
14:13, 30 червня 2020 р.
Надійне джерело
Скільки коштів НСЗУ виплатила медикам Львівщини за боротьбу з COVID-19

Фото ілюстративне, з сайту ZIK.ua
Львівська область посідає третє місце серед усіх областей України по виплатах за Програмою медичних гарантій. У Національній службі здоров'я України відзвітували про виплати медикамі із загального бюджету. За надання спеціалізованої медичної допомоги 102-ом закладам Львівської області виплатили понад 857,8 млн грн; за надання екстреної медичної допомоги - майже 98,5 млн грн. Ще 71,4 млн грн медзаклади Львівщини отримали за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього.
Як повідомили у пресслужбі НСЗУ, Західний міжрегіональний департамент Служби опікується 477 закладами охорони здоров’я восьми областей – Львівської, Рівненської, Волинської, Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької. За квітень - червень за надання послуг за Програмою медичних гарантій спеціалізованим медзакладам цих областей виплатили 3,6 млрд грн. Центри екстренної медичної допомоги отримали 411 млн грн.
Програму медичних гарантій в Україні впровадили з 1 квітня 2020 року. За цей період 103 медичні заклади на Львівщині отримали понад 1 млрд грн. У зв’язку з пандемією COVID-19 Програму розширили на 4 додаткові пакети – з надання допомоги пацієнтам з підозрою або захворюванням на COVID-19. За надання такої допомоги 1 047 закладів по всій країні отримали від НСЗУ понад 1 млрд 600 млн грн.
Станом на нині, за звітністю НСЗУ, усі виплати за квітень і травень отримали 25 центрі екстреної медичної допомоги; 237 закладів, які надають стаціонарну допомогу, - за квітень і 159 з них - за травень; 768 закладів, в яких працюють мобільні бригади - за квітень і 365 - за травень; 97 закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, повністю отримали виплати за квітень.
Загалом, за квітень - травень у медзакладах, які були визначені для лікування COVID-19, отримали стаціонарну медичну допомогу 11 146 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. З них – 1 971 пацієнт отримав медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії. Усі ці послуги є безоплатними.
У Міністерство охорони здоров'я також подали бюджетну декларацію щодо змін до Програми медичних гарантій 2021 - 2023 років. Так, на 2021 рік пропонують виділити 240 млрд грн (близько 6% ВВП), ще 67 млрд грн – для надання допомоги, хворим на COVID-19 або з підозрою на нього. За ці кошти планують наблизити медичну допомогу до пацієнта: лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному рівні, впровадження мобільної психіатричної допомоги, розвиток медреабілітації та розширення програми реімбурсації “Доступні ліки”.
Читайте також: Українські лікарні будуть дофінансовувати: коли та які установи отримають додаткові кошти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Усі матеріали, що стосуються поширення коронавірусу у Львові, Україні та світі, останні новини від державної влади та міста, корисна інформація для українців, поради від лікарів, актуальна інформація про роботу закладів громадського харчування, торгових центрів тощо.
Останні новини
Оголошення
04:59, 4 грудня
10:11, 10 грудня
18:44, 12 грудня