Кому потрібні хворі діти? - 032.ua

Кому потрібні хворі діти?

Усередині кожної людини йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк представляє зло - заздрість, ревнощі, егоїзм, амбіції, брехню ... Інший вовк несе в собі добро - мир, любов, надію, істину, доброту, вірність. Перемагає той вовк, якого ти годуєш.

«Допоможіть врятувати дитину» - такі оголошення буквально переслідують нас в соцмережах, на телебаченні, радіо, у кас супермаркетів. Держава, яка ратує за безкоштовну медицину, безсоромно знизує в сторонці плечима: немає грошей - не буде у дитини шансу на життя.

Офіційно
МОЗ визнає, що сьогодні майже 80% дітей мають одне або кілька захворювань, лише 15-20% малюків народжуються цілком здоровими, у кожної третьої дитини фіксуються відхилення у фізичному або психічному розвитку.

В Україні дитяча смертність у два рази вище, ніж у європейських країнах. На сьогодні в нашій країні на 1000 немовлят 8,2 народжуються мертвими. При цьому держави, які мають розвинену економіку, а також сучасні медичні технології, давно вийшли на показник малюкової смертності 3-5 на 1000 народжених.

Щодня на одного нардепа в Україні витрачають понад 2 тисячі гривень. У суму входять витрати на зарплати депутатів та їх помічників, витрати на проїзд депутата, в тому числі на перельоти, лікування, путівки в санаторій, телефонний зв'язок, проживання в готелі та канцелярське приладдя.

Заробляє за день депутат - 460 гривень, ще по стільки ж витрачається на його помічників і щоденні службові витрати. Проживання в готелі коштує державі - 450 гривень. Кожен день на оздоровлення народному депутату виділяють 106 гривень, 73 гривні на проїзд, 15 - на появу в медіа, 13 гривень - на телефон і 2 гривні на канцелярське приладдя.

Однак оточивши такими благами себе, слуги народу не в змозі забезпечити якісним лікуванням маленьких українців. Батьки важкохворих дітей залишаються один на один зі своєю бідою, коли їм називають суму, необхідну для лікування за кордоном. І тоді допомога небайдужих людей стає чи не єдиним шансом на порятунок для хворої дитини.

Моя хата з краю
Журналісти мережі міських сайтів CitySites запитали у своїх читачів: «Як ви реагуєте на прохання про допомогу хворим дітям в соцмережах?» Виявилося, що більшість українців не довіряє подібним оголошенням, тому що боїться шахраїв. Кожен третій респондент готовий допомагати нужденному, якщо його фінансове становище покращиться. Але сьогодні - вибачте, немає. Частина опитаних чесно зізналася, що не звертає увагу на прохання. Деякі обмежують свою допомогу «лайками». І тільки 3% наших читачів перераховували гроші.

Справедливості заради варто відзначити, що дійсно, випадків шахрайства на горі людському чимало. Соцмережі розв'язали руки шахраям. Фотографію хворої дитини легко знайти в Інтернеті, написати кілька жалісних слів - і оп-ля! - гроши капають на банківську картку. Особливим цинізмом відрізняються покидьки, що обкрадають дитячі рахунки - українська благодійність знає безліч таких випадків. Втім, що заважає нам бути уважними? Адже ми закриваємо квартиру перед відходом на роботу, і не покладаємося на авось.

Досвідчені волонтери зазвичай дають кілька основних порад, як не потрапити на шахраїв. Найпростіше - подзвонити в зазначену в оголошенні клініку і переконатися, що така дитина - не плід чиєїсь хворої фантазії. По-друге, не можна довіряти проханням про допомогу, якщо не додаються офіційні документи (епікриз, виписка з історії хвороби, результати обстежень, направлення на лікування тощо) з підписом і печаткою лікуючого лікаря, на бланку відповідного лікувального закладу. По-третє, групи збору допомоги з готовністю публікують проміжні короткі звіти про розподіл грошей.

Питання ще й в іншому: які вам потрібні докази чесності від людей, які просять, щоб про допомогу? Не всі суцільні шарлатани і шахраї, і, можливо, побоявшись передати гроші аферистові, ви пройдете мимо справжнього лиха.

Хворим дітям поспішають допомогти батьки хворих дітей
«Вчора розіслала безліч прохань про допомогу друзям, і багато хто відповів. Відповіді такі різні, і знаєте, мами діток з проблемами зі здоров'ям відразу хочуть допомогти. Є мами і здорових малюків, які готові зробити перерахування, але їх набагато менше. А одна матуся мене зовсім засмутила, відповівши, що допомогла б, звичайно, але зараз у самій зовсім коштів немає, а слідом в іншій темі на «Однокласниках» пише, що нудно якось без платних смайлів, і купує їх », - поділилася наболілим волонтер Єлизавета.

Зіткнувшись з нещастям одного разу, людина не залишиться байдужою до чужої біди. Волонтери щиро вірять, що навіть п'ять гривень можуть врятувати життя.
Хворі діти не потрібні державній машині. А що потрібно нам з вами, щоб залишитися людьми?

Людина народжується з величезним запасом доброти. І життєво важливо не заглушити в собі це почуття, знайти в собі сміливість простягнути руку допомоги в скрутну хвилину. Історії дітей, яких врятували абсолютно незнайомі люди, підтверджують, що, на щастя, людей з відкритими серцями є чимало.

Одеса. За життя 13-річного Максима Коломійченко боролася вся Одеса. Після раптового інсульту 8-класник впав у кому, потім хвороба ускладнилася запаленням легенів. Спочатку на лікування збирала його школа, потім підключилися учні з усього міста.

одесса

 Прокинувшись, хлопчик спілкувався з матір'ю за допомогою міміки - вона запитувала, а він відповідав очима. Перше слово він вимовив через два місяці. Через кілька днів Максим прошепотів у телефонну трубку директору своєї школи: «Скажіть усім спасибі за життя». У даний момент хлопчина все ще перебуває в лікарні, потрібно тривале і дороге лікування, але лікарі налаштовані оптимістично.

Кривий Ріг. Міша Ковтун народився в 2008 році без стравоходу, він їв через трубочку, яка була у нього в животі. Мішу навіть хрестили в палаті, так як припускали, що він помре. Мамі настійно рекомендували відмовитися від маляти, але вона не погодилась. У Кривому Розі всіма благодійними діями керували Катерина Слізова і Тетяна Недельчук. Зібрали близько 40 тисяч грн. На ці гроші хлопчикові зробили операцію в Москві, і він став одужувати. Зараз це здорова дитина, їсть і обслуговує себе сам. Залишилися лише ДЦП і дистрофія. Як говорить Катерина Слізова, коли вона через три роки побачила Мішу і його маму Світлану, то розплакалася ...

кривой рог

 На фото: зліва Катерина Слізова з сином, праворуч - Міша Ковтун з мамою, якому і збирали гроші.

Миколаїв. Чотирирічній  Олені Яpoш з Нового Бугу Миколаївської області були потрібні гроші на термінову операцію. Небайдужі люди зібрали потрібну суму - 12 лютого дівчинці зробили операцію в Харківський інституті ім.Сітенка.

николаев

  Мама Оленки написала своїм рятівникам: «Дякую за те, що у тяжку годину допомогли мені вилікувати дитину, за те, що є на світі ви - серцем щирі люди. Нехай вам Бог віддячить, Хай все вам буде добре. Хай Бог допомагає в родині та роботі. Щоб у житті ніколи не знали ви турботи. Я вам вклоняюсь щиро ... »

Дніпропетровськ. Кірі Арсеньєвої 25 березня виповнилося всього лише два рочки, у малятка діагностували дитячий церебральний параліч. Зрозуміло, що з таким діагнозом шансів на абсолютне одужання практично немає, але підтримувати здоров'я і можливість соціалізуватися в суспільстві є.

днепропетровск

 Однак для цього потрібні постійні консультації з фахівцями та оздоровлення в пансіонатах. Кірі вкрай необхідно було пройти двотижневе лікування у клініці Козявкіна в Трускавці. Вартість - 6,5 тисяч гривень. Але для батьків дівчинки ця сума була непідйомною. І все ж світ не без добрих людей. Дніпропетровці відгукнулися на заклик благодійного фонду допомогти дитині і зібрали необхідну суму. З 18 лютого дівчинка перебуває на лікуванні у трускавецькій лікарні.

Запоріжжя. Малесенька дівчинка Поліна Остапенко поправилася після лікування в Брюсселі. Позаду операція з пересадки частки печінки, крапельниці і боротьба за одужання. Для порятунку життя Поліни гроші збирала вся Україна. Сума здавалася немаленькою, але волонтери за 1 місяць зібрали 106 тисяч євро.

запорожье

 Харків. Завдяки людям доброї волі трирічна дитина, що випала з восьмого поверху, пішла на поправку. Лікарі констатували в хлопчика важку кататравму, закриту травму грудей, забої легень і серця, закриту травму живота з пошкодженням органів черевної порожнини, важку травму скелета. Небайдужі городяни допомогли родині з оплатою лікування - за останньою інформацією, хлопчик пішов на поправку.

Донецьк. Важко хворій дитині Віті Королю терміново потрібна була дорога операція. Діагноз хлопчика: астроцитома глибинних відділів головного мозку з лівобічним геміпарез статико-локомоторної атаксією, порушенням ликвородинамики, нецукровий діабет, тяжка форма. Оперувати брався професор Ilham Elmaci в турецькій клініці Acibaderm, де запевнили, що після видалення новоутворення в більшості випадків настає повне одужання.

донецк

 «Я відмовляюся вірити в те, що мій син може померти тільки тому, що таких грошей у мене немає. Я сподіваюся, що Вітя встигне дочекатися операції, адже стан здоров'я може погіршитися в будь-який момент », - говорила тоді мама Віктора Олена. Вартість операції - 24 тис. євро. Завдяки допомозі донеччан хлопчикові успішно зробили операцію в Туреччині.

Луганськ. У 7-річної Насті Сінкіной вроджена деформація кісток черепа праворуч із супутніми порушеннями розвитку. З народження Насті щорічно роблять операції, коригувальні форму черепа і личко. Луганчани зібрали 50 тис. грн. на операцію в Москві.

луганск

 Львів. Мешканка Самбірщини завдяки допомозі небайдужих врятувала слух дитині. Кохлеарна система, куплена за зібрані кошти, допомогла маленькій Діанці почути цей світ. ЇЇ мама майже після народження донечки відчула, що таке проблеми. Спершу у Діанки виявили дисплазію тазобедерних суставів, а з часом мама зауважила, що її крихітка не чує. Вердикт лікарів вражав: якщо у дошкільному віці не зробити операцію і не встановити імплантат, Діанка потрапить у світ глухих. Сума 30 000 євро змусила батьків продати усе, що було. Але коштів виявилось замало. Тоді родина вирішила звернутись до благодійників. Допомогла і церква. Наставник єпархії дав дозвіл на збір коштів у храмах. Крім цього було відкрито рахунок, куди поступали кошти. З часом необхідну суму вдалось зібрати. Сьогодні Діанка відвідує спецдитсадок, а скоро вона піде у школу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
18 грудня, напередодні Дня святого Миколая, у Львові засяяла головна ялинка міста. Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua. На урочисту церемонію відкриття завітав міський голова Львова Андрій Садовий, якому українські пластуни передали Вифлеємський вогонь миру. Читайте також: Бути помічником Святого: як у Львові діє Фабрика Миколая Після того, як львів'яни порахували від десяти до одного, головна ялинка міста засяяла, а пластуни почали ділитися святко...
Інтерв'ю
Уже 18 років поспіль у Львові та інших містах Україні діє благочинна акція “Миколай про тебе не забуде”. Сотні волонтерів щорічно збирають подарунки та напередодні свята Миколая приносять їх дітям, які того потребують. Кореспондент сайту 032.ua відвідав Фабрику Святого Миколая у Львові та дізнався, як можна стати помічником та що входить у обов’язки волонтерів. Фабрика Святого Миколая традиційно розмістилася цього року в приміщенні Палацу мистецтв на вулиц...
Суспільство
Наступного тижня центри надання адміністративних послуг у Львові матимуть вихідні дні.  Про це повідомляє департамент адміністративних послуг ЛМР.  Читайте також: Львів в очікуванні свята: куди піти цього тижня Так, 23, 24, 25, 30 та 31 грудня, а також 1 січня ЦНАПи, як і всі державні установи, матимуть вихідні дні. В усі інші дні офіси працюють за звичним графіком. Графік роботи ЦНАПів: Зазначимо, що ЦНАПи працюють у кожному районі Львова. Зокрема на вул....
Суспільство
У Львівській облдержадміністрації визначились із переможцями конкурсу перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування Львівщини. Усього на конкурс виставили 72 лоти, за які боролись 16 перевізників, - передає 032.ua. Згідно з переліком переможців конкурсу, маршрути Львівської області перевізники обслуговуватимуть таким чином: ТзОВ "Успіх БМ" - №№1001, 115, 132, 133, 152, 160, 161, 178, 179, 183, 184, 206, 320, 330, 349...
Кримінал
18 грудня у Львові попрощалися з відомим громадським діячем, волонтером, учасником трьох головних революцій незалежної України Ігорем Коцюрубою. Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, львів'яни провели його в останню путь у Військовому Храмі Стрітення Господнього. Ігор Коцюруба був співголовою "Революції на граніті" (1989), головою "Студентського братства" Львівської політехніки (1989 – 1990), секретарем "Студентського братства" міста Львова у 1990 -...
Суспільство
Українці загалом матимуть 11 вихідних днів у грудні, а також відпочиватимуть з 5 по 7 січня. Про це повідомляє 032.ua.  Читайте також: Метрові снігові замети: якою колись була зима у Львові, - ФОТО Перші потрійні вихідні цього місяця припадуть на католицьке Різдво, яке випадає на вівторок, 25 грудня. Відтак, вихідними стануть також 23 та 24 грудня. Додатковий вихідний день українці відпрацюватимуть уже цієї суботи, 22 грудня. На Новий рік  українці також в...
Новини компаній
З листопада у під`їздах львівських багатоповерхівок почали з`являтися скриньки для свіжих продуктів — FoodBox. Гарно оформлені бокси з кодовими замками привернули нашу увагу, тому ми вирішили розібратися, що це і як працює. Food Box — це чотири окремих відділення, кожне з яких має власний код. Продукти в скринці знаходяться в спеціальному термоящику, що зберігає їх свіжість. Зручність Food Box очевидна. Людина замовляє продукти в інтернеті, не витрачаючи ч...
Суспільство
Сьогодні, 18-го грудня, комунальне «АТП-1» отримало останні зі 100 автобусів МАЗ.  Про це повідомили на офіційній сторінці підприємства у Facebook, передає 032.ua.  Читайте також: У Львові через ДТП на Городоцькій три трамвайні маршрути курсують зі змінами «Отримали вже всі 100 МАЗів і 25 «Електронів». Ще 6 «Електронів» заберемо у виробника найближчими днями», - мовиться у дописі.  Зазначимо, що нові автобуси курсують на маршрутах № 1А, 2А, 3А, 5А, 16, 29,...
Суспільство
Сьогодні, 18-го грудня, на вулиці Городоцькій, 135 у Львові трапилась ДТП між автобусом і трамваєм. Про це повідомили у прес-службі ЛМР, передає 032.ua. Фото: ЛМР Читайте також: До уваги львів'ян: скільки вихідних українці матимуть на Різдво та Новий рік, - ПЕРЕЛІК Унаслідок зіткнення трамвай зійшов з рейок заднім візком. На місці події працюють поліція і служби ЛКП «Львівелектротранс». На час з’ясування причин події та усунення наслідків ДТП трамвайні ваг...