• Головна
 • У Львові відбудеться перший посткарантинний офлайн-фестиваль з імпровізації, - ПРОГРАМА, ОНОВЛЕНО
Партнерський матеріал
15:17, 10 серпня 2020 р.
Надійне джерело

У Львові відбудеться перший посткарантинний офлайн-фестиваль з імпровізації, - ПРОГРАМА, ОНОВЛЕНО

Партнерський матеріал
Фото з Вікіпедії

Фото з Вікіпедії

Упродовж 14 - 16 серпня у Львові відбудеться Фестиваль миттєвого мистецтва. Це перший посткаранний мультижанровий офлайн-фестиваль з імпровізації у Львові. Імпровізації навчатимуть за п'ятьма напрямами - театр, танець, музика, література, візуальне мистецтво. Подія відбудеться у Палаці культури імені Гната Хоткевича.

Як розповіли 032.ua організатори події, під час фестивалю з учасниками розмовлятимуть, вчитимуться й практикуватимуть імпровізації за участі досвідчених митців і мисткинь. Програма кожного із днів фестивалю складається із двох частин - денної і вечірньої. Денна частина фестивалю є безкоштовною, у неї входять лекції та майстер-класи. На денні події вхід вільний, однак за попередньою обов`язковою реєстрацією ТУТ. Вечірня програма мистецьких перформансів є платною, а купити квитки можна як на кожен день окремо, так і на всі дні фестивалю зі знижкою 15%.

Програма Фестивалю миттєвого мистецтва

Програма ФММ

Програма ФММ

День перший (14.08.2020)

Фестиваль розпочнеться у п'ятницю, 14 серпня. Перший день ФММ буде присвячено виключно танцювальній імпровізації. Офіційне відкриття відбудеться о 17:00 у Палаці ім. Хоткевича, а вже о 17:30 стартує денна програма.

 • Перенесено з 17:30 на 18:30, триватиме до 19:15 — лекція культурологині й дослідниці танцю Юлії Півторак. Викладачка кафедри культурології УКУ, випускниця програми "Студій перформенсу" Нью-Йоркського Університету та активна учасниця глобальної аматорської танго-спільноти. Під час події лекторка буде розмірковувати разом з відвідувачами про хореографію та імпровізацію, модерний та постмодерний танець, про демократичний рух та тіло демократії. Реєстрація обов`язкова.
 • Перенесено з 18:30 на 17:30, триватиме до 18:15 — практика з перформеркою, танцівницею та викладачкою Марією Бакало. Хореографиня низки фестивалів та культурних подій (LvivMozart 2017, 2018; ''Осінь на Плутоні", інклюзивного проєкту "Погляд", 'Втіло'', ''PushOk'', ''Dancefullness'', ''Кіт Гаватовича"), засновниця школи сучасного танцю "Contemporary dance space" проведе практичне заняття з танцювальної імпровізації, де буде спрямовувати відвідувачів втілювати свою уяву, відчуття простору та динаміки часу в ритмічному русі тіла.
 • 19:30 — 20:30 — танцювальний імпровізований перформанс. Це спонтанна тілесно-просторова поезія, що творитиметься за методом real time composition, poetic movement та інших тілесно-перформативних практик, які зводяться до процесу миттєвої композиції імпровізації і включать досвід навчання у таких майстрів імпровізації як Billie Hanna, Stephen Batts, Peter Pleyer, Ben Duke, Валентина Цзина та інших. Виконавці: хореографиня Марія Бакало, танцівники Ольга Шередько, Анастасія Мороз, Лілія Мельник, Микита Кравченко, Алла Шляхова. Музика: Марія Яремак, рояль, міді-клавіатура.

День другий (15.08.2020)

У суботу, 15 серпня, відбудеться день музичної та візуальної імпровізацій. Завершить фестивальний день дивовижний музично-візуальний перформанс від Марка Токара, гурту "Гравіцапа" та Олександра Пелипенка. 

 • 14:00 —14:45 - лекція українського джазового саксофоніста Михайла Балога. Музикант, автор методик Vedel School і проєкту електронної музики MANU розкаже про те, як імпровізувати з музикою, про експерименти ритмом, композицією, тональністю та гучністю. 
 • 15:00 — 16:15 - майстер-клас від джазового контрабасиста світового рівня Марка Токара. Це перший український музикант, що грав на Chicago Jazz Festival, і він розповість про імпровізацію на музичних інструментах. Кожен охочий зможе випробувати себе в цьому мистецтві. Через погіршення стану здоров'я, Марк Токар не зможе провести майстер-клас, замість нього подію проведе Михайло Балог.
 • 16:45 — 17:30 - лекція перформерки, графічної дизайнерки та ілюстраторки Світлани Власової. Художниця працює у станковій графіці, а також у напрямку східного мистецтва (дзен-каліграфії). Під час лекції вона розкаже та продемонструє техніки візуального мистецтва, де виключну роль відіграє імпровізація.
 • 17:45 — 19:00 - майстер-клас від майстрині у галузях текстилю, живопису, книжкової графіки та ілюстрації Зоряни Базелевич. Лекторка займається індивідуальною і груповою психотерапією, гештальт-терапією, арт-терапією. Під час практики у відвідувачів буде змога поринути у вир власної фантазії та зобразити її методом інтуїтивного живопису.
 • 19:30 — 20:30 - музично-візуальна імпровізація. Відвідувачам запропонують побачити й послухати, як втілюється смілива фантазія митців. Музичні експерименти з інструментами здійснюватимуть: Марк Токар не зможе бути присутнім, “Гравіцапа” (Олександр Жабокрицький - гітара, Євген Гетьманець - ударні, Володимир Стернюк - кларнет) та Олександр Пелипенко (VJ-set). Паралельно на десятиметровому екрані транслюватимуть візуалізації.

День третій (16.08.2020)

У неділю денну частину складуть лекції та майстер-класи із літературної і театральної імпровізацій, а увечері Ma3gun та письменники покажуть симбіоз цих двох напрямків.

 • 14:00 —14:45 - лекція культурологині Оксани Дарморіз. Голова ГО "Українська асоціація культурологів - Львів" та доцентка Львівського національного університету імені Івана Франка цікавиться міфологіє, культурною ідентичністю та семіотикою. Лекторка розповість про світ літературного акціонізму, де буде йтися про експромти, перформанси, гепенінги, різні літературні формати, які створюються в режимі живого часу. Про Львів як середовище літературного акціонізму та тих, хто творив і творить це середовище.
 • 15:00 — 16:15 - практика зі засновницею тренінгової компанії та низки соціально-культурних проєктів Іриною Снітинською. Радіоведуча розпвість про те, як вправно розповідати історії чи то на кухні, чи то перед стадіоном, про інструменти побудови розповіді, способи донесення інформації до різних людей,  емоції, натхнення, героїв та образи, які кожен з нас створює та переказує щодня.
 • 16:45 — 17:30 - лекція театрознавиці Уляни Рой. Керівниця львівського інклюзивного театру «І Сміх, і Сльози» познайомить аудиторію з різними формами імпровізації в театральній сфері, зокрема з перформансом, гепенінгом, форум-театром, експериментальними та концептуальними театральними проєктами на українських та закордонних прикладах.
 • 17:45 —19:00 - майстер-клас від українського актора театру й кіно Ярослава Федорчука. Провідний актор Львівського академічного театру імені Леся Курбаса та учасник музичного гурту «Миклухо Маклай» допоможе попрацювати з власною тілесністю, а також з основними елементами імпровізації - довірою та комунікацією.
 • 19:30 — 20:30 - театрально-літературна імпровізація. Цього разу свої короткі форми сценічної імпровізації виконавці будуть створювати не лише за участі глядачів, а ще й з літератораторами. Виконавці: Ma3gum Improv Group та львівські літератори.

Читайте також: Як у Львові день народження "Запорожця" святкували, - ФОТО, ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #події #Палац Хоткевича #ФММ #фестиваль #імпровізація #афіша подій #куди піти у Львові #театр
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...