• Головна
  • Що робити, якщо втратили роботу через карантин: поради від львівської бізнес-тренерки
16:29, 25 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Що робити, якщо втратили роботу через карантин: поради від львівської бізнес-тренерки

Що робити, якщо втратили роботу через карантин: поради від львівської бізнес-тренерки

В Україні під час карантину призупинили діяльність багато фірм та компаній, люди зашилися без роботи, хтось тимчасово, а когось взагалі звільнили. Відповідно багатьом зараз бракує грошей для задоволення базових потреб, внаслідок цього виникає панічний стан. 

Як подолати паніку через втрату роботи та бути затребуваним на ринку праці під час карантину журналістка 032.ua дізналася у бізнес-тренерки, блогерки, письменниці, почесної амбасадорки WED ООН в Україні з розвитку жіночого підприємництва Людмили Калабухи

Фото: Людмила Калабуха / надала для 032.ua

У перші дні карантину Людмила Калабуха дописала нову книгу "Коли говорити "ТАК": як повірити в себе та реагувати на негатив" та поділилася з читачами й читачками порадами та спостереженням, як зі сторінок своєї книги, так і аналізом ситуації, яка зараз склалася на ринку праці в Україні та світі. Бізнес-тренерка виокремила три експрес-поради для тих, у кого настрій та прибутки на нулі через втрату роботи: 

 "Стоп"- звинуваченням в тому, що ви не робили

У світовій кризі винні не ви. За спостереженням Людмили Калабухи, найбільше переживають через втрату роботу саме відповідальні люди, звинувачують себе в тому, що не передбачили, не підготувалися, не допрацювали, хоча могли б. Припиніть себе звинувачувати в тому, на що ви не можете вплинути та в чому не винні. Це не перша криза, як у вашому житті, так і у світовій практиці та, на жаль, не остання.

"Ні" - негативним новинах та токсичним людям

Експертка зазначає, що багатогодинний перегляд сумних новин на телебаченні, апокаліптичних прогнозів диванних експертів з соцмереж, спілкування з панікерами та постійно незадоволеними людьми, бажання перечекати та занурення у власну печаль точно не допоможуть знайти нове місце роботи або альтернативні джерела заробітку.

 "Так" новій реальності та пошуку варіантів виходу з кризи

Людмила Калабуха радить пропонувати свої послуги самостійно, згадати всі можливі контакти людeй, яких ви знаєте – онлайн, офлайн та написати їм чи подзвонити. 

Зверніться за порадою до людей, що мають зв'язки та успішний досвід виходу з кризи, просити про допомогу – це нормально, ви не будете їм винні та нехай вас не лякає можливість майбутнього "відпрацювання". Ніхто не буде вас вважати безпорадним чи некомпетентним, навпаки, людям приємно, коли їх вважають експертами і вони радо вам допоможуть.

Проаналізуйте всі свої навички та компетенції, навіть ті, які ви вважали хобі та давно не практикували. Можливо, саме вони зараз стануть затребуваними на ринку праці, особливо, якщо ви зможете надавати свої послуги дистанційно.

За словами бізнес-тренерки, аналітики прогнозують такі тренди розвитку економіки:

  • M2P взаємодія - mentor to person. Людмила Калабуха зазначає, що раніше сміялася, коли жартували в мережі, що помічниця по господарству працює з дому, при цьому відправляє повідомлення та дзвонить, щоб розповісти, що та як готувати, прибирати. Однак зараз це вже тренд, сантехнік може надати покрокову інструкцію онлайн, неабияк популярні й онлайн-няні. Отож, варто подумати, які послуги можете надати суто ви онлайн;
  • Локалізація.У звязку з тим, що логістика вся зупинилася, зараз тренд на все місцеве. Все, що можете зробити на місці та своїми руками буде максимально потрібним, варто пошукати нове місце роботи, підлаштувавши під нього свої компетенції або терміново здобути нові онлайн.
  • Акцент на фріланс. Для роботодавця - це необхідний вихід, щоб максимально зменшити видатки, виплачувати за проєкт, а не ставку. Легше знайти, легше звільнити - не підійшов цей працівник, одразу можна знайти іншого.

"Пандемія та карантин знищили велику кількість бізнесів і спричинили збитки, зараз доля працевлаштування та заробітку виключно у наших руках, все залежить від того, наскільки ми адаптуємося та знайдемо себе у новій реальності", - зазначає Людмила Калабуха. 

Читайте також: Працювати поліцейським під час карантину: львівський патрульний розповів про роботу в нових умовах

Фото на головній ілюстративне з відкритих джерел

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032.ua #карантин #поради #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...