• Головна
  • У парку "Знесіння" відкрили 5 стежок здоров'я, де можна безкоштовно займатися спортом
18:11, 22 червня 2020 р.
Надійне джерело

У парку "Знесіння" відкрили 5 стежок здоров'я, де можна безкоштовно займатися спортом

Фото - з відкритого доступу (ілюстративне)

Фото - з відкритого доступу (ілюстративне)

Від 22 червня у львівському парку "Знесіння" запрацює 5 стежок здоров'я (теренкурів). Всі охочі зможуть безкоштовно займатися там фізичною активністю та оздоровлюватися. 

Ініціаторами відкриття стежок стали: Регіональний ландшафтний парк «Знесіння», Світова федерація Українських лікарських товариств (СФУЛТ). Співорганізатори – ЛНМУ ім. Данила Галицького, Департамент ОЗ ЛОДА, Управління ОЗ Львівської міської ради, Українське лікарське товариство у Львові.

До створення оздоровчих маршрутів долучилися працівники парку, викладачі ЛНМУ ім. Данила Галицького, а також волонтери з Польщі та Словенії.

Як розповів журналістці 032.ua професор Андрій Базилевич, робота над створенням оздоровчих доріжок стартувала ще в серпні 2019 року. Наразі запрацюють три кардіологічні стежки (0,560 км; 1,175 км та 1,875 км). Вони обладнані чотирма інформаційними стендами, на яких детально описано про оздоровчу ходьбу, історію теренкурів, цікаві місця парку.

Також у парку "Знесіння" створили дві загально-оздоровчі стежки (2,515 км та 3,065 км), які об’єднують п’ять загальнодоступних спортивних майданчиків. Стежки поділені на певні відстанні за допомогою стовпців та паличок, що дозволить людям розуміти, яку відстань вони вже подолали. 

Що таке теренкур?

Теренкур — це метод санаторно-курортного лікування, що передбачає дозовані фізичні навантаження у вигляді пішохідних прогулянок, сходжень в гористій місцевості за певними, розміченим маршрутами. Теренкур розвиває витривалість, покращує роботу серцево-судинної системи і органів дихання, стимулює обмін речовин, нервову активність.

Звичайно проводиться під наглядом лікаря. В даний час термін теренкур частіше вживають для позначення спеціально прокладених маршрутів, призначених для лікувального ходіння.

Кому рекомендовано займатися ходьбою?

Ходьбою як методом лікування лікарі зацікавилися в середині дев'ятнадцятого століття. Наприклад, в 1845 році лікар Хартвиг своїм пацієнтам радив прогулянки вздовж моря. Професор Вербер з 1862 року активно рекомендував пацієнтам ходьбу по стежках гірських курортів Німеччини і Швейцарії. У 1885 році німецький лікар Ертель підвів всі ці починання до нововведення теренкура (від слів терен – місце, курація – оздоровлення)- нового методу лікування деяких захворювань за допомогою дозованих (заданих лікарем) піших прогулянок до мінливих характеристиками протяжності, нахилу маршруту і темпу кроку.

Дуже швидко теренкур став популярний в Європі. Перевага теренкурів полягає в тому, що відсутній сильне навантаження на серцево-судинну систему та уопорно-руховий апарат, що дозволяє проводити його людям огрядним і слабо підготовленим фізично. Крім того, при серцевих захворюванні, біг може погіршити стан, а теренкуром займатися можна розвинути у пацієнтів фізичну активність.

Нагадаємо, що міський голова Львова Андрій Садовий запропонує міністру охорони здоров’я України створити у кожній лікарні відділення для лікування хворих з COVID-19. У зв’язку з цим, всім медичним закладам потрібно буде надавати відповідне фінансування.

Читайте також: Карантинні обмеження у Львівській області продовжили до 22 червня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#парк "Знесіння" #теренкури #хотьба #оздоровлення #Львів #Львівщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...