• Головна
  • Львів готується до «Галицької кухні»
11:04, 4 лютого 2013 р.

Львів готується до «Галицької кухні»

13-14 березня у Львові відбудеться Міжнародний форум «Галицька кухня: славні традиції, велике майбутнє»

 Перша післявоєнна українсько-польська гастрономічна дуель, ярмарок галицьких продуктів та тематична науково-практична конференція – ці та інші заходи відбудуться у рамках Міжнародного форуму.

Участь у форумі візьмуть кілька десятків рестораторів, кухарів, науковців, письменників, журналістів з України та Польщі. Вони не лише виступатимуть із доповідями, але й дискутуватимуть про те, чим на загал є галицька кухня.

«Чи можна вважати галицьку кухню автономним кулінарним та культурним феноменом, чи є вона частиною української або польської кухні? Чи можна вважати традиційними галицькими стравами наїдки, завезені в українську частину Галичини після 1939 року? Чи може галицька кухня стати аналогом провансальської чи баварської кухні, але на теренах України та Польщі? Якими взагалі є критерії галицької кухні? Ці та інші питання обговорюватимуть під час теоретичної частини конференції. У дискусії, окрім заявлених учасників, зможуть взяти участь всі охочі. Ті, хто не зможе приїхати до Львова, матимуть можливість стежити за перебігом розмови завдяки онлайн-трансляції.» -кажуть організатори.

Форум відбуватиметься на різних локаціях: актова зала ЛНУ ім. І. Франка, Музей  та ще декілька конференційних майданчиків.

Практична частина Форуму передбачає проведення Ярмарку галицьких продуктів 14 березня у дворику Музею Ідей на вулиці Валовій або в подвір’ї Ратуші. Попри презентації і продаж продукції від виробників та рестораторів з України та Польщі, тут заплановано спільне приготування учасниками однієї з традиційних галицьких страв. Також відбудеться низка гастрономічних екскурсій і майстер-класів.

Кожен обід, кожна вечеря учасників форуму стануть одночасно майстер-класом та презентацією галицьких страв. Зокрема, велику вечерю першого дня організовує ресторан «Вінтаж Бутік Готелю». Власники готелю спільно з шеф-кухарем відтворять давню родинну страву, яку презентуватимуть у подачі haut cuisine (висока кухня).

Фінальним акордом форуму стане Перша післявоєнна українсько-польська гастрономічна дуель. Двоє кухарів – один з України, один із Польщі – прилюдно готуватимуть ту саму страву, але за своїми власними рецептами. Окрім атракційної складової та пригощання гостей, така дуель дасть можливість зрозуміти, наскільки схожими між собою на цей момент є польський та український варіанти галицької кухні.

До Форуму буде видано спеціальний випуск Незалежного культурологічного часопису «Ї», присвячений історії галицької кухні. За матеріалами конференції Історичний факультет ЛНУ ім. Франка планує видати окремий вісник.

Міжнародний форум «Галицька кухня: славні традиції, велике майбутнє» - лише один із проектів, який реалізовуватиметься в рамках програми розвитку галицької кухні. Найближчими роками Клуб галицької кухні планує організувати у Львові та інших містах Галичини також низку майстер-класів, конференцій, гастрономічних фестивалів, сформувати бібліотеку галицької кухні (як онлайн, так і офлайн), створити інтернет-портал,який стане майданчиком для знайомства, дискусій і налагодження співпраці між рестораторами, виробниками продукції, науковцями, журналістами тощо.

Довідка

Організаторами є Клуб галицької кухні, історичний факультет ЛНУ ім. І. Франка, Львівський туристичний альянс та Львівська міська рада. В організації допомагають Музей Ідей, Незалежний культурологічний часопис «Ї», «Вінтаж Бутік Готель», «Кумпель Груп» і «Кумпель Тур», а також «Самогонна ресторація» з Тернополя. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...