють молодим коньячним спиртом не менше 10 років витримки, а потім коньяком, який в них розливатимуть.

Таким чином з них вимивають не лише дрібні піщинки, але і сторонні запахи. Лише після такої ретельної підготовки коньяк розливають у пляшки.

 Теплий чи з льодом?

Ще один міф, який розвіяв під час дегустації бренд-амбасадор Андрій Лопатін, - коньяк п’ють не лише в підігрітих коньячках, і не лише з лимоном. За його словами, теплий коньяк по своєму розкриває особливий аромат та смак. Проте, якщо до нього кинути кілька кубиків льоду – отримаємо абсолютно інший, і можливо навіть цікавіший, результат.

У Львові дегустували коньяки «АрАрАт», фото-5

 Дуже оригінальні і коктейлі на основі коньяку, наприклад, 6-тирічний «АрАрАт. Ані» з гранатовим соком та скибочкою лайму. Для коктейлів бренд-амбасадор «АрАрАт» радить використовувати «молоді» коньяки. 

А от коньяк 20-річної і більше витримки, наприклад «АрАрАт.Наірі» варто пити в чистому вигляді, щоб відчути весь насичений смак та аромат.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...