На базі Геопорталу міста Львова створили перший в Україні “Кабінет геодезиста” онлайн

На базі Геопорталу міста Львова створили перший в Україні “Кабінет геодезиста” онлайн, Євгенія Пласконь

У Львові створили сервіс для прийому топографо-геодезичних робіт - “Кабінет геодезиста”. Онлайн-сервіс працює на базі Геоінформаційного порталу міста Львова.

Як повідомили 032.ua у Департаменті містобудування Львівської міської ради, новий сервіс розробили спільно з київськими інженерами. Такий “кабінет” є першим в Україні. Передбачається, що ним зможуть скористатися геодезисти й землевпорядні організації при опрацюванні великого обсягу даних. У “кабінеті” можна провести усі процеси онлайн - від отримання вихідних даних до внесення оновлених (результатів) знімань в топографічній основі.

Кабінет геодезиста

За даними начальника відділу інженерних споруд, транспорту та геослужби Максима Курка́, спершу виникла ідея ввести векторизовану цифрову базу даних топооснови, так звану “цифру”. 

“Ми перейшли з паперових носіїв до цифрової топографічної основи, з планшетів 1:500 — до векторизованих даних, які опрацьовували за допомогою програми Digital, пізніше — у програмному забезпеченні QGIS. На наступному етапі до нас почали активно звертатися геодезисти. Щоб забезпечити запитувачів інформацією, яку вони можуть побачити у себе на комп’ютері, ми створили електронний кабінет”, - зазначив Максим Курко.

Кабінет геодезиста, скріншоти Кабінет геодезиста, скріншоти

У Департаменті зазначають, що при розробці сервісу не змінювали суть топооснови та геодезії: змінився підхід до опрацювання топооснови. Станом на нині, до приклад, усі знімання, завантажені в електронний кабінет, за лічені секунди з’являються в геоінформаційній системі.

“Ми змінили процес прийому топографо-геодезичних знімань. Наведу аналогію. Коли ви відсилаєте річ Новою Поштою, ви можете простежити її статус: доставлена, в дорозі. Так само користувачі кабінету геодезиста завжди поінформовані: чи видано вихідні дані, чи перевірені вони, чи на стадії перевірки, чи внесені в топографічну основу. Якщо щось потребує доопрацювання, працівники відділу залишають для спеціаліста коментар в електронному кабінеті”, - зауважив Максим Курко.

При впровадженні сервісу проводили зустрічі з геодезичними організаціями та практики безпосередньо з геодезистами, знімали відеоролики, давали можливість скористатися геоінформаційною системою. У Департаменті переконані, що цей сервіс можна розвивати й надалі, розширювати функціонал за іншими категоріями. Наприклад, для використання інженерними та комунальними службами.

Читайте також: 85-річчя створення “Шотландської книги”: у Львові на фасаді “Шкотської кав’ярні” встановлять таблицю

новини Львова ЛМР Департамент містобудування геодезія онлайн-сервіс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі