• Головна
  • Перед Великоднем у Львові підсвітили декілька храмів: фото нічних споруд
22:06, 17 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Перед Великоднем у Львові підсвітили декілька храмів: фото нічних споруд

До великого свята Великодня у Львові підсвітили низку храмів. Серед церковних споруд є храм св. Ольги і Володимира, храм Всіх Святих Українського Народу УГКЦ та церкву святого Йосафата.

Як повідомили в пресслужбі Львівського міської ради, роботи виконало ЛКП «Львівсвітло», а за словами директора підприємства Михайла Трача, на черзі ще 14 об’єктів.

«До Великодніх свят ми підсвітили низку храмів. Так, нещодавно ми освітлили храм св. Ольги і Володимира, храм Всіх Святих Українського Народу УГКЦ, церкву святого Йосафата, а також завершили роботи з освітлення церкви св. Андрія та церкви Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор). У планах підсвітити ще 14 об’єктів», — зазначив директор ЛКП «Львівсвітло» Михайло Трач.

Храм святих Ольги та Володимира - це культова споруда кінця ХХ століття, яка розташована на вулиці Симоненка у Львові. Цей храм належить Українській Греко-Католицькій Церкві. Він є зразком модерністської сакральної архітектури. Один з найбільших храмів міста, спорудження якого відкрило сторінку церковного будівництва у Львові доби Незалежності, після падіння комуністичної влади.

Будівництво храму Володимира і Ольги, тісно пов'язане із процесами релігійного відродження у період останніх років радянської влади та перших років Незалежної України. Початком будівництва храму вважається 12 серпня 1990 року, коли учасники мітингу та процесії із Преображенської церкви, заклали тут перший символічний камінь нової церкви, який був освячений митрополитом Володимиром Стернюком.

Церква Всіх Святих Українського Народу — це релігійна споруда, яка розташована на вулиці Петлюри, 32 у Львові. Вона належить Львівській Архиєпархії УГКЦ. Ця споруда є прикладом модерністської сакральної архітектури. Одна із найбільших церков міста.

Перший символічний камінь заклали влітку 1993 року. Будівництво, за проектом Лариси Скорик, розпочалось у 1996. Після завершення робіт із заклади фундаментів, у 1998 році, почалось спорудження стін, а у 2004 монтаж куполів. Перша Літургія, яку очолив єпископ Степан Меньок, була відправлена 9 липня 2006 року на свято Всіх Святих Українського Народу.

Церква святого Йосафата — чинна греко-католицька церква у Львові, на вулиці Замарстинівській, 134. Раніше вано була костелом святого Франциска Ассізького отців капуцинів (РКЦ). Зараз це місце, де знаходяться мощі (останків) блаженного УГКЦ Миколая Чарнецького.

До нашого часу не дійшла частина фресок церкви, вони були знищені в радянський час. У 1990 році церкву передали Українській греко-католицькій церкві і освятили в ім'я святого Йосафата. Нині церквою опікуються ченці ордену редемптористів. Інтер'єр достосований до потреб східного обряду, виконано нові розписи. Виконано ремонт, під час якого перебудовано захристію і прибудовано одноповерховий анекс. Колишній монастир перетворено на житловий будинок. Головний вхід на західному фасаді перетворений на вікно. Колишній дім парафії добре збережений, так і не був потинькований. 2011 року розпочато його перебудову.

Підсвічені до Великодня львівські храми. Фото - ЛМРПідсвічені до Великодня львівські храми. Фото - ЛМРПідсвічені до Великодня львівські храми. Фото - ЛМРПідсвічені до Великодня львівські храми. Фото - ЛМРПідсвічені до Великодня львівські храми. Фото - ЛМРПідсвічені до Великодня львівські храми. Фото - ЛМР

Читайте також: Паска 2020: пряма трансляція служби Божої у львівських церквах, - ПОСИЛАННЯ\РОЗКЛАД

Джерело інформації: пресслужба ЛМР

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#храми #церкви #Львів #Львівщина #Великдень #Паска 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...