• Головна
  • Скільки і на чому заробляють програмісти у Львові, - ІНФОГРАФІКА
17:16, 20 січня 2020 р.
Надійне джерело

Скільки і на чому заробляють програмісти у Львові, - ІНФОГРАФІКА

Спеціалізоване українське видання про ІТ-індустрію DOU із 2 грудня по 5 січня провело анонімне опитування серед 10 187 працівників цієї сфери, у якому опитали їх про зарплати, закінчені виші, мову програмування та фреймворк/бібліотеку, що використовуються на поточній посаді. Усі зарплати вказані в доларах США після сплати податків.

Кореспондентка сайту 032.ua пропонує дізнатися, які суми заробляють “айтішники” у Львові, а також випускники і студенти яких університетів найбільше заробляють за фахом.

***

У опитуванні взяло участь 92% чоловіків та 8% жінок, що працюють у сфері ІТ, віком приблизно від 20 до 35 років. Учасники анкетування проживають здебільшого у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі, Вінниці та інших містах. Посади опитаних: Junior SE, SoftwareEngineer, Senior SE, TechnicalLead, SystemArchitect. Найпопулярніші мови програмування: JavaScript, Java, C#/.NET.

Автори дослідження відзначають, що майже в усіх спеціалістів зросла на 50 - 200 доларів США заробітна плата за останні пів року. Станом на грудень 2019 року Junior SE отримували в середньому по Україні 700 доларів зарплати, найбільше отримують System Architect - до 5200 доларів США. У Львові наймолодші спеціалісти заробляють так само - 700 доларів, найбільше отримують Senior SE - 3750 доларів. 

DOU, статистика

По загальній статистиці, Львів опинився на другому місці в Україні за рівнем зарплат айтішників та поступився лише Києву, зате випередив Харків і Дніпро.

DOU, статистикаDOU, статистикаDOU, статистика

Проаналізували автори і середні зарплати програмістів з урахуванням вишу, де ті здобували спеціалізацію. Найбільше отримують випускники Донецького національного технічного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та НТУУ “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. 

DOU, статистикаDOU, статистика

Серед студентів, які ще здобувають освіту, але вже мають роботу, найбільше отримують ті, хто вчаться у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, НТУ “Харківський політехнічний інститут”, “Львівській політехніці” та КНУ імені Тараса Шевченка — понад 1000 американських доларів. Найнижча середня зарплата у студентів ЛНУ імені Івана Франка — 600 доларів США.

Найпопулярнішою мовою програмування є Java, і працівникам, які використовують її на своїй посаді, постійно підвищують зарплату, в середньому на 68 - 130 доларів за пів року. 

DOU, статистика

Щодо фреймворків і бібліотек, то найпопулярнішими серед Java-розробників є Spring і Hibernate. Але найбільше отримують ті, хто послуговується Play, Apache Spark, Node.js. Серед додаткових мов програмування найбільш популярними у Java-розробників є JavaScript, SQL і Kotlin. Втім набагато більше за місяць виплачують тим, хто вміє користуватись Go і Python — 3400 і 3100 доларів США відповідно.

DOU, статистикаDOU, статистика

Нагадаємо, раніше в ІТ Кластері Львова завершили традиційне дослідження IT Research 4.0 та проаналізували як розвивається індустрія у нашому місті.

За матеріалами DOU

Візуалізація даних: Ігор Яновський

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032 #ІТ #статистика #інфографіка #айтішники #програмісти #зарплата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...