• Головна
  • У Львові смолоскипна хода вшанує память загиблих під Крут
10:22, 29 січня 2013 р.

У Львові смолоскипна хода вшанує память загиблих під Крут

Сьогодні  29 січня вже вчетверте у Львові пройде  смолоскипна хода. Таким чином активісти вшанують загиблих під Крутами студентів.

«Ми так як і в минулому році,  будемо збирати за смолоскипи 2 гривні, це маленький благодійний внесок кожного учасника маршу, у розвиток нашого Руху.» - повідомляють організатори.

Початок 29 січня пл.Ринок о 19:30

Крім цього як повідомили у Львівській обласній раді вже від 13.00 у Львові розпочнуться заходи з нагоди 95-річчя бою під Крутами.

13.00 -покладання  квітів до могили учасника бою під Крутами Ігоря,

на Личаківському кладовищі.

13.05 - Поминальна молитва за полеглими у бою під Крутами.

13.25 -урочисте проходження ліцеїстів Львівського державного ліцею імені Героїв Крут.

15.00 - Вечір-реквієм з нагоди вшанування подвигу Героїв Крут

у Львівському державному ліцеї ім. Героїв Крут (вул. Пасічна, 68).

18.00 -  Свічкова хода ліцеїстів Львівського державного ліцею імені Героїв Крут, молодіжних організацій та представників громадськості пішохідною алеєю проспекту Свободи від Львівського національного академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької до Марійської площі. 

Коротка довідка:

Бій під Кру́тами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну гривню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...