Петро Колодій закликав віце-прем’єра визнати УПА на державному рівні

Голова Львівської обласної ради Петро Колодій на нараді за участі віце-прем’єр-міністра Костянтина Грищенка у Львові закликав уряд визнати УПА на державному рівні як учасників Другої світової війни із наданням належних соціальних пільг.  

 "Ветерани УПА та репресовані, на жаль, досі не мають ні належного визнання, ні пільг на державному рівні, - зазначив Петро Колодій. - На Львівщині ми намагаємося підтримати цих людей, щороку виділяючи кошти на фінансову допомогу, а також намагаємося забезпечити їх пільговим пасажирським перевезенням. Однак кошти, які ми можемо виділити на ці потреби з обласного бюджету, мізерна, порівняно з тим фінансуванням, яке, наприклад, витрачається з державного бюджету на пільги ветеранам Другої світової війни. Обласна рада неодноразово зверталася до центральних органів влади із закликом усунути цю несправедливість та визнати ветеранів УПА на державному рівні із наданням належних пільг. Користуючись нагодою, я і сьогодні адресую цей заклик до Вас, пане віце-прем’єр".

 Петро Колодій також наголосив на важливості фінансування програм з охорони здоров’я із державного бюджету. За його словами, щороку з обласного бюджету витрачається 28-30 мільйонів гривень лише на гемодіаліз, який є життєво необхідним для хворих на ниркову недостатність. Тому необхідним є прийняття загальнодержавних програм, хоча б  щодо централізованої закупівлі медичних препаратів для захворювань, які потребують витратного лікування.  

 Голова обласної ради також наголосив на необхідності справедливого фінансування у сфері охорони культурної спадщини. "На теренах Львівщини та міста Львова зокрема розміщено 22% пам’яток усієї культурної спадщини України. Однак фінансування заходів зі  збереження культурної спадщини розподіляється з держбюджету аж ніяк не пропорційно до кількості пам’яток", - зазначив Петро Колодій.   

 Голова облради також розповів про успішний досвід реалізації у Львівській області мікропроектів місцевого розвитку на конкурсних засадах та засадах співфінансування, який би варто було застосовувати на державному рівні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі